FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

E inadmisibil ce face Gigi Becali (Prosport)!

fcsteaua.ro24.08.2007 11:52

Selectionerul s-a declarat întru totul alaturi de Gica Hagi si a condamnat atitudinea patronului stelist.

 

Pentru prima data de la izbucnirea conflictului de la Steaua, Victor Piturca a acceptat sa dezvolte si acest subiect.

 

Sunteti sfatuitorul lui Gigi Becali?

 

Nici vorba. Discut foarte rar cu el. O data la câteva luni, daca ma suna el sau daca ne întâlnim întâmplator. In rest, nu avem nicio treaba.

 

E normal ce-i face lui Hagi?

 

Din punctul meu de vedere, e ireal ce se întâmpla. Relatia dintre patron si antrenor s-a deteriorat mult în fotbalul românesc. Adevaratul patron al unei echipe este antrenorul, deoarece el sta zi de zi cu jucatorul, îl educa, îl antreneaza si îi sustine moralul. Treaba patronului este sa aduca bani si sa asigure conditii de performanta. Daca tocmeste un antrenor, atunci sa-l lase sa-si faca treaba.

 

Il sustineti pe Hagi?

 

Sunt alaturi de el total. Nu e posibil sa te porti asa cu un tehnician care are rezultate. Chiar daca jocul poate nu e foarte stralucit, conteaza rezultatele. Si apoi e inadmisibil sa îti bati joc de omul Hagi, sa-l distrugi. Gica Hagi va mai pregati si alte echipe, nu se termina fotbalul pentru el la Steaua. Are o cariera în fata.

 

Totusi, unii patroni au fost de partea lui Becali.

 

Astia nu sunt oameni de fotbal. Cei care abia asteapta sa-si dea cu parerea când pierde echipa si dau declaratii împotriva celor din interior nu sunt oameni de fotbal. Iar antrenorii care fac ce le dicteaza patronii sunt marionete. Toti se apara cu faptul ca baga bani în fotbal. Din partea mea, sa nu mai bage bani daca nu au respect fata de cei cu care lucreaza.

fsoica24.08.2007 12:04

deci Satana nu mai e chiar capul rautatilor-cel care nu doarme noaptea din cauza lui Hagi-sfatuitorul de taina al lui Jijinho etc. etc.

Fabulam mult dragi prieteni.

Ce-ar fi daca viitorul ne va arata ca Becali e pur si simplu bolnav, iar Hagi e un antrenor mediocru, si doar atat ?

max1624.08.2007 12:52

Mai mult sau mai putin ..... forzateaua

cosmo_krmr24.08.2007 13:21

Se pare ca JJ nu a cumparat toata presea, inca, acest ziar isi demonstreaza inca o data impartialitatea, nu ca Gsp care se schimba dupa cum vin dolarii.

CosminBr24.08.2007 13:53

Daca acest articol este adevarat atunci sincere felicitari selectionerul!!!

Este in linia lui Piturca care sa nu uitam ca a plecat pentru asa zisele amarate de tricouri, insa ceea ce vazuse Piturca in gestul Supremului de atunci este tocmai ce se se intampla ce s-a intamplat pana acum si anume interventia Supremului in treburile echipei. Nu sunt si nu am fost niciodata fan Piturca, dar merita aplaudat. forzateaua

Bravo lui, a mai dovedit inca o data ca are coloana vertebrala intr-o lume a fotbalului care a preferat tacerea sau mai mult l-a sustinut pe Suprem(l-a pupat in partea moale a corpului) in aceste acuze aduse la adresa "locomotivei fotbalului romanesc".

De ce locomotiva fotbalului romanesc, Gica Hagi, tocmai fiindca daca el nu ar fi fost, am fi impartasit aceasi soarta ca si ungurii dupa Puskas.

Poate in sfarsit vom intelege cu totii problemele pe care le ridica acea actiune a Supremului si daca nu de la oameni precum Piturca sau Chivu atunci de la cine, de la Mutu(cel plin de droguri), de la Mitica si Dragomir, care nu mai pleaca din functiile lor din dorinta de a-l intrece pe Ceausescu ca ani de domnie, de la Iancu cel care se joaca de-a inchisoare, acestea ne sunt exemplele sau oameni care isi rup sau si-au rupt picioarele pe teren?

Eu ca si suporter roman le multumesc lui Piturca si Chivu singurii care nu au tacut in fata Supremului. steagro

mirceaor24.08.2007 14:03

V-ati trezit toti : Piturca e Satana , Gigi e diavolul , Hagi e un antrenor slab.. mai lasa-ne tata.

Pe Meme s-au trezit toti sa-l injure .. Nimeni nu va e bun ?

 

Acum si Radoi a ajuns sa fie injurat de niste neica nimeni??

Halal suporteri.

LARI24.08.2007 15:13

De acord 100% cu Piti in tot ce a zis!

Personal, intotdeauna am admirat modul in care Piturca priveste fenomenul fotbalistic din punct de vedere teoretic. La Steaua a avut in cei 4 ani atat de putine meciuri memorabile (oricum, sar'naaa Piti pentru dubla victorie impotriva Rapidului din urma cu 4 sezoane), incat...

Am senzatia ca postura de selectioner i se potriveste mult mai bine ca cea de antrenor la un club.

Astristul24.08.2007 16:47

Piti este un antrenor bun. Ultimul care ne-a calificat la un turneu final (EURO 2000). Are insa si unele parti FOARTE RELE, cum ar fi convocarea doar a unor jucatori, marind "cercul" celor convocati la nationala, foarte rar.

Putea sa-i convoace pe George Ogararu (mai alesc acum cand e Contra accidentat), pe Vlad Munteanu si Sergiu Radu (care fac senzatie in Germania; apropo 1.Bundesliga nu este asa slaba valoric precum crede Piti si cei ca el) sau pe unii jucatorii mai in forma din Liga 1.

Acuma pentru "dubla" cu Belarus si Germania, noutatile sunt Alin Stoica si Sergiu Radu. Oare o sa-l vedem pe "Oga" mai repede la nationala???

forzateaua

laurst24.08.2007 17:54

lasand la o parte(daca se poate) problema cu Ogararu(pentru care inca il mai injur pe Piti...),

despre acesta nu pot spune decat ca e un antrenor care stie meserie/

a avut si el scaparile lui la Steaua( prea multe orgolii prostesti), insa eu il respect!!!

dar cel mai important: nu voi uita niciodata primul meu meci international in Ghencea//

Steaua-Anderlcht 3-0, cu Piti infasurat in plasa dupa golul 3;

pentru ce a facut pentru NOI( in special ca jucator) il voi respecta MEREU, desi idolul

meu a fost, este si va fi numarul 7-Lacatus

 

cat despre Hagi-pacat ca nu si-a dat seama in ce se baga...

a zis ca daca ii e fin se va comporta altfel( sincer, asa gandeam si eu cand a venit)/

dar ciobanul tot cioban...

Forza Gica! suntem cu tine!

alexynho24.08.2007 18:05

Ogararu clar nu va fi convocat de Piturca ... atunci cand Oga a spus ca "nu stie de ce nu este convocat , desi joaca la Ajax , in schimb adversarul de pe postul sau , nu joaca la echipa de club , insa e convocat in continuu" ... de la acea declaratie , mi-am dat seama imediat ca Oga nu va mai pupa nationala ... Pitzi e prea orgolios (intr-un fel e bine , daca e la echipa de club ... insa la nationala ,ar fi bine sa lase aceste orgolii) .... Pitzi a si spus atunci : "Pentru mine , capitolul Ogararu e incheiat!"

 

 

PS : Aici Pitzi are dreptate ... oierul intrece limita bunului simt (daca l-a avut vreodata) !

danimarcu24.08.2007 18:16

Prin aceste declaratii,Piturca a demontat zvonul cum ca ar fi sfatuitorul din umbra a lui Jiji...

Si a dat dovada de caracter,desi putea sa se razbune pe Hagi pentru "razmerita" aceia,cand a fost demis din functia de selectioner...

A,si ca sa se incheie si discutia asta,despre faptul ca Hagi a patit ceea ce a facut si el candva,nimic mai neadevarat:atunci nu a umblat nimeni cu sifoneala,a fost totul pe fata,ceea ce nu este totuna...

Referitor la acest caz,chiar daca e adevarat ca cei cinci au fost la palat cu sifoneala,raman la parerea ca SINGURUL vinovat pentru toata povestea este Jiji berbecali...

pentru ca el a pornit-o,iar acum nu mai stie cum sa calmeze spiritele...

SSK24.08.2007 18:33

Cinste lui Piturca pentru cele declarate!

vanfootball24.08.2007 20:08
V-ati trezit toti : Piturca e Satana , Gigi e diavolul , Hagi e un antrenor slab.. mai lasa-ne tata.

Pe Meme s-au trezit toti sa-l injure .. Nimeni nu va e bun ?

 

Acum si Radoi a ajuns sa fie injurat de niste neica nimeni??

Halal suporteri.

 

Gigi nu e diavolul, e doar o mizerie de om.