FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Semne de intrebare

fcsteaua.ro03.10.2007 08:27

Stau si ma intreb daca d-nii Argaseala si Adrian Ilie mai au vreo farama de ratiune si daca nu cumva le-au fost spalate creierele in studiourile becaliene special concepute. Pur si simplu ori de cate ori ascult o declaratie a acestora verific cu mare atentie in ce data suntem, speriat fiind de probabilitatea SF ca eu sa traiesc intr-o lume paralela sau intr-un alt timp.

 

Mai intai Ilie debordeaza de optimism desi echipa abia abia reuseste sa castige meciuri in campionatul Romaniei si la scoruri limita mizand pe calificari in primavara europeana in Champions League. Urmeaza apoi declaratia prosteasca a lui Argaseala cum ca el nu intelege de ce suporterii se vor prezenta intr-un numar atat de mic la meciul cu Arsenal. Apoi, sa-ti spun eu nene. Cica preturile au fost absolut exagerate, iar aceasta scumpire s-a potrivit ca nuca-n perete pentru ca a venit intr-o perioada cand Steaua joaca mai nimic in Liga I, simbolul Hagi a fost calcat in picioare, suporterii sunt jigniti si terfeliti de atitudinea sefului matale, iar Arsenal si Sevilla nu sunt Real Madrid si Lyon.

 

Personal am platit 200 de lei pentru a vedea echipa favorita la Praga, iar in acesti bani am avut incluse atat trasportul cat si biletul la meci. Daca adaugam compania absolut placuta a suporterilor din autocarul cu care am facut deplasarea, mica excursie in "orasul celor 1000 de clopotnite", berea bauta acolo si senzatia placuta de a canta alaturi de aproape 1500 de conationali pentru echipa iubita, eu zic ca m-am scos.

 

Poate ca stelistii ar fi "gasit" bani pentru a achizitiona aceste bilete, dar conjunctura evidentiata mai sus i-a dezarmat. Si ar mai fi ceva. Un aspect ingrijorator, real. Oamenii incep sa se intrebe daca se merita aceste eforturi financiare. Si dupa cum s-a vazut aseara, se pare ca au ajuns si la o concluzie. Lumea s-a prins ca pe Becali in doare in c...ot de performanta, ca este vorba doar de un spectacol gretos de fatada, o mare minciuna in vederea obtinerii de profit. "In cinci ani vom ajunge la Sevilla". Iata declaratia voievodului data in anul 1999, sugerand faptul ca Steaua va mai trai inca o seara magica castigand inca un trofeu continental. Au trecut 8 ani de atunci si ros albastrii se afla intr-o continua constructie care nu se va termina niciodata pentru ca se actioneaza dupa ureche si in functie de pohtele unui om care se pricepe la fotbal la fel cum ma pricep eu la rachete. Pricipiul "minte-ma, dar fa-o frumos" se pare ca prinde la romani. Politicienii abuzeaza de aceasta metoda, Becali a facut la fel, iar averea sa si popularitatea au crescut de zece ori.

 

Reintorcandu-ne la conducerea administrativa a Stelei :)) imi exprim ingrijorarea fata de solutiile pe care le-au identificat cu mare repreziciune pentru a evita ca stadionul sa fie la fel de gol ca si aseara. Tombola. Dumnezeule- chiar atat de jos am ajuns? Se acorda stimulente pentru a fi adus publicul in Ghencea. Inca o dovada ca suntem priviti ca o marfa straina si nicidecum ca pe membri ai marii familii numite Steaua. Aceasta solutie imi aduce aminte de practicile politicienilor romani cand isi momesc votantii cu bere si cu mici. Este scandalos ce se intampla, personal daca as fi dinamovist sau rapidist as merge pe stadionul din Bulevardul Ghencea doar pentru a castiga la tombola acel autoturism si m-ar durea in cot de Steaua. Oricum Becali va fi multumit pentru ca va avea un stadion plin, nu?

 

diego_cj03.10.2007 08:55

perfect de acord cu tine.. Adrian Ilie este o mare dezamagire .. Pe langa faptul ca-i canta in struna oierului, desi nu inteleg de ce... doar nu cred ca din motive materiale... nu face nimic la club.. marketing zero.. transferuri zero (aici il includ pe surdu)..

In rest, nu am inteles acest armistitiu cu ciobanu... la ce ne-a ajutat? mi se pare mie sau sefii de galerie sunt cam "stimulati" de cioban... si-si cam pierd memoria, uitand unde am ajuns.. problemele noatre la Steaua sunt fff. grave.. totul e putred.. de la conducere, jucatori si suporteri (in special liderii de galerie).. cat o sa ne mai lasam calcati in picioare de cioban? cat o sa ne mai indeparteze de echipa?

yozisss03.10.2007 09:06

Stau si ma gandesc, oare am facut bine ca nu m-am dus la meci? Ca mi-am respectat promisiunea de dupa meciul cu Rapid?

Din punct de vedere strict fotbalistic, imi pare rau. Echipa a jucat, nu foarte bine, dar am vaut dorinta, am vazut daruire, ceea ce e bine. Deci, pentru jucatori si pentru acest surpinzator Pedrazzini imi pare rau.

Din punct de vedere al aspectelor colaterale echipei de fotbal, respectiv conducerea, in nici un caz. Si tare imi vine sa continui pe linia asta. Desi am auzit ca acum se vor pune in vanzare pachete pentru restul de 2 meciuri, la pretul de 85 lei. Oau, ce reducere. Poate castig si masina! Imi permit doar, acum is salariat, imi merge bine. Puteam sa merg si cu Arsenal. Dar copilul ala de 14 ani, care ar vrea si el sa isi vada idolii in CL ce sa faca? Sa dea in cap cuiva eventual. Si daca vin, ce sa fac, sa vin cu trei ore inainte, sa nu risc sa petrec primele 12-13 minute din meci in compania agentilor BGS de la intrare, cum am patit cu Bate? Poate nu pot sa ajung asa devreme, poate am serviciu, sau pur si simplu nu vreau. De ce sa dau satisfactie BGS-ului care imi spune ranjind "trebuia sa vii mai devreme". Pentru asta sa vin? pentru Becali, pentru Argaseala? Multumesc, dar refuz.

Joaca tu Jiji, antreneaza-te singur, stai si in tribuna eventual, ca esti cel mai tare si frumos! M..e tie

adi_steaua03.10.2007 09:44

Salut Catalin! Cred ca o sa ai putine comentarii la articolul tau pentru ca e pur si simplu perfect, nu e nimic de adaugat.

Aceste doua personaje Argaseala si Ilie sunt pur si simplu penibile. Daca despre Becali suntem de acord ca e retardat, iar Argaseala a socotit ca merita sa fie caraghios si limbincurist pentru salariul pe care-l primeste nu stiu ce e in bila lui Adrian Ilie...toate aceste declaratii optimiste, aceste transferuri ...aceasta situatie de fapt, nemultumirea suporterilor fata de purtarea lor...

Personal mi se intampla urmatorul sentiment, sper sa nu ma injurati: cand castiga echipa ma bucur, chiar ma bucur pentru echipa, pentru jucatori, ma bucur pentru Steaua. Cand pierde echipa...ma bucur pentru Becali...pentru ca nu-l sufar. Si uite cum am ajuns din suporter Steaua in...nepasator...si ca mine sunt multi. Oare ne vom trezi vreodata?

Miaus03.10.2007 10:29

Asa mai merge domne:)

 

Si ca sa judec si eu ca niste specialisti de pe aici, inseamna ca daca articolul asta e bun celalalt prost era facut cu intentie nu? ca sa il "lucrezi" pe Ov.Petre =)) LOL.

 

Despre cei doi Pacala & Tandala nu am sau mai bine zis NU MAI AM nimic de comentat.Imi este sila de ei.

Il Soldatino03.10.2007 10:43

 

mai merge, mai ales dupa ce ai fumat o tigara cu Adrian (acesta este efectul pe care-l are individul asupra oamenilor:d )

 

Noroc

 

Catalin

reggie03.10.2007 11:22

Subscriu! si eu am preferat praga decat biletele in Champions League si a meritat. asta e adevarul

bobochyka1703.10.2007 12:03

Oare vom avea vreodata o conducere normala, profesioinista? Eu nu cred. Ai perfecta dreptate in ceea ce spui.

zloty03.10.2007 15:31
Oare vom avea vreodata o conducere normala, profesioinista? Eu nu cred. Ai perfecta dreptate in ceea ce spui.

ca sa ai o conducere normala si profesionista trebuie sa ai si un conducator profesionist si normal asea ca..........

costy_k1_G.03.10.2007 15:53

Fara suparare dar nu-mi place conducerea de la Steaua, chiar daca Argaseala si Cobra sunt oameni de caracter i-a becalizat Jiji. Si pana la urma ce jucatori a adus Cobra? ma asteptam sa aduca jucatori tineri, straini de 18 20 de ani dar pana acum NIMIC.

Acum imi pare rau ca n-am fost la meci si n-am fost alaturi de jucatori care au alergat de sarea gazonul, Bravo lor. Dar n-am mai suportat ca Jiji sa bata cu pumnul in piept ca un babuin de fericire ca dupa meci sa zica la presa straina ca el si Dumnezeu a batut Arsenal, bine ca-i felicita si pe jucatori insa pe suporteri sa ne faca huligani si ca-l doare in palarie de noi dupa ce am incurajat echipa neconditionat. Hai sa fim seriosi cine sa se duca la stadion petru un Ford, normal ca prin tragere la sort. Ma duc la stadion daca ma atrage sufletul nu de rabla lui Jiji.

Bai fratilor Jiji ne considera pe toti marionetele lui si ne joaca pe degete cum vrea el chiar daca noi nu ne dam seama...poate nici el cateodata ca e prea tampit. Dictatura o are in sange...

Auzi la Argaseala...cica e surprins ca nau venit suporterii...asta arata ca nu are ce cauta la Steaua sau cel putin nu in acea functie.

Inca o data felicitari pentru jucatori, chiar daca nu pot mai mult au aratat ca le pasa.

camitza03.10.2007 19:47

nu tre sa va razbunati pe jucatori din cauza oierului. Nu sunt ei de vina. Meritau un PUBLIC ieri. Pacat ca nu l-au avut. Cu sau fara oier, Steaua ramane Steaua! Pacat ca va pierdeti cumpatul in aceste momente grele... Da, ce sa-i faci, cam toti fac asa...

Kreator03.10.2007 21:13
... Hai sa fim seriosi cine sa se duca la stadion petru un Ford, normal ca prin tragere la sort. Ma duc la stadion daca ma atrage sufletul nu de rabla lui Jiji.

Bai fratilor Jiji ne considera pe toti marionetele lui si ne joaca pe degete cum vrea el chiar daca noi nu ne dam seama...poate nici el cateodata ca e prea tampit. Dictatura o are in sange......

 

 

Corect!

Cred ca ar trebui ca la urmatoarele 2 meciuri din Champions League tribunele sa fie chiar mai goale decat la meciul cu Arsenal, chiar daca ciobanul retardat mintal va reduce preturile, sau va organiza o tombola cu o rabla fabricata prin Turcia sau pe vreun vapor...

 

Iar la meciurile din Liga 1 ar trebui incepute protestele impotriva ciobanului retardat, desi din ce am vazut pana acum... se pare ca liderii galeriilor au fost "stimulati" de Argaseala - sluga retardatului, ca prea este liniste deplina, desi oaia merinos a depasit de mult orice limita a bunului simt prin interzicerea accesului suporterilor stelisti la meciul cu FC Farul de la Constanta, bilete la meciuri eliberate dupa ore intregi petrecute la cozi, si numai cu buletinul + cazier + declaratie scrisa de la 2 vecini ca esti baiat bun + neaparat sa fii roman (asa vrea _gigi sa faca el echipa de basci in Romania, dar cu romani)...., si alte declaratii ca pe el il doare in palarie de suporteri... etc. etc. etc.

 

Pai, daca pe el il doare in palarie de suporteri, sa vina la stadion verii lui, si sa incurajeze ei echipa!

 

Ca tot ii baga el antrenori la juniori, s.a.m.d.

 

Sa vina sa urle ei pe stadion, sa nu-l mai doara pe _jiji asa de tare in palarie!

ssinpadureacualune03.10.2007 21:39

Dc nu spune nimeni nimik d bisnitarii din galerie???D invitatile cu pret 0 vandute cu 8-9 sute???Chiar nu s-a saturat lumea d acesti oameni???

 

Sincer am banuit ca asta s-a intamplat,cand am vazut "concursul fulger" cu 5-6 ore inainte d meci pe site cu precizarea ca nu puteau castiga decat cei din Bucuresti.Era clar ca asta a fost.Ok pana la urma...macar s-au dat 10 mok,voi ati primit 10.Dar cate or fi fost toate???Cati bani or fi scos cei ce le-au vandut???Pana la urma asta e,hoti sunt peste tot,dar chiar asa tb sa ne facem d kkt mereu??

 

Niste baieti din nord zic mereu ca multi ii ridica in slavi pe caini.Dc nu am auzit niciodata d oameni din galeria lui Dinamo sau rapid ca vand bilete??Cei din triada (zic d ei pentru ca mai posteaza aici ) care s implica nu s-au saturat d acei oameni???Aceleasi persoane in fata la Albinuta???Cum ii pot suporta???Mereu noi aparem in ziar...ca suntem bisnitari.Pai numai din privinta asta nu vom fi niciodata respectati.

 

Rusine bisnitarilor,lasati-va d meciuri!!!

Kreator03.10.2007 21:56
Cred ca ar trebui ca la urmatoarele 2 meciuri din Champions League tribunele sa fie chiar mai goale decat la meciul cu Arsenal, chiar daca ciobanul retardat mintal va reduce preturile, sau va organiza o tombola cu o rabla fabricata prin Turcia

 

 

Mai vreau sa precizez ca am fost abonat in ultimii 3 ani la Steaua.

 

Anul trecut am platit chiar cu bucurie cei 3.500.000 lei pentru pachetul de 3 bilete pentru meciurile din CL.

 

Ma gandeam ca astfel ajut clubul Steaua, platind acesti bani.

 

M-am cam inselat, in realitate il ajutam pe _gigi_becali_luptatorul_luminii sa se umfle in pene, si sa scoata pieptul inainte si sa spuna: uite ce am facut eu, am facut aia si ailalta!

 

Acum nu numai ca nu m-am mai abonat, dar nu mai merg pe stadion, si asta din cauza acestui nesimtit de cioban numit _gigi_becali, cioban retardat care crede ca banii lui mirosind a oaie pot sa faca orice pe lumea asta!

 

Sper ca la meciurile cu Sevilla si Sparta Praga stadionul sa fie gol, dar gol de tot, mai gol chiar ca la meciul cu Arsenal!

sa fie pe stadion doar ciobanul retardat si cu Argaseala si gorilele de la bgs (+copii de minge)....

 

Trist dar adevarat.... din pacate....

alexblaja03.10.2007 22:03

De Argãsealã ce sã mai zic...un argat la curtea regelui Jijel.

 

Despre Adrian Ilie însã...eu tot sper ca sub lipsa asta de reacție a lui sã se strângã de fapt veninul Cobrei, care așteaptã momentul prielnic sã atace!

STELISTA DE MOI03.10.2007 22:36
nu tre sa va razbunati pe jucatori din cauza oierului. Nu sunt ei de vina. Meritau un PUBLIC ieri. Pacat ca nu l-au avut. Cu sau fara oier, Steaua ramane Steaua! Pacat ca va pierdeti cumpatul in aceste momente grele... Da, ce sa-i faci, cam toti fac asa...

 

 

si galeria din Peluza Nord care a cantat aproape tot meciul...? nu ai vazut-o?

Miaus04.10.2007 06:11

@STELISTA DE MOI

Gresit PN a cantat TOT meciul.Cel putin pe partea mea.Singura perioada de pauza a fost .... pauza meciului.Chiar si dupa ce am luat gol s-a cantat IMEDIAT Lupta Steaua.

 

Poate nu s-a auzit la TV mai stii?

predatorpulse704.10.2007 09:21

Eu n-am dat banii anul acesta pentru ca nu suport gandul ca nu se face nimic cu ei,chiar daca sunt luati de cioban macar sa se investeasca in ceva. Dupa ce ca preturile sunt cu 30% mai mari ca anul trecut,conditiile de pe stadion nu s-au imbunatatit ca sa justifice aceste preturi iar nici echipa nu mai joaca nimic,desi s-au autodepasit la meciul cu arsenal.

In mod normal as merge la meciurile Stelei,dar am ajuns la capatul rabdarii din cauza acestui parazit numit Jiji Becali care tine echipa intr-o stare de mediocritate absurda.

El a luat echipa cand eram in groapa,si o perioada chiar mi s-a parut un patron bun,insa cu timpul mi-am dat seama ca performatele noastre au fost realizate in niste circumstante favorabile(Europa nu ne baga in seama) si de niste profesionisti care au trecut pe la club,care insa in timp nu au mai suportat "colaborarea: cu ciobanul. De asemenea,atunci multi jucatori nu erau becalizati,si chiar jucau ceva,avea mentalitate de invingator,iar odata ce s-a ajuns in CL a venit blazarea multora dintre ei. Stim cu totii ca incetul cu incetul Becali a distrus spiritul Stelei iar asta doare cel mai mult. Am 21 de ani si nu am prins marea Steaua din anii 80,dar tata imi spune ca Steaua de atunci juca ca sevilla de azi,in viteza si se stia ca atacul Stelei era unul f bun,pana si fundasii,cu exceptia lui Bumbescu,erau rapizi si tehnici mai ales cei laterali. Iar rivala dinamu era caracterizata printr-un joc mai exact,nu asa de spectaculos,si aveau o aparare buna si ei. Deci pe atunci Steaua insemna spectacol iar dinamu nu prea.

Poate ca par naiv,dar eu cred ca fiecare echipa are un stil al ei,in care se simte cel mai bine,Manchester are determinare si solutii simple si in forta,Barcelona si Real Madrid spectacolul,nemtii se stie ca lupta pana la capat etc. Nu stiu care ar fi caracteristica fotbalului romanesc,dar al Stelei era spectacolul inca de pe vremea CCA.

Daca vrem sa iesim din groapa,trebuie sa scapam cumva de Becali,sau sa speram ca se va schimba la 180 de grade.Tot zice ca vrea performanta dar nu baga mai mult de 12 milioane anual in echipa,in conditiile in care echipele care trec de grupe au minim 30 milioane buget anual. Eu tot sper ca se va plictisi de Steaua la un moment dat si ne va lasa in pace,cand va vedea ca Steaua nu-i aduce voturi.

Un exemplu bun de echipa din est e sahtiorul antistelistului Lucescu. Si ei sunt de putine sezoane in Liga,dar au facut investitii substantiale si se pare ca in acest an vor trece de grupe. Iar acolo nu e problema sa nu plateasca salarii mari pentru ca patronul lor nu se fereste sa plateasca impozite la stat.

Pasii care trebuie facuti pentru a redeveni Steaua echipa pe care o stim sunt urmatorii:

-scaparea de Becali,indiferent cum.

-noul investitor sa bage macar 20 milioane anual in transferuri dar sa mentina politica buna a lui Becali de a tine jucatorii importanti macar 3-4 ani.

-investirea in juniori si promovarea in lotul mare macar a 3-4 juniori pe an ca sa aiba contact cu spiritul Stelei

-gasirea unui manager competent si infiintarea unui departament de scouting

-angajarea unui antrenor care sa antreneze in spiritul Stelei,unul ofensiv.

-scaparea de jucatorii mediocri din lot(destui din pacate),cei ce nu au mai confirmat de vreun an jumatate.

Il apreciez pe Zenga pentru ca ne-a invatat sa ne aparam si pe Protasov pentru ca ne-a invatat sa atacam,insa pana acum cu nici un antrenor nu am facut ambele faze bine,ca sa nu mai vorbesc de mijlocul nostru care a existat doar in momentul in care Radoi nu era becalizat si in care mai era un Dorinel Munteanu p-acolo.

Il apreciez pe pedrazzini ca a incercat o abordare ofensiva la meciul cu arsenal,una care cred ca convine mai mult jucatorului roman,caruia ii place sa atace.

Jucatorii Stelei in acest moment par obositi de fotbal,unii nu pot mai mult,unii sunt accidentati,altii revin dupa accidentare iar cativa abia asteapta iarna ca sa le vina transferul mult asteptat. Cineva trebuie sa le dea incredere in fortele proprii si sa-i aseze cum trebuie in teren,dar cum sa se faca asta atata timp cat ciobanul vrea sa faca echipa,in functie de pile nu de valoare.

E rusinos ca in acest sezon s-au remarcat pana acum doar Zapata,Goian,Dica si alti baieti din aparare(rada si golanski dupa mine),nimeni de la mijloc sau din atac(desi zaharia a jucat bine pentru nivelul sau). Daca am scapat de cioban primele transferuri ar trebui facute mai ales la mijloc si in atac,dar transfeuri adevarate pe bani buni,si ar trebui sa luam mai ales jucatori tehnici si tapani pe picioare.

Am citit o chestie tare ieri,cum arata o faza dintr-un antrenament al lui lazio(o echipa atipica pentru italia,mai ofensiva): stateau jucatorii intr-un cerc si trebuiau sa trimita mingea la coechipier fara ca mingea sa atinga pamantul si aveau voie sa o faca doar 2 atingeri iar antrenorul le striga unde sa trimita si anume la cap,la picior,la piept. Nu m-a mirat genul acesta de antrenament pentru ca l-am mai vazut dar m-a mirat durata mingii in aer,si anume vreo 3-4 minute in conditiile in care trebuiau sa o trimita precis spre diferite parti ale corpului coechipierilor iar acestia sa o si trimita inapoi.

Si ma gandeam daca am pune jucatorii titulari ai Stelei in cerc si le-am cere ca din 2 atingeri practic sa trimita precis balonul catre coechipier fara sa-l scape oare cate minute ar rezista baietii nostri?

Daca momentan cu valoarea cam scartaim macar atitudine sa avem,si vreau sa o vad din nou in meciul cu mioveni,unde sper intr-o victorie.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

sile-jardel04.10.2007 11:16

Am o nedumerire|la meciul cu Arsenal Peluza Sud avea un mesaj strins pe gard care urma sa fie desfacut.El nu a mai aparut.Sau nu l-am vazut eu?

Il Soldatino04.10.2007 11:56
@STELISTA DE MOI

Gresit PN a cantat TOT meciul.Cel putin pe partea mea.Singura perioada de pauza a fost .... pauza meciului.Chiar si dupa ce am luat gol s-a cantat IMEDIAT Lupta Steaua.

 

Poate nu s-a auzit la TV mai stii?

 

corect, PN a cantat, dar ar trebui sa-i atraga cineva atentia si comentatorului Pro TV Costi Mocanu in legatura cu acest aspect. Omul a scapat pur si simplu un porumbel afirmand la un moment dat ca "galeria Stelei nu s-a auzit in prima repriza", aspect absolut fals.

 

Domnul comentator incerca sa induca ideea ca suporterii stelisti au fost treziti DOAR de atitudinea si ocaziile de gol ale favoritilor din repriza a doua. O mare prostie pentru ca acestia au cantat tot meciul (din cate am constatat, suporterii stelisti procedeaza asa meci de meci indiferent de scor, singura exceptie fiind partida cu UTA)

Dragoshel04.10.2007 14:05

@Catalin, de parca n-ai sti ca toti comentatorii sunt orice altceva decat Stelisti, sau romani.Nici n-ar trebui sa ne mire acest fapt. Daca juca Dinamo, stadionul era un "infern" :))

 

Remember, inceputul meciului cainilor cu Elfsborg.

cristian8604.10.2007 15:53

@Dragoshel

 

Dragos, in Romania se premiaza prostia, nesimtirea, incultura , kitschul, barfele de 2 lei pentru cei mai "valorosi" dintre noi. Unora le plac loserii, nu valorile. Asta e, prostitutia se practica in masa in presa romana. "Cat ne costa o ora ?"

 

Intrebarea este cat ii mai toleram, cat mai comentam tampeniile lor, cat timp ne mai contrazicem pe aberatiile emise de ei?

 

Cred ca a sosit vremea sa fim stelisti, adica o ELITA, am reprezentat in trecut o elita, sa nu ajungem sa reprezentam o stana. Daca am avea sange de adevarati stelisti, nu i-am lasa nepedepsiti pe aceste gauri negre ale evolutiei.

MooxuLeTz`04.10.2007 20:31
Dc nu spune nimeni nimik d bisnitarii din galerie???D invitatile cu pret 0 vandute cu 8-9 sute???Chiar nu s-a saturat lumea d acesti oameni???

 

Sincer am banuit ca asta s-a intamplat,cand am vazut "concursul fulger" cu 5-6 ore inainte d meci pe site cu precizarea ca nu puteau castiga decat cei din Bucuresti.Era clar ca asta a fost.Ok pana la urma...macar s-au dat 10 mok,voi ati primit 10.Dar cate or fi fost toate???Cati bani or fi scos cei ce le-au vandut???Pana la urma asta e,hoti sunt peste tot,dar chiar asa tb sa ne facem d kkt mereu??

 

Niste baieti din nord zic mereu ca multi ii ridica in slavi pe caini.Dc nu am auzit niciodata d oameni din galeria lui Dinamo sau rapid ca vand bilete??Cei din triada (zic d ei pentru ca mai posteaza aici ) care s implica nu s-au saturat d acei oameni???Aceleasi persoane in fata la Albinuta???Cum ii pot suporta???Mereu noi aparem in ziar...ca suntem bisnitari.Pai numai din privinta asta nu vom fi niciodata respectati.

 

Rusine bisnitarilor,lasati-va d meciuri!!!

app ... la Din/amo un lider d galerie... a primit bani de la turcu & compania pentru deplasarea la roma pentru meciul cu latzio ... iar omu a dat juma` din bani pentru deplasare si bilete...iar din restu a plecat la plaja in alte tzari.... cu gagika romantic nu ?!?! dar totushi frate sa vedem ce se intampla la noi in ograda nu la altzi

zoloz200504.10.2007 20:50
Am o nedumerire|la meciul cu Arsenal Peluza Sud avea un mesaj strins pe gard care urma sa fie desfacut.El nu a mai aparut.Sau nu l-am vazut eu?

 

era o coregrafie pregatita...panza si foi ...dar din cauza ca erau prea putini in peluza...s-a renuntat..