Antrenorul secund al echipei Steaua, Massimo Pedrazzini, a declarat astãzi, la sosirea pe Aeroportul Bãneasa, cã, alãturi de tehnicianul Walter Zenga, va rãmîne cîrma echipei patronate de Ciobanul. "Da, sînt aici, rãmînem la Steaua. Zenga nu este supãrat, am vorbit cu el și vine sîmbãtã, pentru cã are puținã treabã cu documentele tatãlui sãu. Azi și mîine voi conduce eu antrenamentele. Ne pregãtim pentru campionat, deoarece pentru noi începe o perioadã foarte grea", a declarat Pedrazzini. Despre cazul lui Dumitru, el a afirmat cã "Florentin Dumitru este un jucãtor foarte important pentru Steaua. Alt jucãtor important, Neșu, a stat în tribunã și nu pe banca de rezervã și a avut respect pentru toți. Am vorbit cu Florentin Dumtriu pentru cã este bine sã știe ce s-a întîmplat. Trebuie sã vorbim cu el și sã gãsim o soluție pozitivã" , preluat de pe www.gsp.ro
