Ma fratilor ... eu ma ingrozesc pe zice ce trece de cate perle poate sa scoata nea Gigi pe minut. E adevarat ca in fotbalul romanesc fiecare echipa are bufonul ei, unele chiar mai multe (ex : Dinamo - Borcea, Dinu, Netoiu, etc). Trebuia sa avem si noi bufonul nostru. Bine macar ca e doar unul.
Mihai Stoica chiar este un baiat destept, si mereu a incercat sa repare fatada lu nea Gigi, mereu a incercat sa remedieze greselile facute de acesta.
Cu toate ca nea Gigi face de multe ori de ras culorile ros-albastre, eu cred ca el este un rau necesar noua. Incercati sa va imaginati acum Steaua fara el si raspundeti-va la cateva intrebari ...
1) Am mai fi ajuns in primavara Europeana daca nu era nea Gigi ?
2) Ar mai fi jucat Andrei Cristea la Steaua daca nu era nea Gigi ?
3) Ar mai fi jucat Dorinel Munteanu la Steaua daca nu era nea Gigi ?
si as putea sa o tin lant cu toate intrebarile astea ...
Dar nu asta conteaza ... important este ca el, nea Gigi, a investit mult in fotbalul stelist si a reusit sa faca la Steaua o echipa foarte competitiva la nivel european (ca la nivel intern nu mai are rost sa zic nimic ... NU AVEM ADVERSAR).
Nu exista persoana din lumea fotbalului care sa nu aibe defecte (ex : dinamovistii vand tot). Ma bucur ca Becali nu are defectul asta si ma bucur ca baga bani in Steaua asa cum probabil nici un roman nu ar fi facut-o daca era in locul lui. Sper totusi un singur lucru ... sa inceteze sa mai jigneasca suporterii Stelei, si daca se va intampla asta sunt ferm convins ca noi il vom sprijini in toate razboaiele pe care le duce ... chiar daca Becali nu are dreptate in multe dintre ele.
NEA Gigi ... RESPECTA-NE ! Atat mai vrem ... aaa ... era sa uit ... si poate pe PLESAN din vara (avem sanse mari sa il luam daca Stiinta retrogradeaza).[/u]
