Clubul și portarul sud-american de 24 de ani au cãzut de acord sã rezilieze contractul, care se întindea pînã în vara lui 2010. Surse din cadrul clubului din Ghencea au declarat cã totul s-a fãcut pe cale amiabilã.
Andrey a fost adus în Ghencea de fostul manager al Stelei, Mihai Stoica. Suma de transfer a fost de 300.000 de dolari, iar salariul sãu de 250.000 de dolari pe an. Dupã plecarea acestuia din Ghencea, Andrey a fost trimis la echipa a doua unde n-a apãrat decît în doua partide: cu Juventus Colentina, 3-1 si FC Onyx, 2-2.
