FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Aeronavã de Liga Campionilor

«12»
fcsteaua.ro24.08.2007 16:25

FC Steaua a prezentat vineri, 24 august 2007, noul autocar al celei mai titrate echipe din Romania. Evenimentul a avut loc la exact 60 de ani de la disputarea primei partide oficiale a Stelei, pe atunci ASC Armata, printre invitati aflandu-se si domnii Ilie Savu, Ioan Apostol si Eugen Mladin, componenti ai primei echipe din istoria ,,ros-albastrilor". Presedintele clubului, Valeriu Argaseala, le-a inmanat celor trei cate o placheta comemorativa, un poster cu semnaturile originale ale jucatorilor de la Steaua si abonamente gratuite pentru acest sezon.

 

Alaturi de presedintele clubului, cele trei glorii au participat la festivitatea de dezvelire a autocarului, taind panglica si participand la o plimbare cu noul mijloc de transport al echipei Steaua.

 

Noul autocar al FC Steaua este un model IVECO Irisbus de ultima generatie, denumit Noge Titanium, este produs la Barcelona si a fost desemnat ,,Autocarul Anului in Spania in 2006". Dotarile interioare nu sunt nici ele mai prejos, confortul echipei in timpul deplasarilor fiind prioritar. In afara de zona clasica de calatorie, cu 34 de locuri pe scaune, s-a prevazut un spatiu de 8 locuri pentru mici reuniuni ad-hoc. Autocarul este dotat cu toate accesoriile necesare unei calatorii pentru distante medii si mari: sistem de climatizare tip climatronic, doua frigidere, toaleta ecologica, instalatie A/V/DVD, patru monitoare LCD Blaupunkt si multe altele. Fiecare detaliu poarta marca Steaua: de la culorile ,,ros-albastre", care domina exteriorul, la tapiteriile de piele ale scaunelor in aceeasi coloristica.

 

SteauaFC.com

 

Tot pe www.steauaFC.com puteti citi si 2 articole despre primul meci al Stelei, disputat exact in urma cu 60 de ani!

Astristul24.08.2007 16:41

Super autocar, cum au toate marile echipe europene. Partea proasta este ca Gigi insista sa amestece credinta si religia cu fotbalul, punand crucea langa stema Stelei si mingia de fotbal pe partile laterale ale autocarului! :sleep:

forzateaua

LARI24.08.2007 16:45

Fie ca numarul trofeelor de pe acest autocar sa sporeasca an de an! SUCCES BAIETZI!!!

Catalyn0724.08.2007 18:45

E o cruce pe el :| hai frate....

ANTIgigi24.08.2007 19:16

Atentie la cei care vor rula in spatele lui, nu cumva sa se apropie prea mult sa citeasca ce scrie pe spate, sa fie atenti la drum, ca nu se stie cand e nevoie de o frana.

Rhadhoo2724.08.2007 20:35

Aoleu. AERONAVA? Baieti, modificati titlul. Stiu ca sunteti mult mai culti.

AmuntBoy24.08.2007 20:44

mai este si urata crucea :))))

penibil ca de obicei nea Jiji

EuroSTELIST24.08.2007 20:57

Cred ca nu am citit bine...abonamente gratuite pentru cei trei componenti ai primei echipe PENTRU ACEST SEZON?!

Mai bine nu le dadeai nimic, tovarase Argaseala, dupa mine tocmai i-ai jignit...

comore24.08.2007 21:13

Totul e bun si frumos pana la acea cruce. Ce treaba are fotbalul cu religia?

endorama24.08.2007 21:39

mie mi se pare total inestetic - un kitch... mai mult ca sigur ca Gigi a facut designul

pytzyfloryan24.08.2007 22:50

Dragut Autocarul fularsteau2 se putea si mai bine Dar oricum e bun FoRTZZa Steaua fular-campionii

 

Nu mai scrie cu litera mare fiecare cuvant.

narkiss25.08.2007 06:34

bah voi unde vedeti crucea ca eu nu o vad? :))

Ciprians25.08.2007 07:13
mai este si urata crucea :))))

 

Urata cu spume, nu mai spun ca e ca nuca-n perete acolo. Ma astept sa apara cruci pe tricouri si pe biletele de intrare..cel putin.

gicusocrate25.08.2007 08:14

poate era mai bine sa cumpere un autocar de la Brasov decat sa le dea banii la italieni.ca si asa de unde ia iveco componente ia si roman Brasov (daca tot esti patriot Gigi).

Cipper25.08.2007 09:03

Nu e deloc rau autocarul dar mie mi se pare ca sa inscrie in aceeasi pleiada de promisiuni becaliene. Adica, mai clar, Gigi a zis ca va cumpara un avion pe care va scrie Steaua si va avea crucea (si a cumprat un autocar in genul asta) asa cum a zis si ca va lua jucatori de 30 milioane si a cumparat de mult mai putini bani... Cred ca se respecta raportul...Oricum mult mai bine decat dacosurile aalea inchiriate. La meciul cu FC National autocarul cu care venisera la meci baietii avea nr de inmatriculare VL ** KKT...no comment...

JDERUL25.08.2007 09:25

O sa-i puna si clopotzei?Asta fiindca tot arata ca o sorcova.Si ar fii frumos cu clopotzeii ,,tiliga-tilinga"

MAD_KAT25.08.2007 11:18
Nu e deloc rau autocarul dar mie mi se pare ca sa inscrie in aceeasi pleiada de promisiuni becaliene. Adica, mai clar, Gigi a zis ca va cumpara un avion pe care va scrie Steaua si va avea crucea (si a cumprat un autocar in genul asta) asa cum a zis si ca va lua jucatori de 30 milioane si a cumparat de mult mai putini bani... Cred ca se respecta raportul...Oricum mult mai bine decat dacosurile aalea inchiriate. La meciul cu FC National autocarul cu care venisera la meci baietii avea nr de inmatriculare VL ** KKT...no comment...

Nu era KKT ci KKK, crede-ma...sunt din valcea si stiu mai bine.......toate autocarele firmei Dacos au KKK la numar...ori n-ai vazut tu bine...ori numarul era murdar/zgariat si asa ti s-a parut ca scrie...si oricum Dacos-ul are unele autocare cum putine exista in tara asta la capitolul lux si aspect estetic..dar pana la urma e foarte bine ca am intrat in grupul echipelor care se respecta si au un autocar de super-lux personalizat.

kramer127025.08.2007 23:27

Kitsch, kitsch, kitsch.

Aristocratie=discretie si bun gust (intre altele).

Astristul26.08.2007 11:16
Cred ca nu am citit bine...abonamente gratuite pentru cei trei componenti ai primei echipe PENTRU ACEST SEZON?!

Mai bine nu le dadeai nimic, tovarase Argaseala, dupa mine tocmai i-ai jignit...

Eu am inteles ca le da un card de intrare la toate meciurile Stelei PERMANENT! :wink:

forzateaua

andreea_steaua4ever26.08.2007 18:39
suuuuuper autocar.imi place.este luxos si are de toate.in sfarsit am intrat si noi in lumea buna a fotbalului, steagro
Bundy26.08.2007 20:45

E piesa rau autocarul asta. Poate o sa-l conduca Gigi Nebunu ca si la asta se pricepe dar sa nu puna ranga pe el cum a pus pe maybach:)

w3bmaster27.08.2007 00:13

Autocar este

Stadion este

Echipa .... a nuprea astept sa avem echipa la nivelu dotarilor ....

Patron macar da bani ca de purtat si atitudine no comment

Antrenor nuj daca este sa speram ca va fi :)

Acu cica isi ia si dinamu unu de 800k lol ce tara de distrusi avem off doamne

 

Forza Steaua

simi2727.08.2007 09:28

cine a scris articolul nu stie ce inseamna AEROnava,fara suparare...

francezu7227.08.2007 11:07

sincer sa fiu imi place....si crucea aia...ce sa zic...e frumoasa nu e prea sofisticata sa sara-n ochi...dar merge..are toaleta....scaune personalizate....consola play station 3...de park le trebuie...eee....se mai joaca si ei FIFA sau UCL in drum spre meci....dar oricum e frumos forzateaua

simi2727.08.2007 11:22

sunt curios sa vad AEROnava zburand :biggrin: :tongue: :biggrin:

«12»