Gigi Becali, patronul echipei Steaua, a declarat la finalul partidei cu FCM Bacãu (Liga a II-a), din optimile Cupei României Timișoreana, incheiata cu scorul de 0-4, ca a fost incantat de jocul echipei pentru ca a marcat "patru cinci goluri"
"Normal ca mi-a placut Zaharia, doar a dat trei goluri si e posibil sa ajunga un jucator mare. Mi-a placut echipa pentru ca am dat patru-cinci goluri, nici nu mai stiu..."
Referitor la fatpul ca suporterii celor doua formatii au strigat la unison numele lui Hagi, Becali a spus: "Imi pare bine ca a fost sustinut la Bacau, asa este frumos, Hagi a fost simbolul Romaniei".
Echipa Steaua a fost însoțitã la Bacãu de un grup de 200 de suporteri
