FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Buletin medical FC Steaua

fcsteaua.ro10.08.2007 21:58

Pe langa inceputul de sezon excelent, care a obtinut patru victorii din primele patru partide disputate atat in campionat, cat si in preliminariile Ligii Campionilor, Steaua va putea conta, in viitorul apropiat, pe majoritatea jucatorilor absenti din cauza accidentarilor grave suferite in ultima vreme. Va prezentam situatia medicala fotbalistilor care nu au evoluat, pana in prezent, in sezonul oficial 2007-2008.

 

1. Victoras Iacob - recuperarea sa a intrat in linie dreapta, urmand ca dupa partida din etapa a patra, disputata in deplasare, cu CFR Cluj, acesta sa inceapa pregatirea alaturi de echipa.

 

2. Vasilica Cristocea - din punct de vedere medical, situatia lui este foarte buna, urmand ca in perioada imediat urmatoare sa se antreneze din ce in ce mai mult, pentru a ajunge la parametri normali din punct de vedere fizic si al performantelor sportive

 

3. Ifeanyi Emeghara - a reluat alergarile usoare si se spera ca revenirea sa la un ritm normal sa se produca in preajma returului cu BATE Borisov, din turul III preliminar al Ligii Campionilor

 

4. Sorin Ghionea - situatia sa medicala este in evidenta ameliorare, jucatorul ajungand la un nivel de antrenament important pentru aceasta perioada a recuperarii sale. Se preconizeaza revenirea sa in tara la sfarsitul lunii august, acesta urmand sa reia antrenamentele alaturi de echipa in prima parte a lunii septembrie.

 

5. Valentin Badea - a reluat de o saptamana antrenamentele pe teren si va creste ritmul de pregatire treptat, pentru a ajunge la parametrii necesari. Acesta va recupera, in curand, perioada de pregatire a echipei, pe care a ratat-o din cauza accidentului suferit.

 

SteauaFC.com

vanfootball10.08.2007 22:06

Ma bucur ca site-ul oficial da informatii concrete despre o problema de genul asta, sa nu ne mai facem planuri in functie de estimarile presarilor autohtoni.

Incepe steauafc.ro sa arate a site profesionist sau e doar o exceptie? Ramane de vazut...

danimarcu10.08.2007 22:28

O veste buna!Astept cu nerabdare revenirea jucatorilor de mai sus.

@van -apa de ploaie...

SSK10.08.2007 22:35

Mie mi se pare destul de vag acest buletin. In afara de Emeghara, nu ni se spune nimic concret.

 

In alta ordine de idei, sa inteleg ca Ochirosii este refacut complet? Tare as vrea sa-l revad in teren.

bako_alx10.08.2007 23:17

...cred ca am mai pus intrebarea asta....Ghionea cum s-a accidentat ?....si in ce consta accidentarea lui?

vanfootball10.08.2007 23:53
...cred ca am mai pus intrebarea asta....Ghionea cum s-a accidentat ?....si in ce consta accidentarea lui?

 

 

Mai conteaza?

 

S-a lovit la un antrenament de la Kaprun, unde i-a recidivat o accidentare mai veche la rotula genunchiului stang.

w3bmaster11.08.2007 00:47

E bine ca suntem informati de club ca daca te iei dupa presa .... e deja sf

 

Dar e ca dracu cand te gandesti la termenu de "buletin medical"

axl2311.08.2007 07:34
...recuperarea sa a intrat in linie ... situatia lui este foarte buna...sa se antreneze din ce in ce mai mult... a reluat alergarile usoare ... situatia sa medicala este in evidenta ameliorare... a reluat de o saptamana antrenamentele pe teren si va creste ritmul de pregatire treptat...

Cat optimism, domnilor, cat optimism!!!

Ce i-a apucat pe baietii de la SteauaFC.ro?

bodanelu11.08.2007 07:43

oare cei de la Steauafc.ro dau informatiile astea pentru suporteri?

cmcsteaua9011.08.2007 10:55

deci Vali Badea revine cel mai repede?dabi astept sa joace iar,sa ne califice din nou in Champions League.

Wally11.08.2007 11:00

Din cei de mai sus nevoie urgenta nu avem decat de Vali Badea si de Vasilica pentru ca P. Marin se descurca foarte bine pe stanga, Rada joaca neasteptat de bine, iar Zaharia deocamdata a demonstrat ca il poate inlocui cu succes pe Victoras. In schimb mijlocasii stanga ai nostri nu prea se descurca si de Vali avem mare nevoie...

Astristul11.08.2007 12:30
Ma bucur ca site-ul oficial da informatii concrete despre o problema de genul asta, sa nu ne mai facem planuri in functie de estimarile presarilor autohtoni.

Incepe steauafc.ro sa arate a site profesionist sau e doar o exceptie? Ramane de vazut...

 

E doar o exceptie iti zic eu! Pai ma uitam zilele trecute pe niste siteuri ale unor echipe din Polonia si Norvegia si www.SteauaFC.com nu e nici 10% din cat sunt alea!

E greu la mintea lui Gigi sa angajeze niste profesionisti care sa se ocupe de site, ca avem o groaza de profesionisti in ale internetului in Romania.... ofertele nu apar insa! :biggrin:

 

FORZA Steaua !!! steag2

Simionesei11.08.2007 22:47

E clar ca jocul nostru scartie puternic si ca avem de nevoie de oameni care sa limpezeasca jocul...si acel jucator e Cristocea...ne lipseste foarte mult acest jucator...ast cu nerabdare revenirea lui si al lui Badea pentru ca Neaga nu joaca mai nimic...de foarte mult timp nu am mai vazut echipa Steaua jucand atat de prost...primul sut periculos a venit abia in minutul 37 sau 38 la lovitura libera executata de Dica...daca Stelei ii trebuie 40 de min sa dea un sut pe poarta asta spune totul...2 lucruri sunt clare : 1 Avem nr 8 pe care ni-l doream si avem si un portar f bun si 2 Nu plecam favoriti in dubla cu Bate...asta e clar...la felul cum jucam e f greu sa ai pretentii cu orice echipa...dar...speranta moare ultima

Cheers ! steaua_ro

cristi_mold12.08.2007 08:32

abia astept sa ii vad pe toti in teren sa vedem atunci forta Stelei

st_194715.08.2007 01:21

hai Badea mai repede:D :!: