[Video] Amical Steaua – Qarabag 0-2! Meci înregistrat

Steaua a pierdut primul amical al iernii, disputat la Belek, 0-2 cu Qarabag.

Qarabag a marcat în minutele 27 şi 59, într-un meci în care Steaua nu a convins cu prestaţia sa. Laurenţiu Reghecampf a început partida cu o formulă 4-2-3-1, cu Denis Alibec în atac.

În cea de-a doua parte, antrenorul Stelei a schimbat formaţia şi a aliniat o nouă echipă, 4-3-3, cu Jakolis, Onţel şi Man în faţă. Poiană, Florin Tanase și Harlem-Eddy Gnohere nu au fost incluși în lot.

Pentru cei care vor sa revadă amicalul Steaua – Qarabag

Astăzi, începând cu ora locală 17:30 (16:30 ora României), ros-albaştrii vor disputa prima partidă amicală din 2017, împotriva celor de la Qarabag FK. Partida se va disputa în incinta Gloria Sports Arena, din Belek și va putea fi urmărită online pe canalul de YouTube al clubului azer, la adresa LIVE: Qarabağ FK vs Steaua Bucharest (www.youtube.com/user/QarabaghPFK.)

Eddy Harlem Gnohere și Florin Tănase nu au fost incluși în lot, pentru că ambii nu sunt 100% la capacitate fizică.

min 92 FINAL! Steaua pierde. Jocul in aparare a fost slab, iar constructia a mers greoi.
min 89 Tudorie are prima interventie buna in calitate de fundas central, dublandu-l bine pe Moke.
min 85 Moke e de departe cel mai bun stelist de pe teren in repriza a doua.
min 83 Interventie excelenta a lui Moke in pozitie de ultim aparator. Alunecare perfecta a fundasului Stelei!
min 82 Sut Boldrin de la 20 de metri, mingea e prinsa de portar.
min 80 Lovitura de colt reluata de Tudorie cu capul, mingea e prinsa de portar.
min 79 Mario Mihai scoate o lovitura libera in 16 metri, dupa ce scapase spre poarta. Boldrin executa insa bate in zid.
min 75 Ontel e schimbat cu Mario Mihai.
min 73 Boldrin bate o lovitura libera de la 30 de metri lateral dreapta, direct pe poarta. Mingea e prinsa de portar cu usurinta.
min 71 Jakolis scapa pe dreapta insa portarul iese si respinge din fata careului.
min 65 Moke e deposedat de Ndlovu in pozitie de ultim aparator insa revine repede. Aproape de o gafa mare…
min 63 Simion respinge in pozitie critica, in fata careului!
min 60 Azerii fac 2-0 dupa o actiune pe dreapta, in care Simion a fost depasit usor. Muarem a patruns pana in 7 metri si a inscris pe langa Stancioiu.
min 56 Tudorie e depasit usor in aparare, dupa ce un adversar i-a trecut mingea printre picioare. Simion a dublat si a respins.
min 50 Un alt experiment al lui Reghecampf: Tudorie joaca fundas central!
min 47 Filip nu a mai jucat la Steaua din mai 2016, cand a jucat in Steaua 1-1 Pandurii.

Laurențiu Reghecampf îi va înlocui, la startul reprizei secunde, pe toți titularii și va trimite în teren următoarea formulă de echipă:

Stăncioiu – Simion, Moke, Tudorie, Filip – Achim, Sulley, Boldrin – Jakolis, Onțel, Man.

Min. 45 PAUZA! Prima repriza slabuta facuta de Steaua, care a atacat mai mult pe flancuri si mai putin pe centru. Alibec a fost izolat si abia a atins mingea, in timp ce in aparare Tamas si Tosca s-au intrecut in interventii gresite.
Min. 44 Tosca e iar depasit in banda dreapta, mingea e centrata la acelasi Ndlovu care reia pe langa poarta.
Min. 41 Tamas comite o noua gafa dar il faulteaza pe Ndlovu inainte ca acesta sa scape spre poarta.
Min. 39 Ocazie uriasa pentru Qarabag. Ndlovu scapa singur cu Nita dupa ce ii intoarce pe Tamas si Momcilovic insa portarul Stelei respinge fantastic!
Min. 38 Alibec bate o lovitura libera de la 30 de metri, mingea e respinsa de zid.
Min. 35 Lovitura libera buna pentru Steaua, irosita de Adi Popa, care centreaza slab.
Min. 33 Actiune pe partea stanga pentru Steaua, finalizata de Tosca, insa centrarea acestuia e respinsa din fata lui Alibec.
Min. 27 – GOOOL QARABAG: 0-1. Azerii au reușit să deschidă scorul. În urma unei lovituri libere, executate de pe stânga, unul dintre jucătorii lui Qarabag a trimis cu capul dintre fundașii roș-albaștrilor.
Min. 21 – REGHE A SCHIMBAT SISTEMUL! Tehnicianul roș-albaștrilor a decis să schimbe sistemul de joc, într-unul ultra ofensiv, cu trei atacanți, adică 3-4-3. Astfel, în acest moment, echipa arată astfel: Niță – Tamaș, Momcilovic, Toșca – Enache, Ovidiu Popescu, Pintilii, De Amorim – Popa, Alibec, Mihalcea
Min. 20 – BARĂ QARABAG! Steaua a scăpat fără gol la o fază în care Toșca a fost depășit în viteză, pe flancul stâng, după care unul dintre atacanții azerilor a trimis cu capul în stâlpul din stânga porții lui Niță.
Min. 17 – Emoții în careul steliștilor, dar Momcilovic a respins o minge periculoasă.
Min. 9 Alibec trece de trei adversari in viteza, dar pasa catre Mihalcea pe culoar este interceptata de un adversar!
Min. 6 – Intervenție foarte bună a lui Niță, care a ieșit bine pe o centrare din stânga și a respins în față.
Min. 4 – OCAZIE STEAUA. Acțiune bună de atac a roș-albaștrilor, Enache i-a pasat foarte bine la întâlnire în careu lui Adi Popa, acesta a centrat în fața porții, dar De Amorim, ajuns în poziția de vârf nu a apucat să reia în plasă. Faza a continuat, alibec a recuperat, a scos în lateral spre Toșca, acesta a centrat în careu, tot spre De Amorim, dar portarul a respins.

Min. 3 Actiune in viteza a lui Mihalcea, finalizata cu sut in blocaj!
Min. 1A început partida, cu patru minute de întârziere. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Qarabag