FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua, cel mai bine clasat club din Romania (ProSport)!

fcsteaua.ro03.09.2007 13:20

Echipa roș-albastrã ocupã locul 52 în clasamentul Federației Internaționale de Istorie și Statisticã a Fotbalului (IFFHS) pe luna august, dat publicitãții, luni, la Dusseldorf, și a devansat Rapidul, devenind cea mai bine clasatã echipã din România în acest top.

 

Steaua a acumulat 148,5 puncte și a înregistrat o urcare de 41 de locuri, în timp ce Rapid ocupã locul 56, cu 145,5 puncte, dupã ce a înregistrat o cãdere de opt locuri.

 

Dinamo se aflã pe poziția 78, cu 131 de puncte, la egalitate cu AJ Auxerre, dupã ce a cãzut 26 de locuri.

 

Adversarele Stelei în grupa H a Ligii Campionilor ocupã urmãtoarele poziții: Arsenal Londra - locul 23, FC Sevilla - primul loc, AEK Atena - locul 127 și Slavia Praga - locul 122.

Dragoshel03.09.2007 13:40

Clasamentul Federatiei Internationale de Istorie si Statistica a Fotbalului (IFFHS) pe luna august, dat publicitatii, luni, la Dusseldorf, in Germania. Primele 10 pozitii sunt ocupate de:

 

1. FC Sevilla (SPA) 303 puncte

2. Chelsea (ANG) 291

3. FC Santos (BRA) 284

4. Boca Juniors (ARG) 270

5. Manchester United (ANG) 266

6. Colo Colo (CHI) 263

7. AC Milan (ITA) 247

7. Liverpool (ANG) 247

9. AS Roma (ITA) 242

10. Inter Milano (ITA) 235

 

picture_archive_122459.jpg

 

LATER EDIT: Sursa, ziare.com sa nu credeti ca este de la mine clasamentul:))

fedora03.09.2007 13:41

Acum ce facem? Ne laudam cu acel clasament de rahat cu care ne dadeau giulestenii peste nas?

vanfootball03.09.2007 14:02

Nu cred ca are ce cauta aici aceasta stire. E un clasament aberant. Ne dam mari ca suntem pe 52?! Pai Rapid a fost pe 6, la un moment dat. Ne facem de ras cu asemenea articole, serios!

w3bmaster03.09.2007 14:10

Acest clasement e o minciuna

 

FC santos Colo Colo As Roma da cum sa nu .... super echipe in primele 10

dr.adrian903.09.2007 14:23

dupa cum jucam nu ar trebui sa fim nici pe locul 250

 

spunetimi ce echipa a jucat ieri cu Urziceni??? caci aia nu era Steaua ce o cunosc.

avem niste jucatori mizerii. toti de la Steaua sunt niste mizerii. incepand de Hagi pana la Becali.

jucatorii de azi ai Stelei nu ne merita, pe noi suporterii.

gabriela03.09.2007 14:45

Si care sunt criteriile pentru intocmirea acestui clasament? Ca nu mi se pare prea relevant.

White_R03.09.2007 15:53

Zero barat clasamentu asta .TROFEIELE CONTEAZA ! Pana si o simpla calificare in UCL fara trofeie in tara tot zero devine

bulldenej3903.09.2007 16:29
Zero barat clasamentu asta .TROFEIELE CONTEAZA ! Pana si o simpla calificare in UCL fara trofeie in tara tot zero devine

UN TROFEU ; DOUA TROFEE (FARA 'I')

cristian8603.09.2007 18:23

Acest clasament este irelevant, nu m-ar fi mirat ca FC Gurahont sa fie in fata lui AC Milan spre exemplu, doar pentru faptul ca in Divizia D unde joaca a acumulat mai multe puncte decat Milan in Italia.

dabaliu~03.09.2007 19:48

colo colo e mai buna decat Milan??? Manchester cu 2 UCL e mai buna decat Milan cu 7, sau cate or avea... mda... e interesant rau clasamentu asta... oare pe ce criterii l-au facut?

vanfootball03.09.2007 19:58

In clasamentul ala se aduna toate punctele obtinute, in toate competitiile. O tampenie.

 

Lasati prostiile si faceti un articol legat de clasamentul aista:

 

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/UEFA/d.../trank2007.html

 

33 Steaua, 57 Rapid, 75 Dinamo.

 

@moderatori

Am vrut sa scriu UEFA cu litere mici, ca altfel nu merge, dar nu pot de aberatia asta de presetare. Cu ce ne ajuta tampenia asta?!

cmcsteaua9003.09.2007 20:48

tocmai am terminat de vizionat aek-sevilla si eu zic sa ne luam gandu de la optimile Champions League,daca luam locu 3 sunt super multumit si daca ne mai uitam si diferentza de calitate a jocului e bine daca vreun punct si noi.Astept meciul ala spectacol pe care Steaua sa-l faca.

comore03.09.2007 22:01

Asa da, domnule! In sfarsit s-a facut dreptate si Steaua e cea mai bine clasata echipa din Romania in acest clasament. Sper sa acumulam din ce in ce mai multe puncte si sa urcam in clasament. Steaua trebuie sa fie mereu inaintea rivalelor.

olostun04.09.2007 08:09

Din declaratiile antrenorului, finantatorului si managerului rezulta ca suntem mai buni decat Sevilla. In concluzie, ar trebui sa fim pe primul loc in acest clasament. Presimt ca nu vom mai face mai mult de 1 punct in grupe, iar clasamentul va fi o rusine pentru. noi. Toate acestea datorita finilor si nasilor si ambitiilor lor. Toate bune...

ssinpadureacualune04.09.2007 19:22

In sfarsit...suntem primii.Niciodata nu am inteles cum draq erau mereu tiganii primii...ma enerva la culme...se laudau cu locul 6...cea mai buna echipa...si nu am inteles niciodata pe ce baza se calculau aceste pozitii.Conteaza ca suntem primii si conteaza sa fim primii si la sfarsitul campionatului.

il_scorpio05.09.2007 11:52

Este total tampit clasamentul asta si va dau cel mai simplu argument: Crapizii au stat foarte mult timp in top 20 si chiar in top 10......si ei in toata istoria lor au obtinut o singura participare de exceptie in cupele europene.

MoRRano06.09.2007 09:15

Ce clasament stupid,dupa criteriile pe care a fost facut nu reiese adevarata valoare a echipelor aia nu au avut ce face fularsteaua2