am spus si mai spun! pastrati limba romana nestalcita! aici nu dati sms-uri! scrieti cuvintele asa cum sant ele la dex! cine nu are timp de scris sa ne lase cu dak, k... s.a.m.d. !
am spus si mai spun! pastrati limba romana nestalcita! aici nu dati sms-uri! scrieti cuvintele asa cum sant ele la dex! cine nu are timp de scris sa ne lase cu dak, k... s.a.m.d. !
dar nu inteleg care-i faza...e cineva care nu intelege prescurtarile alea ? sau de ce ne spui sa nu mai scriem asa ?
:o
doar intreb nu ma iau de tine sau ceva de genul asta ! :?
orice inceput de acest gen transforma acest forum intr-unul codificat si greu de inteles pentru unele persoane. Horse are dreptate!
Corect. Este absolut normal ca pe acest forum sa se vorbeasca romaneste cat mai corect (sper ca nu o sa se supere nimeni daca mai scap cate vreun pentru in loc de pentru...). E mult mai usor sa scrii prescurtat / codificat, dar acesta este un forum adresat TUTUROR suporterilor stelisti, inclusiv celor care, sin diverese motive, nu inteleg anumite prescurtari...
Oricum, felicitari pentru ideea de a deschide un astfel de topic. Era si timpul...