Miercurea Ciuc a câstigat pentru a doua oara consecutiv Cupa României, învingând pe Steaua Bucuresti cu scorul de 6-1.
Disputat pe patinoarul "Vakar Lajos" din Miercurea Ciuc, meciul, o reeditare a finalei sezonului trecut, a fost câstigat clar de elevii lui Sandor Gal, acestia aflându-se tot timpul la conducerea ostilitatilor.
Jucatorii harghiteni au fost cei care au deschis scorul înca din minutul 2, dupa care si-au consolidat avantajul pe tabela de marcaj.
Steaua termina competitia pe locul secund, urmata de HC Csikszereda, care a învins pe Progym Gheorgheni cu 4-3.
ProSport
