08-03-14

CFR - Steaua 0 - 1. Ros-albastrii castiga in ultimele minute la Cluj

Steaua s-a impus impus în Gruia, cu CFR Cluj, scor 1-0.

Chipciu a marcat golul victoriei în minutul 83, succes meritat pentru echipa lui Reghecampf, care a controlat clar partida.

Tatarusanu 5 - gafa din prima repriza putea compromite meciul; in rest, nu a fost pus la incercare de clujeni;
Varela 6 - a muncit mult pe un post care nu-i prea convine;
Szukala 6 - in nota obisnuita;
Gardos 7 - omul de baza din aparare, a incercat si ceva incursiuni ofensive, a fost si aproape de gol la mijlocul reprizei secunde;
Latovlevici 6 - mai bun decat in jocul cu Dinamo, a avut o finalizare buna in prima repriza;
Pintilii 6 - util, ca de obicei;
Prepelita 6 - efort generos, a comis cateva faulturi in zone periculoase;
Stanciu 6 - cateva incursiuni bune, o bara in prelungirile primei reprize, cornere batute neinspirat;
Tanase 5 - bun in debut, apoi a intrat in jocul sau anost, cu care ne-a cadorisit de atatea si atatea ori;
Ad.Popa 5 - mai putine realizari decat ne-am fi asteptat;
Chipciu 8 - are meritul de a fi construit si finalizat faza care a decis meciul;
Keseru 6 - doua faze bine bine batute, contributie la faza golului;
Piovaccari 6 - poate ca ar fi meritat mai multe minute; a jucat putin, dar a ajutat echipa;
Iancu - a evoluat prea putin.

Urmeaza meciul cu Gaz Metan (Sambata, 15 Martie, ora 20:15, Digi Sport 1) un adversar pe care nu trebuie sa-l tratam de sus.

SteauaToronto si Saramago

Oficial: Programul semifinalelor Cupei Romaniei

Oficial: Programul semifinalelor Cupei RomanieiFRF a anunţat astăzi pe site-ul oficial programul semifinalelor Cupei României. Astfel, partida dintre Steaua şi Dinamo se va disputa pe 27 martie, de la ora 20:30, în timp ce întîlnirea din