FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Legendele Stelei vor avea abonamente gratuite!

«12»
fcsteaua.ro25.07.2007 15:06

Constienta de faptul ca istoria a fost scrisa de o buna parte dintre ele, conducerea clubului FC Steaua Bucuresti a decis sa acorde abonamente GRATUITE, la toate meciurile de pe stadionul ,,Ghencea", disputate in ,,Liga1" in sezonul 2007 - 2008, fostelor legende ale gruparii.

 

Jucatori de elita care au evoluat pentru culorile ros-albastre in sute de meciuri, de la fondarea gruparii, in 1947, pina in perioada ,,moderna si contemporana".

 

Astfel, incepand din prima etapa in care Steaua va cu juca pe teren propriu cu specatori, embleme precum Ilie Savu, ,,Þop" Voinescu, Costica Toma, Gica Constantin, Emeric Ienei, Anghel Iordanescu, Helmuth Duckadam sau Adrian Bumbescu, printre multi altii, vor primi aceste abonamente.

 

SteauaFC.com

 

 

SSK25.07.2007 15:09

In sfarsit, un gest de toata isprava!

steaua_gloria25.07.2007 15:09

Foarte bine. Legendele nu trebuiesc uitate.

AmuntBoy25.07.2007 15:12

Bun

o actiune ff buna

I.N.Money25.07.2007 15:17

Legendele Stelei merita sa intre pe gratis la orice meci pe viata in Ghencea.Finalmente o decizie buna luata de conducere,sa speram ca vor mai urma altele.

DonAndres25.07.2007 15:24

Foarte bine ca s-au gandit la cei care au adus glorie culorilor Ros-Albastre!!!Impreuna cu ei putem deveni mai puternici!Felicitari!!!

Rechinutzu25.07.2007 15:31

Jos palaria pentru gest.......niki o echipa nu ar avea motiv sa sarbatoreasca n ani de existenta daca si-ar ignora trecutul si oamenii ce au scris istoria clubului.Este un gest foarte frumos facut de conducerea Stelei.Cand a fost vorba de critica au meritat-o,dar de data asta merita lauda.Nu are legatura cu subiectul dar nu ma pot abtine.....l-am transferat pe Rada fundas calit in competitiile europene...sa speram ca si vine si mijlocasul ofensiv...si pe urma nu mai avem voie sa ratam calificarea in grupele CL.Sa nu uitam ca Oli cel pe care il blamam il avea in plus pe Paraschiv...si in minus foarte mult...si totusi a ajuns departe....sa speram ca si anul asta cel putin se repeta performanta.

fane_casieru25.07.2007 15:36

Cam tarziu s-au gandit sa faca gestul asta...daca era dupa mine le dadeam abonamente pe viata.

Extremist Stelist25.07.2007 15:36

in sfarsit o mutare buna din partea conducerii...

w3bmaster25.07.2007 15:38

Da f rumos incepem sa intam in randu lumii

laurst25.07.2007 15:40

patronul trebuia sa faca acest gest mai de mult, insa mai bine mai tarziu decat niciodata!

cu ei (si cu altii ca ei) ne mandrim pentru. acesti 60 de ani lini de glorie

aceste legende au construit istoria Stelei, binenteles cu aportul nostru neconditionat

asadar, felicitari conducerii!

steaua_cristian25.07.2007 15:40

foarte bn legendele tot legende sunt in sfarsit un lucru bun dar macar sa fi eliberat abonamente la peluza da Jiji tot Jiji ramane

costy_k1_G.25.07.2007 15:47

Un gest extraordinar chiar daca nu e mare lucru.

ionut_alexandria25.07.2007 16:12

O decizie buna, dar simbolica.Nu cred ca Iordanescu Ienei,Duckadam nu isi permiteau un abonament la Steaua.Altele ar fi masurile care ar trebui luate pentru a aduce in prim-plan legendele clubului.

MoWeed25.07.2007 16:41

in sfarsit un lucru bun facut de conducere......unii poate nu si-ar fi permis asa un abonament. Era si timpul sa arate conducerea respect pentru valorile Stelei cum de altfel se face in toata Europa la cluburile mari. chiar daca e mai mult simbolica decizia totusi arata ca gloriile Steliste nu se uita...

Dragoshel25.07.2007 17:21

CAm tarziu, dar este un inceput bun.

capone25.07.2007 17:28

Frumos, se simte un aer de schimbare . . . dar Gigi tot cioban ramane. steaua_ro

axl2325.07.2007 17:43

E un gest firesc, la capitolul asta ne indreptam spre normalitate.

LARI25.07.2007 18:17

Ma bucura aceasta decizie a conducerii.

Sper insa sa fie doar prima dintr-un sir mai mare, care sa arate ca Stelei chiar ii pasa de fostele glorii.

Admir Rapidul pentru "Clubul Aristocratic" pe care l-au pus la punct. Sper ca Adi Ilie sa se gandeasca sa creeze asa ceva si-n Ghencea. Sunt convins ca numarul celor care ar putea face parte dintr-o adunare a fostelor glorii ar fi imens.

Dragos_stelistu_200725.07.2007 18:38

foarte frumos....

alexh25.07.2007 20:58

bun si noua cand ne dau abonamente la peluze? :angry:

MIREL6RADOI25.07.2007 21:16

Cei de la club ar putea acorda abonamente gratuite si stelistilor care sunt in carucior.Orice club care se respecta,acorda o astfel de facilitate.Ajax Amsterdam face asa ceva.Oricum,la cat de prosti sunt aia de la paza,ii cred in stare sa nu recunoasca pe Balint,Belodedici,samd.

zob7926.07.2007 12:44
Admir Rapidul pentru "Clubul Aristocratic" pe care l-au pus la punct.

 

Ar trebui sa-l numeasca "Cioroii aristocrati" si sa-l puna presedinte de onoare pe Corsicanu, ca el e cel mai intelectual dintre suporterii tuciurii :biggrin:

axl2326.07.2007 13:10

Adverbul intelectual nu suporta termen de comparatie.

SSK26.07.2007 17:10

Cred totusi ca e vorba de un substantiv aici. Sau cel mult de un adjectiv substantivizat. In niciun caz adverb.

 

OFFTOPIC.

«12»