"Luptãm, ajutãm, alergãm", "Punem în teren tot ce avem in minte, în suflet, în picioare". Acestea au fost mesajele lui Zenga pentru jucãtori înaintea întîlnirii retur cu Valencia. "Bãieți, sã aveți încredere în voi pentru cã sînteți o echipã fantasticã", a fot îndemnul italianului pentru elevii sãi în aceastã sãptãmînã în vederea confruntãrii cu Villarreal.
Rugat de Gazeta Sporturilor sã transmitã un mesaj și fanilor Stelei, pentru meciul din aceastã searã, Zenga n-a ezitat nici o clipã. "Dați-mi un pix și o foaie", a spus, dupã care a scris cîteva propoziții: "Rar am vãzut un așa devotament. Pentru voi vom juca miercuri. Mulțumesc din suflet". Cînd a terminat de notat, a spus: "Nu mi-am imaginat niciodatã cã un suporter poate fi în stare de atîtea sacrificii pentru echipa favoritã, așa cum au fãcut fanii Stelei joia trecutã, cînd au stat în ninsoare și în viscol ore întregi"., preluat de pw www.gsp.ro
