FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

macedonia vs romania 1-2

horse3731.03.2005 09:55

ce meci! si nu-i la superlativ. un meci incalcit, cu multe pase gresite, fara o idee clara de joc ca si calitate un pic peste ce mai jucam noi pe maidane cand ne strangem duminica. sansa noastra ieri s-a numit mitea. el si Radoi ieri, au facut ca sansele noastre (doar matematice) sa nu fie sterse complet.

am mai scris si mai scriu, am luat drumul ungariei in fotbal.

 

politica falimentara a celor ce au condus destinele fotbalului dupa revolutie incoace isi au raspunsul in evolutia si rezultatele echipelor de club si a nationalei astazi. si sa mai enumeram si alte bube..

1. antrenori fara pregatire la centrele de copii si juniori. incapabili sa se adapteze la cerintele fotbalului modern. multi dintre ei cu probleme in lumea lui bahus. vezi Bumbescu la noi!

2. fobalulul trisat ani buni prin blaturi ordinare.

3. transferuri pt umplerea buzunarelor hulpave a presedintilor de cluburi.

4. baze materiale sub orice critica cu mici exceptii.(bacau, scoala Gica Popescu, si foarte putin clubul nostru). si astazi copii nostri joaca pe zgura ordinara, bitum gaurit ca de iarba sa numai vorbim.

fotbalul a inceput sa semene din ce in ce mai mult cu tenisul in care investitia materiala este apreciabila iar de aici multi copii se pot pierde pe drum caci iubitii nostri diriguitori ai fotbalului nu sant prea interesati de rezultate in timp.

sa mai dam si in politica. de 15 ani incoace nici un guvern nu s-a invrednicit sa faca ceva pt soarta sportului romanesc in general. nu au facut altceva decat sa iasa in fata atunci cand rezultatele erau bune, sa se traga in poze pt capital electoral.

ce infrastructura are sportul romanesc se vede si cum vorbim de fotbal, vai mama noastra caci sambata visam sa batem olanda.

 

 

hai Romania!

gianini31.03.2005 21:06

lasand toate astea la o parte cred ca Radoi si Dorinel au fost printre cei mai buni de pe teren alaturi de mitea.

la polul opus, contra si pancu au fost trompetele meciului alaturi de Chivu.

Motanu D31.03.2005 21:15

O singura precizare, cel mai jalnic de pe teren a fost Fl.Petre. Ala e orice dar nu fotbalist!!! Per ansamblu a fost mai slab ca Chivu (desi gafele lui Chivu ne-au costat un gol si l-au pus la grea incercare pe Radoi...) Pe viitor, Piti sa-i bage pe dreapta pe Dumitru, Pe Oprita, Pe Bundea, Pe Badoi, Pe Ghioane, Pe Nicolita, Pe Irimia, sau pe orice alt fotbalist. Dar nu pe acest pitic de circ care se da fotbalist...

Scuze Reddog, am gresit. De la voi nici macar Petre nu are valoare :(

gianini31.03.2005 21:20

te rog lasa-ma cu badoi sau bundea.

totusi Petre, oricat de antipatic ne-ar fi, e cu o clasa peste astia 2.

Virgil31.03.2005 21:30

Problema nu ar fi ca ai nostri nu sunt fotbalisti ci ca olandezii sunt superfotbalisti.

Iar antrenorul lor este de fapt un superantrenor,provenit dintr-un superfotbalist.Tot ceea ce a declarat înaintea de meci se baza pe o privire amanuntita a lucrurilor.A spus ca vor învinge si au facut-o cu o usurinta dezarmanta.Sunt sigur ca vor câstiga lejer grupa si vor avea un cuvânt greu de spus la editia din 2006 a mondialului.Noi?De vise ne arde noua acum?Sa începem cât mai repede reconstructia,pentru ca pâna europenele din 2008 nu mai avem foarte mult timp.

Eu mi-am ales favoritii.FORZA OLANDA!

Motanu D31.03.2005 21:33

NU te supara, dar la cum a jucat Petre in ultimele 3 meciuri de la Nationala, cred ca si copii de pe maidan au o clasa peste el. Sincer, din punctul meu de vedere a fost "caz de targa" ca sa folosesc o expresie atat de iubita de fotbalsitii dinamovisti !!!

 

Revenind la topic, cauzele decaderii fotbalului romanesc sunt cunoscute de toti. Iar M.Sandu, chiar nu e principaulu vinovat ci ticalosii de la PSD care l-au lasta sa fure si i-au impus un antrenor depasit.

E clar,nici daca i-am avea antrenori pe Mourinho, Capello si Van Basten la un loic nu ne-am califica !!!

Daca vrem sa ne calificam tre' sa pornim de jos. Ati auzi d-lor de la Interne ?

Motanu D31.03.2005 21:39
[...]

Eu mi-am ales favoritii.FORZA OLANDA!

 

Si eu sunt un mai vechi suporter al lui Van Nistelrooy... (Daca ar juca asta la Steaua...)

Totusi atat timp cat mai exista sanse matematic voi tine cu Romania, chair daca risc sa fiu considerat masochist...

Daca Steaua nu ar avea sanse sa ia titlul ai tine cu Dinamo ?

Virgil31.03.2005 21:48

Nu te supara dar e cu totul altceva.

Evident ca nu as tine cu nimeni.Din clipa în care nu ar mai avea sanse,campionatul nu m-ar mai interesa.La meciurile Stelei as veni în continuare si as încuraja echipa.

De altfel în afara de meciurile Stelei si ale echipei nationale,nu ma mai intereseaza nimic.Sunt satul de fotbal.Se da prea mult fotbal.Ma satur si de cea mai buna mâncare.De ce mai frumoasa femeie înca nu mi s-a întâmplat sa ma satur.Si sper sa nu mi se întâmple.

Motanu D31.03.2005 21:58

Cum zici tu... Eu sunt un tip prea obsedat (daca-mi este permisa expresia) de fotbal... Ceam mai buna mancare nu exista, iar cea mai frumoasa femeie e un concept subiectiv si realtiv (desi nici eu nu m-am saturat de ea :P )

Insa de echipa nationala m-am saturat... M-am saturat sa-i vad pe Armeni jucand mai bine, m-am saturat sa vad vedete de maidan ca Pancu, Rat sau Contra, pseudofotbalisti (Petre, Barcauan, Soava) sau fotbalisti expirati (Moldovan si Dorinel (din pacate), Galca, Adi Ilie, Filipescu). Si totusi voi tine cu ei... DE ce nu avem 11 de Mirel Radoi pe teren ? Nasul cred ca stie raspunsul...

horse3701.04.2005 08:12

asa-i virgile, de femei nu ne vom plictisii niciodata (astia normalii caci mai sant si pe invers). iar el fotbalul il aruncam uneori ca ne... rau de tot dupa care ne intoarcem la el. eu unul sant vaccinat cu fotbal si femei.

despre fotbal numai de bine caci despre femei...femeia te ridica si tot ea "te omoara"!

dbd01.04.2005 14:11

mi s-a parut ca am jucat destul de slab...chiar daca am castigat...bine nici ei nu au jucat cine stie cum...dar norocul nostru a fost ca au jucat ei mai prost decat noi...

reddog01.04.2005 16:38
O singura precizare, cel mai jalnic de pe teren a fost Fl.Petre. Ala e orice dar nu fotbalist!!! Per ansamblu a fost mai slab ca Chivu (desi gafele lui Chivu ne-au costat un gol si l-au pus la grea incercare pe Radoi...) Pe viitor, Piti sa-i bage pe dreapta pe Dumitru, Pe Oprita, Pe Bundea, Pe Badoi, Pe Ghioane, Pe Nicolita, Pe Irimia, sau pe orice alt fotbalist. Dar nu pe acest pitic de circ care se da fotbalist...

Scuze Reddog, am gresit. De la voi nici macar Petre nu are valoare  :(

 

Hai ca te iert, oricum, daca imi spui tu unul mai potrivit pe postul lui Petre, atunci nu mai spun nimic. De ce ai numit numai stelisti, alte echipe nu au jucatori? Ati avut 6 stelisti si scorul (fara suparare, Motane) a fost 0-2...

Motanu D02.04.2005 00:08

Reddog, nu cred ca ai fost atent: am vorbit de Ghioane, Bundea, Irimia (asta care a fost la voi). Nici unul n-a jucat vreodata la Steaua. Si nu te supara, ca un suporter care l-am apreciat mereu pe Petre, am fost profund surprins de prestatia sa: ori nu poate mai ult in momentul de fata si il lasa pe altul, ori a preluat de la Semeghin niste obiceiuri proaste (greu de crezut, dar nashu bea whisky deci vinul era pentru altcineva :twisted: )

In locul lui puteau sa joace chiar si Sabau si Mateut, (fosti dinamovisti), nu neaparat cineva de la Steaua, ca nu puteau juca mai prost !

Am avut 6 stelisti, am pierdut ci 0-2, ai dreptate, dar nu vreau sa ma gandesc cate luam cu Iordache, Tamas & Semeghin pe teren...

Iar in locul lui Petre putea sa joace Badoi !!! Sau Contra mijlocas si Ogararu fundas !!!

dbd02.04.2005 11:16

ai perfecta dreptate motane ... dar Petre a jucat ca o Curca peata...si un sfat : nu te certa cu reddog...