FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CSM Brasov

fcsteaua.ro09.11.2007 23:44

Steaua a invins astazi fara drept de apel (scor 13-1) echipa CSM Brasov, in cadrul Ligii Nationale de Hochei 2007-2008.

 

Dupa cum se stie, pentru vineri si sambata era programata o dubla intalnire cu Progym Gheorghieni, insa conducerea Progym-ului a trimis FRHG o adresa prin care anunta ca nu poate alinia o formatie din cauza problemelor medicale.

 

Se pare ca adversarii Stelei s-au speriat de forma buna in care se afla echipa noastra.

 

Astfel, primul meci din dubla intalnire Steaua-CSM Brasov a fost mutat din data de 8 decembrie, facand rocada cu meciul care trebuia sa aiba loc astazi. Pe 9 decembrie vom juca, asa cum fusese stabilit, din nou cu CSM Brasov, iar meciul de maine cu Progym va fi castigat de Steaua la masa verde.

 

Pe gheata, lucrurile au fost clare din primul pana in ultimul minut. Militarii au inscris gol dupa gol, iar cantecele din cele doua tribune s-au facut auzite pe durata intregii ore de joc.

 

La sfarsit, antrenorul Marius Gliga a tinut sa multumeasca personal suporterilor, rugandu-i sa incurajeze echipa si in deplasarea de saptamana viitoare de la Miercurea Ciuc.

 

La distanta de o saptamana de dubla cu SC Miercurea Ciuc vom juca tot in deplasare cu Csikszereda, urmand ca pe 30 noiembrie si 1 decembrie sa intalnim SCMC pe Mihai Flamaropol, intr-un meci ce se anunta extrem de tensionat.

 

Felicitari Stelei pentru prestatia deosebita de astazi, si multumiri tuturor jucatorilor pentru ca ne-au adus aminte ce inseamna sportul facut din pasiune, nu numai pentru bani si notorietate.

 

Campioni vom fi din nou!

 

fcsteaua.ro

fane_casieru'10.11.2007 09:03

Sper ca baietii sa ne faca un cadou pe masura datei de disputare. steagro

Vom fi acolo...de asta sa fiti siguri.

sauce10.11.2007 12:48

Hehe bv baieti ...macar la hochei am ramas Steaua :steag_steaua_ro:

MR.KILLER.ULTRAS10.11.2007 14:21

mda,pe langa multa caterinca si voie buna,am cantat si destul de bine...pacat ca lumea a uitat de vremurile cand nu se mai gaseau bilete la meiurile de pe flamaropol(prefera sa simta spiritul stelist `la stadion...pacat,nu cei mai multi nu merita...

11210.11.2007 14:27

Va felicit pe cei care ati rezistat ieri frigului din Bucuresti si v-ati sustinut echipa (chiar daca era un meci slab ...cu o echipa destul de slaba )

 

Chiar a venit Gliga la voi sa va zica sa veniti la ciuc ? :unsure:

fane_casieru'10.11.2007 14:34

@112 - Da.

tipbv10.11.2007 21:58

bravo baieti va saluta un stelist din bv..tampiti astia de la Brasov sunt adunati de la ciuc si gheorgheni..va dati seama ce brasoveni sunt..macar daca veneau hocheisti de la Steaua..in primavara se va termina patinoarul din Brasov sa vedeti galerie pentru Steaua

respect pentru gliga!

ziceti mi unde gasesc tricouri cu Steaua de hockey?

11212.11.2007 22:04

Steaua - Sportul Stud 22-1

11213.11.2007 22:44

Steaua - Sportul Stud 24-3

Urmeaza derbyurile cu HC Csikszereda !!!

elias_custura14.11.2007 19:30

Macar la hockey suntem buni ca-n rest ... Sper sa ne revenim si in fotbal (cat de curand)

Dragoshel14.11.2007 19:38

Astea's meciuri cu echipe mici, meciuri usoare, cu ciucanii meciuri tari..