Marturii socante, joi, la sport.ro.
Presedintele Federatiei Romane de Tenis, Ilie Nastase, cunoscut drept un sustinator infocat al Stelei, a dezvaluit motivul pentru care n-a mai calcat pe stadionul din Ghencea.
Nasty spune ca patronul Stelei, Gigi Becali, l-a injurat pe el, dar si pe sotia si copiii sai. 'Daca il prind, ii tai limba', a amenintat fosta glorie a tenisului romanesc.
'Nu vin la meciurile Stelei pentru ca am o problema cu Becali. N-am nimic cu echipa sau cu domnul Argaseala. De fapt, n-am nimic cu nimeni de la Steaua, in afara patronului.
Eu cu dansul am avut o problema pentru ca a avut o atitudine deplasata fata de mine. M-a injurat pe mine, pe copiii mei si pe nevasta', a spus fostul mare tenismen roman.
