FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A innebunit Ursul ?!

Motanu D08.04.2005 08:08

"MI-E FRICÃ!"

Dan Udrea

 

 

 

- Domnule Becali, Cristi Borcea și Gigi Nețoiu au declarat cã partida de miercuri cu Gloria a fost aranjatã. Ce le rãspundeți?

- Da, așa au spus? Înseamnã cã așa a fost. Nici mãcar nu pot sã rîd, dar sã mai și comentez? Sînt om serios, nu pot sã le rãspund unor oameni care debiteazã niște tîmpenii. Borcea, Nețoiu și toți cei care susțin cã a fost vreun aranjament la Bistrița spun de fapt o mare tîmpenie.

 

- Cristi Borcea a zis cã a fost ca în Stan și Bran.

- Adicã Bran a dat și Stan a stat și a încasat? Pe mine mã intereseazã ce spun Borcea și Nețoiu? Sînt prea mici pentru mine. Dacã ar fi zis ceva Nicolae Badea sau George Copos, le-aș fi rãspuns. Așa, trebuie sã-i întrebați pe MM Stoica și pe Leo Strizu, care sînt de nivelul celor doi, dar pentru ultimul, ca sã-l gãsiți, trebuie sã vã duceți la PNA.

 

"Jocul echipei m-a pus pe gînduri"

 

- Duminicã, în derby-ul cu Dinamo, se joacã titlul de campioanã?

- Nu, nici vorbã, însã trebuie sã mãrturisesc un lucru. Eu tot ziceam cã nu-mi fac nici un fel de probleme, cã vom lua titlul la pas, dar dupã prestațiile de la Bistrița, și mai ales dupã ce s-a întîmplat la Alba Iulia, am cãzut serios pe gînduri. Nu mai am aceeași siguranțã și încredere în echipã, pentru cã nu m-a convins absolut deloc cã ar trebui sã fiu încrezãtor. Am jucat slab, chiar dacã cu Gloria am cîștigat. Sînt foarte nemulțumit.

 

- Le-ați trasat jucãtorilor vreun obiectiv pentru cele douã meciuri, cu Dinamo și Rapid?

- Dupã partida de la Alba Iulia, am fost atît de supãrat încît le-am zis cã nici nu voi mai bate atîția kilometri pînã la Bistrița sã-i vãd jucînd. Atunci le-am spus cã vreau 9 puncte din meciurile cu Gloria, Dinamo și Rapid, altfel nu vom mai fi prieteni.

 

- ªi dacã nu vor cîștiga 9 puncte?

- Voi vedea ce o sã fac. Nu știu ce gînduri îmi vor veni atunci.

 

- E bine cã la derby-urile cu Dinamo și Rapid vor veni arbitri strãini?

- Nu e bine, ci foarte bine. În acest fel nu se vor mai face nici un fel de speculații. Bravo lui Crãciunescu pentru cã s-a gîndit la varianta asta!

 

"N-am nici o emoție! Cîștigãm campionatul și dacã îl pun pe MM Stoica antrenor"

Ciobanul, în urmã cu douã sãptãmîni

 

sursa: www.GSP.ro

 

Lui Gigi B. ii este frica?! Lui? Celui autoproclamat urmas al lui Mihai Viteazul ?!

Dubios...

Aici pot aparea mai multe ipoteze:

1. Gigi B. si-a dat intr-un tarziu seama de lotul subtire a Stelei, a inteles ca a gresit si acum, intelegand ca e prea tarziu a intrat in panica.

2. Gigi B. incearca sa-i motiveze pe fotbalisti / si sa induca adversarul in eroare ?! printr-o manevra simplista si, oarecum, prosteasca. E drept, Gigi e un specialist la lansatul prostiilor in mass-media, dar pare cam mult chiar si pentru Gigi...

3. Gigi B. a aflat ca Stoica & co.au aranjat meciul cu Bistrita, s-a aperiat si crede ca echipa sa nu poate bate pe nimeni....

 

Si ipoteze se pot formula cu sutele...

Oricum ar fi, reactia lui Gigi pare total neavenita si nu face altceva decat sa scada moralul fotbalistilor inaintea unor meciuri extrem de importante !!!

BlackWoolfy08.04.2005 09:14

Acum are dreptate nu am jucat nimic la Bistrita si Alba Iulia omul spune adevarul macar cand are dreptate tr lasat in pace si pana la urma este mai bine ca ii mobilizeaza pe baieti ca sau vazut deja CAMPIONI

elvis08.04.2005 11:28

Cred ca a inceput sa fie mai rational si asta-i bine.

LACATUS709.04.2005 20:13
"MI-E FRICÃ!"  

Dan Udrea  

 

 

 

- Domnule Becali, Cristi Borcea și Gigi Nețoiu au declarat cã partida de miercuri cu Gloria a fost aranjatã. Ce le rãspundeți?

- Da, așa au spus? Înseamnã cã așa a fost. Nici mãcar nu pot sã rîd, dar sã mai și comentez? Sînt om serios, nu pot sã le rãspund unor oameni care debiteazã niște tîmpenii. Borcea, Nețoiu și toți cei care susțin cã a fost vreun aranjament la Bistrița spun de fapt o mare tîmpenie.  

 

- Cristi Borcea a zis cã a fost ca în Stan și Bran.

- Adicã Bran a dat și Stan a stat și a încasat? Pe mine mã intereseazã ce spun Borcea și Nețoiu? Sînt prea mici pentru mine. Dacã ar fi zis ceva Nicolae Badea sau George Copos, le-aș fi rãspuns. Așa, trebuie sã-i întrebați pe MM Stoica și pe Leo Strizu, care sînt de nivelul celor doi, dar pentru ultimul, ca sã-l gãsiți, trebuie sã vã duceți la PNA.  

 

"Jocul echipei m-a pus pe gînduri"

 

- Duminicã, în derby-ul cu Dinamo, se joacã titlul de campioanã?

- Nu, nici vorbã, însã trebuie sã mãrturisesc un lucru. Eu tot ziceam cã nu-mi fac nici un fel de probleme, cã vom lua titlul la pas, dar dupã prestațiile de la Bistrița, și mai ales dupã ce s-a întîmplat la Alba Iulia, am cãzut serios pe gînduri. Nu mai am aceeași siguranțã și încredere în echipã, pentru cã nu m-a convins absolut deloc cã ar trebui sã fiu încrezãtor. Am jucat slab, chiar dacã cu Gloria am cîștigat. Sînt foarte nemulțumit.

 

- Le-ați trasat jucãtorilor vreun obiectiv pentru cele douã meciuri, cu Dinamo și Rapid?

- Dupã partida de la Alba Iulia, am fost atît de supãrat încît le-am zis cã nici nu voi mai bate atîția kilometri pînã la Bistrița sã-i vãd jucînd. Atunci le-am spus cã vreau 9 puncte din meciurile cu Gloria, Dinamo și Rapid, altfel nu vom mai fi prieteni.

 

- ªi dacã nu vor cîștiga 9 puncte?

- Voi vedea ce o sã fac. Nu știu ce gînduri îmi vor veni atunci.

 

- E bine cã la derby-urile cu Dinamo și Rapid vor veni arbitri strãini?

- Nu e bine, ci foarte bine. În acest fel nu se vor mai face nici un fel de speculații. Bravo lui Crãciunescu pentru cã s-a gîndit la varianta asta!

 

"N-am nici o emoție! Cîștigãm campionatul și dacã îl pun pe MM Stoica antrenor"

Ciobanul, în urmã cu douã sãptãmîni

 

sursa: www.GSP.ro

 

Lui Gigi B. ii este frica?! Lui? Celui autoproclamat urmas al lui Mihai Viteazul ?!  

Dubios...

Aici pot aparea mai multe ipoteze:

1. Gigi B. si-a dat intr-un tarziu seama de lotul subtire a Stelei, a inteles ca a gresit si acum, intelegand ca e prea tarziu a intrat in panica.

2. Gigi B. incearca sa-i motiveze pe fotbalisti / si sa induca adversarul in eroare ?! printr-o manevra simplista si, oarecum, prosteasca. E drept, Gigi e un specialist la lansatul prostiilor in mass-media, dar pare cam mult chiar si pentru Gigi...

3. Gigi B. a aflat ca Stoica & co.au aranjat meciul cu Bistrita, s-a aperiat si crede ca echipa sa nu poate bate pe nimeni....

 

Si ipoteze se pot formula cu sutele...

Oricum ar fi, reactia lui Gigi pare total neavenita si nu face altceva decat sa scada moralul fotbalistilor inaintea unor meciuri extrem de importante !!!

Eu as pune si un nr

4.Asa intelege acest cioban sa faca atmosfera buna inaintea unui meci fff important,cand echipa are cea mai mare nevoie de liniste!Aminteste-ti de saptamana dintre turul si returul cu Valencia si de tot scandalul cu Neaga si Cristea!Sa speram ca si de aceasta data jucatorii vor avea taria sa nu-l bage in seama!

sorin_77710.04.2005 13:04

Pentru [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]7:

 

Incearca sa nu mai dai "qoute" la un intreg topic. Citeste regulamentul. Poti da doar la un pasaj la care vrei sa faci tu referire. Daca vrei sa faci referire la tot atunci poti da un simplu "replay". Iti dai seama ce s-ar intampla daca am da toti "qoute" la un aemenea topic?

 

Sper ca m-am facut inteles.

 

Cat priveste cele spuse de tine, te sustin... Echipa avea nevoie de liniste si mai ales sustinere din partea patronului inaintea unui asemenea meci.

LACATUS712.04.2005 15:48

Sper sa ma invat cu acest Forum cat mai repede.Daca mai gresesc nu ma supar daca imi va fi atrasa atentia.