FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Închideți televizoarele!

«12»
SebaSS29.07.2007 06:30

Cea mai buna solutie, nu este sa lasati TV-ul inchis, ci deschis pe OTV, chiar daca nu va uitati, ca sa le creasca in acest mod rating-ul in detrimentul celor de la antena 1 si Pro TV... asa cica ar pierde f multi bani pe reclame:)

Eu unul oricum la TV ma uit doar la meciuri si la Jiji cand aveam chef de o comedie(acu nu prea le mai gust...)

Lucas29.07.2007 07:04
Cea mai buna solutie, nu este sa lasati TV-ul inchis, ci deschis pe OTV, chiar daca nu va uitati, ca sa le creasca in acest mod rating-ul in detrimentul celor de la antena 1 si Pro TV... asa cica ar pierde f multi bani pe reclame:)

Eu unul oricum la TV ma uit doar la meciuri si la Jiji cand aveam chef de o comedie(acu nu prea le mai gust...)

 

Sa tii tu deschis pe OTV! Nici macar in gluma nu mai incuraja lumea sa se uite la acest bastion al prostului gust si al mizeriei umane. Ar trebui sa-ti iei "ban" pentru asta! :)) Moderatorii!!!

PREOTU29.07.2007 07:19

nici ca mai deschid TV'u :\

onyx29.07.2007 08:31
Cea mai buna solutie, nu este sa lasati TV-ul inchis, ci deschis pe OTV, chiar daca nu va uitati, ca sa le creasca in acest mod rating-ul in detrimentul celor de la antena 1 si Pro TV... asa cica ar pierde f multi bani pe reclame:)

Eu unul oricum la TV ma uit doar la meciuri si la Jiji cand aveam chef de o comedie(acu nu prea le mai gust...)

Trebuie sa ai un aparat de monitorizare in casa, pentru a putea fi inregistrat rating-ul.

milovan djilas29.07.2007 08:32
Bravos !!!! Asta merita marile vedete de la PRO-TV ,si ANTENA 1, care speculeaza doar stirile ,,incendiare'' -la ora 17 crime, accidente,etc, - iar in rest, un cuvant bine ,,pus'' in context la titlu ,te face sa stai sa astepti stirea , care de fapt este o gogoasa umflata de ,,vedetele media'' ce inteleg sa speculeaze necazurile , durerile oamenilor, iar atunci cand n-au asa ceva , nu se dau inlaturi sa provoace ei un scandal sau sa-l inventeze .

Foarte bine observa cineva mai sus, am ajuns o tara de pesti, pana acum 1-2 ani , ma obisnuisem sa aud ca Andreea Esca este femeia anului, mama anului, vedeta anului, personalitatea feminina a anului , etc, etc, desi aceasta cucuoana , inafara faptului ca citeste de pe un prompter , nu presteaza vreo activitate care necesita inteligenta de nivel mediocru macar,dar asa-i in '' tenis'' ......

Apoi, astia ar manca si-un rahat , numai sa creasca minutul de reclama,in 1999

l-am vazut in direct la TV pe Cristian Tabara cum ii pupa in dos pe unii mari la vremea aia , si - promova bombardarea civililor in Belgrad , nenorocitul,oricum Dinamo, se pare are mai multe antene in televiziuni, stati ca incepe circul lui IOANITOAIA, care-i improasca atunci cand nu-s de fata si-ii pupa in bot cand sunt invitati la emisiune !!!

 

Intr-adevar, asa a fost in 1999. Eu mi-l amintesc pe dl. Liiceanu, sustinand, pe la diverse televiziuni, "necesitatea stringenta a bombardarii Iugoslaviei din considerente umanitare, blah-blah", de imi venea sa vomit.

Asa ca ce sa ne mai miram de idioteniile difuzate doar pentru rating, cum au fost si astea, ultimele, despre "conflictul" Hagi - Becali. Sunt curios cum vor comenta (mai ales antenele) erorile de la Mioveni. Parca da, este o solutie ignorarea canalelor de sport, chiar si a ziarelor. Ca tot am ajuns aici, trebuie spus ca gazetarii sportivi romani sunt literalmente muci cand vine vorba de cultura fotbalistica. Am vazut, nu o data, greseli flagrante, chiar de prima pagina.

Asta e, ei cu ale lor, noi cu ale noastre, pacat ca intoxica mintile celor naivi, altfel poate bine intentionati.

Forza Steaua!!!!!

cristi_mold29.07.2007 09:01

Nu a-ti vazut ca aseara patronul Mioveniului acuza vehement arbitrajul si Bara de la UTA tot asa. Pai descultu' ala in loc sa se multumeasca ca o scos cu greu un egal mai face si scandal. Ma mir ca cineva de la Farul nu a declarat ca au pierdut pe mana arbitrilor. Este adevarat sunt greseli dar prea mult sunt amplificate si prea mult insista presa pe aceste declaratii fara rost a patronilor. Astept sa vad azi Buzaul cu Dinamo, fac pariu ca iarasi o sa se lege de arbitri

bogdan29.07.2007 09:47

@ milovan djilas

 

Fituica GSP nu vor comenta nicodat erorile de la Mioveni. Vrei sa nu mai manance savarine!!? :unsure:

 

Pacat ca jocul Stelei este umbrit de actiunile unor fluierasi ca Coltescu. Sunt convins ca daca nu primeam acel 11 m, Steaua tot egala si tot ar fi batut. Dar de ce aceste erori? Sper ca nu se vor intoarce impotriva noastra la meciuri mai importante (existand scuza ca si la noi s-a gresit). Prefer sa pierdem decat sa castigam urat. FORZA Steaua

Azzido29.07.2007 10:02

No comment.

Ovidiu a pus punctul pe i. :biggrin:

georgev29.07.2007 15:21

eu nu mai am de mult TV si nici nu intentionez sa imi iau

:))

forzateaua

AndreyCor29.07.2007 18:14

da bagamias ************.....la buzau a fost razboi intre spurcati si jandarmi si nu se spune nik pe nici un post de televiziune.....de ce sai faci nu au fost implicati suporteri stelisti.

**** LA PRESA ROMANA!

Lucas29.07.2007 18:55

Intrati pe www.fanatik.ro si cititi cum tot stelistii sunt vinovati pentru incidentele provocate de caini la Buzau! Incredibil :)

DanStan29.07.2007 19:06

Pai cine rupe scaune si le arunca in jandarmi pe motiv ca a fost provocat de stelisti se cheama ca e victima. Mai erau pe-aici niste neica nimeni care-i acuzau pe cei de pe acest site si AISS pentru escaladarea violentei. Cititi fratii mei presa daca vreti sa aflati cine protejeaza huliganii.

PRESA ROMANEASCA DE KKT !

Rechinutzu29.07.2007 19:14

Televiziunea reprezinta o capcana fantastica pentru omul dependent de ea...care sta si se minuneaza in fata ecranului inghitind tot ce primeste.Multumesc lui Dumnezeu ca a aparut internetul......aiki ai multiple surse de verificare...si iti poti forma lejer o idee proprie.Cele mai periculoase mi se par ziarele de scandal...care speculeaza orike posibil transfer(pentru binele opiniei publice) reusind sa distruga multe aflate in stadiu incipient....sau creeaza scandaluri arficiale(vezi cazul de fata) doar ca sa creasca ratingul/tirajul......Penibila abordare pentru acesti "fani ai sportului...in general" as zike mai degraba adoratori ai zeului BAKNOTA.

Lucas29.07.2007 19:16

Pe www.sport.ro veti putea citi cum "Spartanii au cucerit Buzaul", asta dupa ce Dinamo a avut o prestatie lamentabila si a castigat extrem de chinuit.

In acest timp, pe www.sport.ro, GSP si Prosport, victoria Stelei a fost catalogata cu titluri de-o schioapa drept: "izbanda grea", "victoria unei echipe schimonosite de chin" sau "evolutie ezitanta".

 

Nu recomand nimanui sa creada intr-o persecutie organizata impotriva Stelei, ci doar evidentiez faptul ca presa romaneasca imi provoaca o sila viscerala. Si DA, presa este foarte vinovata pentru escaladarea violentei in societatea romaneasca. Argumentele in acest caz sunt de domeniul evidentei!

vanfootball29.07.2007 20:40

"In Turcia, te uiti la emisiunile de specialitate si afli totul despre adversar" Gh.Hagi

 

Nu e mare diferenta; si la noi afli totul despre adversar: cu cine s-a cuplat capitanul echipei, ce marca de ochelari poarta golgeterul adversarilor, cum il alinta sotia pe portarul titular, care e actorul preferat al antrenorului s.a.m.d.

Ovidiu_IASHI_Steaua30.07.2007 07:44

Ma f****** ...... MARE SCANDAL...asa e ma...am vazut bataia in direct pe HBO...app..Bostina era arbitrul :)) ....mai da-o naibii de treaba ca nici bine n-a inceput campionatul si au si aparut tampeniile prin presa...de la mai marii specialisti in ale fotbalului gen tolo ....! Sunt stupefiat...dar ma rog...ms mult de tot pentru sugestia cu televizorul...e o varianta..

FORZA Steaua fular-campionii

n_am_kef30.07.2007 09:58

Superb sfatul cu televizoarele. Pe al meu chiar l-am scos din priza. :)

milovan djilas30.07.2007 19:40
@ milovan djilas

 

Fituica GSP nu vor comenta nicodat erorile de la Mioveni. Vrei sa nu mai manance savarine!!? :unsure:

 

Pacat ca jocul Stelei este umbrit de actiunile unor fluierasi ca Coltescu. Sunt convins ca daca nu primeam acel 11 m, Steaua tot egala si tot ar fi batut. Dar de ce aceste erori? Sper ca nu se vor intoarce impotriva noastra la meciuri mai importante (existand scuza ca si la noi s-a gresit). Prefer sa pierdem decat sa castigam urat. FORZA Steaua

 

Clar, asa este, desi uneori mimeaza impartialitatea

DPD01.08.2007 14:42

Stirile sportive de la Pro TV si antena sunt de tot rasul. Cuvinte de genul: tragedie (de parca ar fi murit cineva) sau (asta care imi place mie acuma ca-i mai noua) - "mutare soc" (si-o fi bagat careva degetele in priza si i-o fi stat inima); exemplele sunt putine pe langa ce vezi intr-un sfert de ora la sport. Realitatea TV raman in continuare profesionisti, Tvr-ul au si ei stiri care nu-ti "ridica" tensiunea...

neli02.08.2007 08:55

presa si TV-ul pun paie pe foc, ei sunt vinovati in cea mai mare parte de toate scandalurile din fotbal .

«12»