Chiar ieri am venit dintr-o eccursie de la Bucuresti. Si fiind ca am fost in Capitala, nu putea rata ocazia sa vad Ghencea. Pentru ca doar atunci m-a lasat dirigu' singur prin Bucuresti era ora 7 seara cand am reusit sa ajung la stadion. Am incercat pe la 3 porti sa intru pe stadion, insa de fiecare data m-au oprit bodyguarzii. M-am plimbat putin prin complex si m-am intors la Universitate, pentru ca nu mai aveam ce face prin Ghencea.'
In acelasi timp, un coleg de-al meu, rapidist s-a dus in Giulesti. A gasit acolo un paznic beat, i-a dat 10 lei si l-a lasat sa intre pe stadion. A fost la vestiare, la oficiala a vazut aproape tot stadionul. Paznicul nici nu era langa el, deci putea sa faca ce vrea.
Cred ca asta spune tot despre diferenta dintre Steaua si Rapid. Si "visinii" se mai tin club european si vreau in Liga. Vai de mama lor...
