Accidentare horror pentru Ochiroșii: rupturã de ligamente încrucișate și colaterale, de menisc și de cartilaj. Va sta minimum 6 luni. Dupã ce a ieșit accidentat în precedenta etapã, la Gloria Bistrița - Gloria Buzãu 3-2, Ochiroșii a fost ieri la Spitalul Militar din București pentru teste amãnunțite. Diagnosticul a fost crud: rupturã a ligamentelor încrucișate, dar și a celui colateral. În plus, i s-a fisurat meniscul și s-a rupt și cartilajul de la genunchiul stîng!
Ochiroșii va fi operat peste cîteva zile la Bologna. "Acum nu mai am durerile așa mari. Sper ca în martie sã revin pe gazon", a spus ieri mijlocașul. Unul dintre medicii care l-au consultat ieri a fost mai pesimist: "E o accidentare foarte gravã. Cred cã va fi nevoit sã stea pe tușã mai mult de 6 luni". Asta ar însemna cã fotbalistul e în pericol sã nu mai joace pînã în vara lui 2008! Ochiroșii a fost împrumutat de Steaua la Buzãu pînã la finalul turului, cînd urma sã se întoarcã în Ghencea. El a jucat pentru buzoieni doar 3 meciuri, dintre care douã ca titular.
