03-11-13

Basel - Steaua (Azi, 21:45)

Update: Steaua U 19 a cîştigat primul meci din grupele Youth League, în deplasare cu FC Basel, scor 3-1.

Manzambi a deschis scorul pentru gazde în minutul 43, dar roş-albaştrii au întors rezultatul în repriza secundă după golurile lui Mitriţă (62) şi Grădinaru, de două ori, în minutele 82 şi 92.

Update: Echipa probabila - Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, Filip - Adi Popa, Stanciu, Tanase - Piovaccari

FC Basel - Steaua este azi, de la ora 21:45, in direct la Digi Sport 1 si Dolce Sport 1.

Adversara de astazi din Liga Campionilor a Stelei, FC Basel, nu a reusit nici ea sa castige in fata unei nou promovate, rezultatul fiind acelasi ca la Corona - Steaua, 1-1.

In meciul tur Steaua a castigat primul punct in actuala editie a Champions League, campioana Romaniei remizand, scor 1-1, cu FC Basel, pe "Arena Nationala". Diaz (48') a deschis scorul pentru oaspeti, in timp ce Tatu (88') a inchis tabela.