FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Câștigãtorii celor 3 bilete la Steaua București - BATE Borisov!

fcsteaua.ro27.08.2007 18:28

Concursul propus de Asociația Independentã a Suporterilor Steliști s-a încheiat! În urma tragerii la sorți, au fost stabiliți câștigãtorii celor 3 bilete la tribuna a II-a a stadionului "Steaua" pentru meciul Steaua București - BATE Borisov, din cadrul turului al III-lea preliminar al Ligii Campionilor. Aceștia sunt:

 

Marian Manole (București)

 

George Iachim (București)

 

Constantin Suciu (Constanța)

 

Cei 3 au rãspuns corect la cele 3 întrebãri propuse de AISS:

 

1. 1. Ce echipã a eliminat-o pe Steaua în singura "primãvarã europeanã" a acesteia din anii '90?

 

Rãspuns corect: RC Anvers (Antwerp) in primãvara anului 1993, din Cupa Cupelor (dupa 0-0 în Belgia și 1-1 în Ghencea)

 

2. Care a fost primul meci în tricoul Stelei pentru actualul antrenor, Gicã Hagi?

 

Rãspuns corect: Supercupa Europei, Steaua București - Dinamo Kiev, 24 februarie 1987, 1-0 pentru Steaua, prin golul lui Hagi.

 

3. Pe cine a întâlnit Steaua în ultima etapã a campionatului 1997-1998 (sezon care a adus în Ghencea titlul 20) și care a fost scorul acelei partide?

 

Rãspuns corect: Steaua - Gloria Bistrița, scor 5-2

 

Felicitãri celor 3 câștigãtori!

 

Asociația Independentã a Suporterilor Steliști

MALDINI_STEAUA27.08.2007 18:53

Ati ales castigatorii cu suflanta de la Loto ? :)))))))

 

Ca ma suna Ogica azi :))))))

SSK28.08.2007 15:01

Cam ce ti-ai dori?

steaua_gloria28.08.2007 15:19

Pana la urma biletele se trag la sorti sau castiga primii trei care raspund corect ?

SSK28.08.2007 15:45

Se trag la sorti, evident. Altfel de ce am tine concursul deschis cate 2-3 zile?

Xardas30.08.2007 04:26

BOOOO trebuia sa fiu prin castigatori :P eu mereu castig la tragere la sort