FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua si Gloria Bistrita amana meciul (GSP)!

fcsteaua.ro09.10.2007 19:13

Cluburile Steaua și Gloria Bistrița au decis sã amâne, pentru data de 5 decembrie, meciul direct dintre cele douã formații programat în etapa a XI-a a Ligii I, a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, vicepreședintele grupãrii ardelene, Ioan Horoba.

 

"Steaua a solicitat amânarea meciului, iar noi am fost de acord. Motivul? Au mulți jucãtori la naționalã, care revin la echipã joi, 18 octombrie, apoi pe 20 ar fi trebuit sã joace cu noi, iar marți, pe 23 octombrie, la Sevilla. Dacã noi am cãzut de acord, LPF va aproba și ea amânarea. Avantajos pentru noi nu e, pentru cã avem trei sãptãmâni de inactivitate, dar nu vrem ca apoi Steaua sã plângã cã din cauza Gloriei nu a fãcut punctele necesare accederii în primãvara europeanã", a spus Horoba.

Astristul09.10.2007 20:24

Nu se poate. Unde se ajunge cu campionatul asta? O sa jucam poate si de Craciun si Anul Nou.

Nu e normal ce se intampla. Se joca duminica-vineri-duminica, nu conteaza, trebuie sa ne descurcam. Nu de aia a cumparat Jiji atatia jucatori???

Asta nu e profesionalism. Nu ajungem nicaieri cu o mentalitate ca asta!

Eu nu-i vad pe cei din Franta, Anglia, Italia sa-si amane meciurile pentru ca echipa X e obosita, iar echipa Y are multi accidentati! :angry:

forzateaua

Serilius09.10.2007 20:39

si totusi...aceste meciuri trebuie jucate pana la urma...:) :steag_steaua_ro:

SSK09.10.2007 22:28

Vad ca se revine la vechile practici. Pacat, tare pacat.

grizzly10.10.2007 04:40

mdea, puteam foarte bine sa menajam jucatorii de la nationala cu gloria, daca era neaparata nevoie. asa, mai dam o dovada de profesionalism. sau invers...

sadeyes10.10.2007 06:47

Interesant. Atunci pentru. ce avem un lot de 20 de jucatori daca amanam un meci, care nici pe departe nu e crucial, care se joaca acasa si in care punctele ne-ar fi la indemana. Baciu in locul lui Goian, Badoi in locul lui Nicolita, Nesu in locul lui Petre Marin, Neaga sau Bicfalvi in locul lui Dica si cam asa ar arata echipa in viziunea mea. Nu stiu daca asta ar fi echipa cea mai buna, fara cei selectionati, ideea este ca are de unde alege. Lazio inainte de meciul cu Dinamo a jucat etapa, a facut 2-2 cu Torino, si a mai pierdut 2 jucatori accidentati. La ei n-o mai fi vorba de interesul national...Si Lazio nu este in primele 4 echipe din Italia anul asta

potra10.10.2007 07:19

@sadeyes

 

total de acord cu tine, chestiile astea cu amanarea meciurilor mi se pare penibila. mai pe scurt conducerea recunoaste ca nu avem rezerve care sa se apropie ca valoare de titulari. nu putem avea si noi doua echipe cu care sa jucam la nevoie, sau macar jucatori care pot fi inlocuiti (fapt cu care nu sunt de acord, schimbari se pot face). mai pe scurt lotul nostru scartaie! does it ring a bell?!

axl2310.10.2007 07:21

O lalaim, baieti, o lalaim. Si ce frumos, au fost ambele cluburi de acord, vai, cata armonie in Liga1...

yo_marius_xxx10.10.2007 07:42

ce tare si horoba asta!!!!! sa nu zica nimeni ca gloria a stopat Steaua in drumul glorios spre primavara UCL.....Steaua fiind Oprita de arsenal si sevilia,nu de gloria!!!=))

JDERUL10.10.2007 08:37

Amanarile acestea de meciuri spune totul despre profesionalismul cu care sunt manageriate cluburile noastre de fotbal.Orice echipa de fotbal care se respecta si vrea sa faca performanta dispune de un lot largit de jucatori de valori apropiate pentru a face fata competitiilor in care este angrenata,eventualelor accidentari,lipsei de forma a unor jucatori,etc.La noi se pornise bine cel putin in ceea ce priveste numarul de jucatori din lot.Nu discut valoarea lor.Numai ca ,speriat probabil ca va plati,atatea salarii,jjjjj a inceput o campanie de diminuare a lotului,unii jucatori cedandu-i la alte echipe iar pe altii scotandu-i pur si simplu din lot(cunoastem cu totii fenomenul).

Amanarea jocului cu Gloria Bistrita vine deci ca o consecinta fireasca a acestei stari de fapt si in conditiile in care cele trei meciuri se disputa la intervale mici de timp,cred ca este justificata.

vasilestelistul10.10.2007 12:01

eu nu sunt de acord cu aceste amanari,daca vrem sa facem performanta trebuie sa jucam meciurile cand sunt programate.Numa l noi in Romania se intampla asa ceva ,in Anglia se joaca din 3 in3 zile si nu se plange nimeni.Asta e nu avem ce face

 

FORZA Steaua!!!!!!!!!!!!!!! :steag_steaua_ro:

olostun11.10.2007 13:26

Aceste aminari sunt demoralizatoare pentru rezerve. Ati vazut cu Arsenal-ul ca Baciu s-a ridicat la valoarea lui Goe. Stai, Gloria e mai ceva decit Arsenal-ul.....

Wally11.10.2007 15:53

Ne comportam ca niste adevarati profesionisti. Felicitari staff-ului administrativ!

Martin_Tudor1211.10.2007 20:48

Eu zic ca nu este bine ca am amanat meciul...deja se strang prea multe...

CaTaLiNsm StElIsTu11.10.2007 20:58

Pai au a-s propune staff-ului Stelei sa"inghete"anul acesta competitional din liga1....asa ca la facultate si sa-l dispute peste vre-o2ani...cand datorita coeficientilor adunati anul acesta de echipele romanesti vom sta mai mult pe-acasa:(

il_scorpio12.10.2007 13:36

Duamne maica domnului..acuma se vede prostia care am facut-o cand am anulat meciul cu Pandurii. Meciul ala trebuia jucat!!!

Si acuma daca au facut prostia atunci trebuiau sa joace nu sa-l amane si pe asta.

 

Norocul nostru e ca acum avem gazonul bun si putem sa jucam si prin februarie sa zicem inainte de inceperea returului. Cel mai mult ma tem sa nu neglijam Cupa!!

Wally12.10.2007 19:39

Cupa va fi neglijata ca doar e "specialitatea casei", cu toate ca acum cativa ani Steaua era considerata "specialista Cupei"...

1on14.10.2007 11:56

@ catalinsm: O sã avem timp la primãvarã destul.

@ wally: Steaua era consideratã "specialista Cupei" acum fooooaaaaaaarte mulți ani, cã se fac 9 ani de când n-am mai pupat finala.