Radu Naum e cel mai bun jurnalist din Romania.
Sa nu ne legam de cine nu trebuie.
Radu Naum e cel mai bun jurnalist din Romania.
Sa nu ne legam de cine nu trebuie.
dati-mi warn, daca vreti dar e idiot articolul... ziaristii mananca pe oricine in functie de interesul de moment. au desfiintat si Dinamo si rapid. daca ne mai plangem mult de mila dam in paranoia. nu suntem nici favorizati nici marginalizati. inca o data, idiot articol....
Faptul ca nu esti tu de acord cu articolul, nu inseamna ca articolul e idiot.
@shacker
Intr-adevar, Patruleasa si Arvat asta fac - citesc de pe prompter. Radu Naum este jurnalist de sport si inca unul din cei mai de calitate din Romania.
presa nu face altceva decat sa-si arate limitele in ceea ce privestea articolele sportive si nu numai...mereu in cautare de scandal mereu cu niste subiecte ce nu-si au rostu mereu sa instige...adesea se mai trezeste cate un aerian sa posteze asemenea aberatii sa nu uitam ca Steaua mereu a avut parte de adversari puternici:valencia ,vlilareal,lion,Real Madrid,Dinamo Kiev,sevilia,...si nu mai zic ...la urma urmei tre sa-si manance si iei painea Steaua a ajuns sa aiba adversari de genul celor de la bate numai prin propria ei munca!!! iar jurnalistu cu nedreptatea ar fi bine sa-si vada de treaba lui poate are si el copii acasa..
Eu nu cred ca banii sunt principalul motiv pentru tratamentul incalificabil de care Steaua are parte in presa.
Problema este, pur si simplu, ca ziaristii au preferintele lor. In timp ce ca si cu oricare alta ocazie, stelistii se limiteaza la atacuri directe, clare si la obiect, spurcatii au metode mult mai subversive de a spala creierele maselor. Normal ca pentru a prosti norodul trebuie sa te dai neutru si sa mai scapi cate-o referire la "jonglarile de culise" samd.
Presa sportiva e cum e pentru simplul fapt ca spurcatii urasc Steaua si nu se dau in laturi de la nimic pentru a-si imprastia mizeriile. Nici macar nu trebuie platiti pentru asta.
Si acum ma gandesc ca trebuie sa extindem fosta lista a lui Gica Chioru si sa facem o sectiune permanenta in care sa tinem sub observatie TOATE articolele scrise de dubiosi gen Banciu si Geanta. Avem nevoie de o "lista neagra" vizibila permanent intr-o parte a site-ului, nu neagra pentru ca incitam impotriva lor ci neagra pentru negru e si sufletul lor de spurcaciuni !
presa ne este impotriva intardevar...nimeni nu poate nega asta. dar hai sa recunoastem acum ca li se da apa la moara ca sa zic asa...daca Steaua ar mai fi Steaua din perioada Zenga sau perioada Protasov (nu prea vedeai articole neplacute sau nu vedeai deloc) poate ca nici ei nu ar fi asa de inversunati, dar acum au motiv sa scrie urat, echipa nu mrge stralucit. Degeaba se multumesc unii ca vezi Doamne am castigat tot in campionat si suntem tari, nu este adevarat, nu avem joc, suntem haotici, se joaca la bulan (exceptand unele momente in care zici ca-i lumineaza Dumnezeu). cu polonezii am avut mare bulan, ca au stat calare pe noi 70 de min, cu moldovenii de la Iasi la fel, am avut noroc cu nr. 7 (e numar cu noroc si foarte important pentru stelisti). ce sa mai, echipa nu e inca inchegata si, ma repet, nu avem joc...asa ca ei isi permit sa vb aiurea si atata timp cat nu li se da peste nas cu niste rezultate concrete care sa reflecte un nivel net superior nici nu o sa taca din gura.
Ce zicea ziaristu ala fraier?? ne-a dominat Dinamo? pai in tur ne-au dat gol abia cu 2 oameni in minus.. si in retur Steaua a avut 2 bari si alte 3-4 ocazii de gol..a mai fost si greseala aia a lu Radoi la golu 4 steag1
Iar le-am dat motive de bucurie baietilor de la GSP, Prosport, Onlinesport etc. Au subiectele asigurate pentru 3-4 zile. Din pacate.
Daca am observat critici aduse si celor de la Dinamo dupa egalul cu Lazio, ma astept la tot felul de mizerii despre rezultatul si jocul nostru din Belarus. De data asta mi-e greu s-o spun, dar o cam meritam.
dati-mi warn, daca vreti dar e idiot articolul... ziaristii mananca pe oricine in functie de interesul de moment. au desfiintat si Dinamo si rapid. daca ne mai plangem mult de mila dam in paranoia. nu suntem nici favorizati nici marginalizati. inca o data, idiot articol....
multumesc frumos pentru aprecierile repetate
...
Vreau sa precizez ceva: prin acest articol nu am incercat sa plang de mila nimanui, am incercat sa atrag atentia asupra unei stari de fapt: numele Steaua este folosit pentru a atrage cititorii/consumatorii de mesaj mediatic. Mesajul mediatic este un produs ca oricare altul in ziua de azi...daca scrii "Steaua" pe ambalaj, produsul se vinde! Motivul pentru care se intampla asta, de ce nu facem un boicot la adresa publicatiilor respective, asta este un subiect pentru un alt articol!
Sunt de parere ca ziaristul citat in prima parte a articolului meu ar trebui dat in judecata. Legea spune ca daca Steaua il da in judecata, el trebuie sa probeze afirmatiile sale, trebuie sa aduca martori care sa ateste ca s-au facut "jonglerii de culise" ca sa iesim noi pe locul 2. Ia sa plateasca ziarul respectiv daune de sute de mii de euro, sa vedem daca mai aproba redactorii-sefi articole de-astea scrise dupa ureche!
Exista zeci de alte exemple asemanatoare, cele despre care am scris eu sunt cele mai recente. Oricum, ce fac ziaristii referitor la celelalte formatii care activeaza in campionatul intern nu ma intereseaza. Pe mine ma intereseaza cand vorbesc urat de Steaua!
Ce nu inteleg eu de unde tupeul asta grosolan de a minti cu nerusinare in pseudo-articolele astea.
Mai mult, ziaristii lu peste nu se gandesc ca poate se vor intalni intr-o zi cu soare pe strada cu un stelist (sau chiar mai multi ) mai ingust la minte si mai iute la manie?
Spre exemplu,cu subsemnatul..
@mirceaor
citeste, te rog, ultimul paragraf al articolului meu...lantul nu e solutia!Noua ne facem rau!
Azi pe Prosport pe prima pagina:
Titluri legate de Steaua
Dragomir: "Rezultat si joc prost"
Becali: "Jocul nu a mers"
Croitoru, depasit
"Neaga nu face nimic!"
Au iesit la iarba verde
Titluri legate de Dinamo
"Nu vom risca!"
"Sa fim inteligenti"
Sansa de a fi in Liga
Lobont, imperial
Sunt eu paranoic????
nu...dar ia sa comparam putin valoarea echipelor si apoi sa vorbim...noi am facut egal cu o echipa de care sincer nu am mai auzit pana acum, ei au reusit un egal cu lazio (cu noroc, si cu un portar f bun dar l-au facut). ma doare sa o spun dar la faza asta nu prea avem ce sa comentam
Postul anterior NU se citeaza in intregime. Citeste regulamentul.
acest pseudoziarist (ziarizd) tot timpul jigneste Steaua, nesimtitl asta de geanta nici nu trebuie sa fie citit ca e un frustrat, desi o data a scris pe blog ca a fost suporter stelist. Concluzia e una: nu-l mai cititi si nu-l mai citati pe zdreanta de geanta
Astfel de caractere josnice trebuiesc ignorate...
forzza Steaua
Cred ca prea exageram cu victimizarea, toata lumea ne uraste, etc. Pana la urma oricine are dreptul la o opinie chiar daca e contrara cu a multor altora. Personal nu ma deranjeaza balacarelile presei, ma amuza, si cred ca am atitudinea corecta. In plus, o cruciada pornita impotriva presei este, ca toate cruciadele de altfel, pierduta din start, si nu din cauza ca Ierusalimul nu permite accesul in port pentru aprovizionarea finala a navelor noastre incarcate cu arbaletieri zelosi.
Constantinopol, nu Ierusalim, boule! Spre Ierusalim mergeau!
cine e prostul acela care a scris asa ceva despre Steaua?
Pe dracu'!Stirile sportive ale Pro TV sunt o bataie de joc la adresa telespectatorilor!Patruleasa si Arvat ranjesc tot timpul de parca sunt reduse mintal...
Pro TV-ul e un post de ciudati,singurul lucru bun la ei sunt transmisiile meciurilor,nu si comentariul...
PRO-TV-ul e de departe cel mai de cacao post TV, unul strict comercial, care vinde rahat de toate felurile, si extrem de mirositor, in ambalaj stralucitor !!
Poate pare paradoxal ,dar singurele ramase cat de cat realiste sunt TVR1 si TVR 2 , poate si REALITATEA TV, in rest.....iti faci nervi daca privesti in totalitate un sport pe Antena sau Pro TV,si-ar trebui sa-i dai in judecata pentru pierderea de timp si consumul nervos inutil provocat de emisiunea lor .
Hai dom'le,ce vina au Raluca Arvat,Simona Patruleasa sau Radu Naum in afacerea asta?Ei pur si simplu citesc de pe un prompter,nu au nicio treaba cu formatul stirilor si cu alcatuirea informatiilor.De ziare,nici eu nu mai cumpar,decat pe plaja am luat din lipsa de ocupatie
Radu Naum e totusi un jurnalist obiectiv parerea mea. El nu doar ca citeste acele stiri, pe care poate le si redacteaza, dar apare si pe alt post de televiziune in materie in care mai mereu a avut niste comentarii cat se poate de pertinente. Nu e vina prezentatoarelor de stiri ca ele prezinta... si mai ales ca Vadim Vajeu, Costi Mocanu sau Cosmin Baleanu nu mai prezinta.... se vinde ce e la moda. Dar din pacate unele prezentatoare in afara de faptul sa citeasca altceva nu stiu...in materie de sport ma refer.