Primii suporteri ai lui Arsenal Londra, aproximativ 250, au sosit cu o cursa de linie, luni dupã amiazã, la București, pe aeroportul Baneasa. Acestora urmeaza sa li se alature alți fani în cursul serii și a zilei de marți. Gruparea din Londra are rezervate un numãr de 1400 de bilete.
Sustinatorii clubului englez s-au aratat foarte încrezãtori, apropae ironici, în ceea ce privește deznodamantul inalnirii dintre Steaua și Arsenal.
"Nu avem deloc milã pentru Steaua. De fapt, nu avem milã pentru nimeni. Nu cunosc foarte multe lucruri de spre echipa voastra. Tot ce stiu este cã vom invinge fara probleme si ca Steaua va primi multe goluri. Nu avem cum sã ne împiedicãm de Steaua", a spus John Smith, un suporter care nu pierde nicio deplasare a echipei favorite. John a fost completat de cel mai bun prieten al sau, Barry Thompson, care a riscat si un pronostic "Va fi cel putin 5-0 pentru Arsenal".
Suporterii englezi au fost îmbarcați pe aeroport în mai multe autocare care au fost însoțite în drumul spre hotel de douã echipaje ale Jandarmeriei.
Meciul Steaua - Arsenal se va disputa marți, de la ora 21.45, pe stadionul din Bulevardul Ghencea, în etapa a doua a grupei H din Liga Campionilor, și va fi transmis în direct de Pro TV. Partida va fi arbitrata de norvegianul Terje Hauge, ajutat la tușe de compatrioții sãi Steinar Holvik și Jan Petter Randen. Arbitru de rezervã - Espen Berntsen.
