Cluburile Steaua și Gloria Bistrița au decis sã amâne, pentru data de 5 decembrie, meciul direct dintre cele douã formații programat în etapa a XI-a a Ligii I, a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, vicepreședintele grupãrii ardelene, Ioan Horoba.
"Steaua a solicitat amânarea meciului, iar noi am fost de acord. Motivul? Au mulți jucãtori la naționalã, care revin la echipã joi, 18 octombrie, apoi pe 20 ar fi trebuit sã joace cu noi, iar marți, pe 23 octombrie, la Sevilla. Dacã noi am cãzut de acord, LPF va aproba și ea amânarea. Avantajos pentru noi nu e, pentru cã avem trei sãptãmâni de inactivitate, dar nu vrem ca apoi Steaua sã plângã cã din cauza Gloriei nu a fãcut punctele necesare accederii în primãvara europeanã", a spus Horoba.
