Steaua - Pandurii s-a amînat pentru 12 septembrie
Partida Steaua - Pandurii Tg. Jiu, din etapa a 5-a a Ligii 1, a fost reprogramatã la cererea clubului din Ghencea pentru 12 septembrie. Steaua va juca returul cu BATE Borisov, miercuri, 29 august, partidã contînd pentru turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.
"Comitetul de Urgențã a stabilit ca partida Steaua-Pandurii sã fie amînatã. Încã nu s-a stabilit cu exactitate ziua în care se va juca aceastã partidã dar, cel mai probabil, atît acest joc, cît și întîlnirea dintre Farul și Dinamo, vor avea loc pe 12 septembrie, atunci cînd România va juca împotriva Germaniei, pentru cã este singura datã pe care o mai avem disponibilã. Cele douã cluburi care au solicitat amînarea au fost de acord sã joace aceste partide fãrã jucãtorii care vor fi convocați atunci la lotul primei reprezentative", a explicat, miercuri, pentru NewsIn, secretarul general al LPF, Valentin Alexandru.
În aceste condiții, Gheorghe Hagi ar putea sã nu-i aibã prezenți la meciul cu Pandurii pe Goian, P. Marin, Rãdoi și Dicã, asta în cazul în care selecționerul nu se va decide sã cheme și alți jucãtori de la Steaua pentru amicalul cu Germania.
Sursa: GSP