Bv Andrei,bine spus,trebe sa gandim spre viitor,am vazut la UEFA Magazin un reportaj despre Celtic si spunea managerul lor,ca derby-urile sunt mai frumoase acum,fata de caum cativa ani cand erau foarte putini scotieni,si acum au intrat in echipa fosti junioro crescuti de Celtic,au in jur de 5 scotieni,si asta da intradevar o culoare speciala derby-urile plus,cum spunea si antrenorul lui Celtic,se atinge obiectivul principal al campionatului intern,sia nume acela de a produce jucatori noi pentru nationala,priviti cazul Angliei,au campionatul cel mai puternic,dar echipa n-au,si o sa ziceti,poi nu are Anglia jucatori?Eu zic ca au dar foarte putini pentru un campionat asa puternic,pentru ca ei au foarte multi bani ,isi permit sa achizitioneze cei mai bun.Sa revin la Cletic,in opinia managerului,echipa scotiana are in jur de 5 jucatori scotieni si restu sa fie stranieri de valoare,asat era in opinia lui o reteta de succes,nu-i credea mercenari,pentru ca jucatori pe care-i cumpara ii studiaza si se uita in primu rand la talent si ATITUDINE,rup pamanatu pentru echipa,asta e definitia profesionistului.
Aud la TV tot mai des,ca jucatori care vor veni la Steaua din iarna vor fi cel mult cei de la Buzau,inconstestabil sunt buni si aia,dar vorba ta Papillon,avem nevoie de cel putin un atacant de valoare certa,sa sti ca din 2 faze una sigur e gol,si cel putin un mijlocas(playmaker),dar eu asa zice ca ne trebuie chiar 2,sa avem de orice eventualitate,avem nevoie de aripi adevarata,oameni de flacuri,oameni penetranti care sa faca fata,care sa invemteze ceva nou,si s afurnizeze centrari,si poate ca daca aveam asa ceva,numai era blamat Iacob,sau Zaharia,ei sunt atacanti masivi,care sunt buni la jocul de cap,se folosesc de forta,deci poate daca am avea niste jucatori buni acolo,se juca extrem de bine.Vorbeam zilele cu un prieten,ca macar daca ar lua Cluju,nu m-ar deranja foarte tare,dar m-ar deranja foarte mult sa ia titlul si sa se faca de ras si sa nu aduca nici-un punct,asta da m-ar deranja ca nu uit cum aceasta echipa a fost surclasata de niste anonimi,si atunci zic e mult mai bine sa ne revenim odata pentru ca nu e nimic de capu lor,deocamdata au incredere in ei,dar la prima infrangere n-ai ce alege de el,mor cand aud de "marele Fabbiani" ca-si merita alea 2 mil,poi daca io desi nu sunt scouter ma duc in America Latina si caut la 2 mil un jucator,eu zic ca e mult mai bun ca el,am vazut ce jucator era Elton,e adevarat nu era atacant dar un jucator de o valoare mai mare decat Fabbiani,deci raspunsu e nu...nu-si merita bani!Eu zic ca daca noi asiguram zonele critice,cum ar fi mijlocul aducand un super mijlocas,era bun si Elton sa revina,dar cert e ca avem nevoie de un mijlocas care sa fie super tehnic,sa faca diferenta,apoi un atacant care stie meserie,si 2 mijlocasi de banda,si sa vedeti de nu recuperam diferenta de puncte si luam si titlu