La finalul partidei câștigate de Steaua, la limitã, împotriva Politehncii Iași, scor 1-0, tehnicianul "roș-albaștrilor" a declarat: "Nu e ușor sã joci din trei în trei zile. Oboseala mentalã și-a spus cuvântul. Am avut și perioade bune de joc, dar în prima reprizã am fost lenți. În cea de-a doua reprizã am plimbat mingea mult mai bine. Cât despre Bicfalvi, e meritul celor care l-au adus. Eu m-am trezit cu el aici. Este un bãiat inteligent, dar mai are mult de muncã. Când spui "Steaua", te aștepți la 3-4 goluri marcate pe meci. Vor veni..."
