Steaua a învins, astãzi, într-un joc amical, pe Gloria Buzãu, cu 2-0, informeazã www.steauafc.com.
Golurile echipei din Ghencea au fost marcate de Surdu (din acțiune) și Ninu (loviturã liberã), ambele în repriza a doua.
Gheorghe Hagi a început cu Vîtcã - Bãdoi, Ninu, Baciu, Emeghara - Neaga, Lovin, Croitoru, Cristocea, Surdu - Iacob.
În repriza a doua au mai intrat Rada, Neșu, Badea, Zaharia, Adam, Lazãr, Militaru, Stratila și Dedu, ultimii cinci fiind legitimați la Steaua II.
