Atacantul Stelei, Victoraș Iacob, a fost suspendat ieri douã etape de Comisia de Disciplinã, dupã ce a primit cartonaș roșu în meciul cu UTA, disputat sîmbãta trecutã, la Arad.
Iacob și-a ispãșit deja asearã prima rundã, absentînd în meciul cu FCM Bacãu, în Cupa Timișoreana.
El va fi însã suspendat și sîmbãtã, în confruntarea cu FC Vaslui, în Liga I. Iacob va reveni în primul "11" al Stelei marți, la partida cu Arsenal, în etapa a doua din grupa H a Ligii Campionilor.
