FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Arsenal Londra - Steaua 2 - 1 (2 - 0)

«12»
SteauaToronto09.12.2007 18:03

Ultimul meci in Liga Campionilor editia 2007 - 2008.

 

Miercuri (12 decembrie)

 

Ora: 21:45

 

Transmis de Pro TV

c.ronaldo1709.12.2007 18:11

Ii batem cu 1-0. Autogol Fabregas. :)

4_ever_steaua09.12.2007 18:14

greu.....dar speranta moare ultima Forza Steaua 4 EVER :steagcruce:

yo_marius09.12.2007 19:49
Ii batem cu 1-0. Autogol Fabregas. :)

 

 

+2 bare Hleb si una Van Persie....la poarta lor!!!!

Reptile1909.12.2007 19:51

Macar sa iesim cu fruntea sus si cu un rezultat bun daca se poate, nu ca cea mai slaba echipa din competitia asta :unsure:

1uLy4Nn09.12.2007 19:54

Steaua intotdeauna a jucat bine in deplasarile cu echipe straine...sa speram ca si de data aceasta va face la fel...nu strag sperante la o victorie, dar cine stiu..un egal ar fi perfect..PANA LA MOARTE CU Steaua PANA LA MOARTE

novac09.12.2007 20:04

Pe Fanatik scria saptamana trecuta ca am avea vesti bune pentru meciul cu Arsenal. Poate confirma cineva, macar asa sa ne mai treaca scarba de la meciul asta?

 

"VAN PERSIE, HLEB, FABREGAS, DIABY SI FLAMINI sunt INDISPONIBILI"

 

Eu l-as mai adauga si pe Banel la vestile bune si parca - parca as indrazni sa sper la un egal sau la un 2-1, 3-1 strans. Am mai spala putin sezonul asta.

yo_marius09.12.2007 20:31

@novac

 

ai vazut frate ce senzational de extraordinar joaca Steaua fara Banel??jucam cu Neaga mijlocas stanga si Cristocea pe dreapta!!!!! fabulos!!! mai lipsesc doar Badoi si romica dar sunt sigur ca isi vor face aparitia si ei!!!

 

P.S.

 

pentru tine un 3-1 strans(!!!!) ar spala sezonul asta?? bine ca n-ai zis si tu ca ovidel (*****-as pe el) "sa nu luam 7"!!!

1uLy4Nn09.12.2007 20:36

hai ma ce avetzi cu Banel?? este singurul jucator care isi da sufletul pentru echipa asta

steaua_gloria09.12.2007 20:45
+2 bare Hleb si una Van Persie....la poarta lor!!!!

NU joaca van persie, oricum cred ca ne luam jale.

novac09.12.2007 20:57
@novac

ai vazut frate ce senzational de extraordinar joaca Steaua fara Banel?

 

@yo_marius

Jucam mizerabil si cu si fara Banel dar macar nu mai speram inutil cand ajunge mingea in careu la el. Si in plus il cred in stare sa se zapaceasca de la 'tensiunea meciului" si sa greseasca poarta.

 

Da nu mi-ai spus...joaca Hleb? Ca-n functie de el putem spera mai mult sau ...deloc. Eu asta intrebasem...

yo_marius09.12.2007 21:05

@novac

 

mai conteaza daca joaca Hleb sau nu?? eu pot sa pariez ca,daca isi propune asta,Clichy pleaca cu mingea la picior din careul lui si ajunge la noi la poarta unde da si o pasa de gol!!! asta ca sa nu mai vorbim de Eduardo....asa ca fara Hleb si Van Persie,dar cu Eduardo si Adebayor obiectivul ramane acelasi "SA NU LUAM 7"!!! ce terminat doamne ovidel asta!!

novac09.12.2007 21:18

Hleb chiar conteaza in jocul lui Arsenal si daca nu joaca el este mult mai bine. Eu am intrebat ceva si tu o dai in mistouri...

Hai sa te vad cu pronosticul.

Wally09.12.2007 21:21

Va fi un meci greu in care vom scoate un rezultat pozitiv doar printr-o minune ca la felul cum jucam nu vad cum altfel am putea iesi neinvinsi de pe teren...

yo_marius09.12.2007 21:24

pronosticul meu e asta: infrangere categorica (nu neaparat la scor,ci la joc...) ei vor inscrie cel putzin 2 goluri,iar noi vom avea un sut anemic la poarta prin min. 20-25,vom juca cu,deja celebrele, "pase" de la Goian & Rada catre varfuri, zero la capitolul constructie si posesie.....

dimi09.12.2007 21:36

Hi guys, can somebody tell me if there are any injured players in Steaua FC for the match against Arsenal? (In English please)

novac09.12.2007 21:40

yo_marius

Deci tu zici ca va fi minim 2-0.ok.

 

Sa mai incercam o data cu stirea ca poate se confirma si mai putem spera cate ceva:

fanatik zice ca : "VAN PERSIE, HLEB, FABREGAS, DIABY SI FLAMINI sunt INDISPONIBILI"...a-ti mai vazut stirea pe undeva? Any news?

 

LE.1uLy4Nn (greu nume mai ai:) eu i-mi dau seama ca Steaua nu s-a facut de ras anul asta in CL si cred ca este singura competitie care-i mai motiveaza pe 'magarii' astia. Decat sa am 3 zile negre prefer sa sper intr-un miracol si sa astept un meci bun la Londra.

1uLy4Nn09.12.2007 21:47

@novac Arsenal poate sa joace cu echipa a 3-a ca tot degeaba...Steaua s-a aparat cu toata echipa in fata Ceahlaului...iti dai seama ce o sa faca Arsenal

yo_marius09.12.2007 22:15

@ novac

 

un lucru sa-ti spun.....stii cine e rezerva la Arsenal?? Gilberto Silva,capitanul Braziliei!!! asa ca te intreb acum:care e echipa a 2-a a lui Arsenal???

#2309.12.2007 23:52
Hi guys, can somebody tell me if there are any injured players in Steaua FC for the match against Arsenal? (In English please)

 

Hello,

 

Yes there are. Besides those who are missing for a long period, like Radoi, Plesan and Ghionea, there are many others with some sort of head injury resulting in a total inability to play football. They will all be in the starting lineup on Wednesday...

novac10.12.2007 00:02

yo_marius

Gilberto Silva, Eboue, Rosicky si Diarra au jucat ieri pe 9 Dec cu Midlesbrough (BORO adik...Ceahlaul lor:) si au pierdut in deplasare cu 2-1. Au jucat fara Hleb si Cresc si au dat gol cu greu in min 90+3 prin Rosicky. Nu este prea bine sa ai accidentati din primul 11, nici chiar daca esti Arsenal si esti pe primul loc in UK. Pe site-ul oficial cei 5 apar 'ologi' iar suporterii chiar par ingrijorati de infirmeria lor, lucru care ma bucura nespus. Uneori chiar si HLEB face diferenta atata timp este jucator de constructie si echipa joaca 'pe el'.

M-am uitat pe forum-ul lor si ce sa-ti spun; este jale mare...si ingrijorare pentru echipa si pentru meciul cu Steaua. Vezi :

<a href="http://forums.arsenal.com/eve/forums/a/tpc.../3891085683/p/1" target="_blank">http://forums.arsenal.com/eve/forums/a/tpc.../3891085683/p/1</a>

 

 

Si acum ca sa va mai treaca supararea pe mercenarii nostri, aveti unul din mesajele de suparare de pe topicul :

Dear Mr Wenger - What the HELL do we DO in Training for crying out loud

Phoenix : Posted 09 December 2007 09:47 PM 09 December 2007 09:47 PM Hide Post

It's back to basics for the whole squad tomorrow. They need to learn what is a ball, what you do with it if you are an Arsenal player, we paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaass it NOT hooooooooooooof it. They need to learn that we paaaaaaaaaaaaaass the ball to someone wearing the same shirt. They need to learn and understand why we have goal goalposts and nets. They need to learn how to take free kicks and corners. They need to learn what midfielders are supposed to do.They need to learn to keep their cool even when they feel got at.

Yes it's back to basics for the boys. - parca am mai citit asta pe undeva!

 

Stiu ca este ca in zicala aia, ca RADE CIOB DE OALA SPARTA, dar nu pot sa nu-mi imaginez cam ce ar face suporterul acesta in postura de suporter Stelist si ce ar fi la gura lui.

Pentru Arsenal urmeaza 2 meciuri mari cu Chelsea si Tottenham - alt motiv pentru noi sa speram ca nu o sa se forteze prea tare. Eu cred intr-un miracol - un meci mare din partea Stelei impotriva lui Arsenal!

rLz10.12.2007 01:47
Steaua intotdeauna a jucat bine in deplasarile cu echipe straine...sa speram ca si de data aceasta va face la fel...nu strag sperante la o victorie, dar cine stiu..un egal ar fi perfect..PANA LA MOARTE CU Steaua PANA LA MOARTE

hai sa nu uitam de deplasarea de la middlesborough

 

e normal sa ne bucuram ca jucatorii principali ai arsenalului sunt indisponibil .. dar... ce onoare mai ramane, ce farmec mai e daca joci cu echipa a 2`a a arsenalului?(chit ca iei bataie sau ca castigi.. daca castigi victoria e amara ,iar daca pierzi te simti de 10 ori mai prost decat daca ai fi jucat cu echipa principala)

Daca vor trimite echipa a 2`a asta va arata cat de inferiori ne considera... nu ca ias invinui (prestatia de anul acesta lasa de dorit GRAV)dar Steaua e o echipa a care a castigat CL SI TREBUIE TRATATA LAFEL CA UNA DIN MARILE ECHIPE ALE EUROPEI!

DACA NOI SI MARILE PUTERI AVEM UN LUCRU IN COMUN ACEL LUCRU ESTE CUPA CAMPIONILOR !

am ochii in lacrimi , ma simt resemnat ... dupa ce am vazut meciurile Stelei de acum 1-2 ani cum juca in Cupa UEFA..

Ovidiu Petre a dat dovada de lipsa de caracter cand a facut afirmatia"mergem sa nu luam 7"si a demonstrat cam care e moralul in vestiare.

Va rog sa va uitati la cateva meciuri ale Stelutei cu benfica valencia STANDARD, uitativa cum jucau Banel,Badea ... eu zic ca problema e mult mai profunda decat "LIPSA DE FORMA"

bubylycy10.12.2007 08:58

Cu titulari sau fara titulari tot ne bat acuu sper sa nu primim mai multe de 7.. 6 ar fi destul...

forzateaua forzateaua forzateaua cat despre un egal... nush dc dar englezii nus ca romanii sa fac un egal.. sa iasa lumea multumita...

axl10.12.2007 09:00

Desi multi cred contrariul (vezi francezii), si englezii sunt oameni. Deci un egal nu pare de neatins.

vivi10.12.2007 09:18

[si fara toti titularii arsenal ramane arsenal :-L ....Steaua...pln trecem prin momente proaste dar stiti cum se zice..un sut in fund e 10 pasi inainte..slavia a luat 7-0 de la arsenal si apoi ..a obtinut rezultatele ce si le dorea:) oricum am incredere ca putem furniza o surpriza dar recunosc ca nici daca am luat 7 nu as fi umilit daca Steaua ar practica un joc bun si frumos :) FORZZA Steaua 4 ever :X :steag_steaua_ro:

«12»