FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Câștigãtorii celor 3 bilete la Steaua - Arsenal!

fcsteaua.ro02.10.2007 09:43

Concursul propus de Asociația Independentã a Suporterilor Steliști s-a încheiat! În urma tragerii la sorți, au fost stabiliți câștigãtorii celor 3 bilete la tribuna a II-a a stadionului "Steaua" pentru meciul Steaua București - Arsenal Londra, din cadrul Ligii Campionilor. Aceștia sunt:

 

Paul Cosmin Mihãilescu (Târgoviște)

 

George Mihai Nițã (București)

 

Monica ªerban (București)

 

Cei 3 au rãspuns corect la cele 2 întrebãri propuse de AISS:

 

1. Ce echipe mai fãceau parte din grupa Stelei în prima ediție a Ligii Campionilor în actualul format, la care a participat Steaua (1994-1995)?

 

Rãspuns corect: Benfica Lisabona, Hajduk Split, Anderlecht Bruxelles

 

2. Ce echipã a eliminat Steaua în semifinalele Cupei Campionilor Europeni din ediția 1988-1989?

 

Rãspuns corect: Galatasaray Istanbul

 

3. Împotriva cãrei echipe a disputat Steaua finala Cupei Intercontinentale, în 1986?

 

Rãspuns corect: River Plate

 

Felicitãri celor 3 câștigãtori!

 

Asociația Independentã a Suporterilor Steliști

carminastan02.10.2007 10:07

Legat de concursul foto (avand in vedere ca nu pot sa pun reply acolo):

Ar trebui sa se stie ca nu e voie cu camere foto profesionale pe stadion la meci, sa nu isi ia oamenii (care nu stiu) tunurile si sa fie nevoiti sa le lase pe te miri unde.

donsemaca02.10.2007 17:00

Intrebaea 2 nu e fara echivoc. Mai corect era "ce echipa a fost eliminata de catre Steaua..."

SSK03.10.2007 08:39

@donsemaca

 

Intr-adevar, o sa fim mai atenti la exprimare. Desi, pentru cineva familiar cu istoria Stelei, era clar ca nu putea fi vorba de o echipa care sa o fi eliminat pe Steaua in acel an in semifinale.