13-10-09

Scurte despre STEAUA

Mijlocasul Ovidiu Petre va reveni, incepand cu ziua de marti, la antrenamentele echipei noastre, dupa o pauza de aproximativ sase luni. Jucatorul a urmat, pana in prezent, un proces complex de reabilitare medicala la clinica Isokinetic, din Bologna, ca urmare a unei accidentari la meniscul extern al genunchiului drept, suferita in timpul partidei dintre Pandurii Targu-Jiu si Steaua, din data de 7 aprilie 2009. SteauaFc.com

Meciul dintre Steaua si Fenerbahce va fi arbitrat de urmatoarea brigada: Arbitri: Douglas McDonald - William Conquer, Graham Chambers - Alan Muir, Steve Conroy (toti din Scotia);

Douglas McDonald a condus un singur meci care a implicat o echipa din Romania, cel dintre FC Vaslui si Omonia Nicosia din acest an, scor 2-0.

Bogdan Stancu s-a accidentat in timpul antrenamentului efectuat de ros-albastri in aceasta dimineata. Varful trupei din Ghencea a resimtit dureri la glezna stanga si a fost nevoit sa paraseasca sedinta de pregatire.

La prima vedere, Stancu pare sa fi suferit o entorsa, caz în care va lipsi de pe gazon cel putin doua saptamni. Astfel, jucatorul in varsta de 22 de ani va rata partida disputata de Steaua la Iasi, dar si partida cu Fenerbahce din grupele Europa League.
prosport.ro

Jucatorii Eric Bicfalvi si Andrei Ionescu care au evoluat astazi pentru nationala de tineret in meciul contra celor de la Insulele Feroe, au reusit sa marcheze. Scorul a fost deschis de Bicfalvi in minutul 5 al meciului dupa un sut [e jos de la aproximativ 23 de metri. Ionescu a reusit si el sa marcheze pentru 3-0 in minutul 58 cu un sut la coltul lung prosport.ro