Bravo! Chiar e o chestie misto! Mi-a placut montajul. Spune-mi si mie te rog cine canta melodia.
steagro steaua_ro steagro
Bravo! Chiar e o chestie misto! Mi-a placut montajul. Spune-mi si mie te rog cine canta melodia.
steagro steaua_ro steagro
sincer nuj,am gasit`o pe odc cu numele "cenaclu-doamne ocroteste`i pe romani" steaua_ro
Ok, mercic! Si inca o data bravo pentru material.
Bravo! Chiar e o chestie misto! Mi-a placut montajul. Spune-mi si mie te rog cine canta melodia.
steagro steaua_ro steagro
Melodia originala e cantata de Veta Biris si e o melodie populara. Aceasta e doar o preluare a refrenului "Doamne ocrotestei pe romani" si e cantata de fiul lui Adrian Paunescu in cadrul Cenaclului Flacara...
Si acum sa fiu Sovin
"Vai saracii dusmani
cum si-or pierdut cioarecii
Doamne ocroteste-i pe romani
La podu' Sat'Marului
de doru' Ardealului
Doamne ocroteste-i pe romani
Vine-un tren de la Galati
Plin cu unguri spanzurati
Doamne ocroteste-i pe romani
Spanzurati cu funie noua
Ca ne-o rupt Ardealu-n doua
Doamne ocroteste-i pe romani
Se sui pisto pe deal
sa se uite in Ardeal
Doamne ocroteste-i pe romani
Da-te-n **** matii jos
ca Ardealu' nu-i a vost
Doamne ocroteste-i pe romani
Unde-si pune unguru' casa
romanu' ii da cu coasa
Doamne ocroteste-i pe romani
Unde-si pune unguru sura
ROMANU' ISI BAGA ****
Doamne ocroteste-i pe romani"
Si mai sunt cateva strofe dar nu pot sa le postez ca sunt pline cu jigniri.
Mandru ca sunt ardelean, DAR MAI MANDRU CA SUNT ROMAN!!!!!!!!!!!!
dar oricum melodiile nu au treaba una cu alta,asta cu ungurii e la caterinca
)
katau....intamplator ala de a lasat atatea msj pe yputube chiar o fi gay ?![]()
Aproape.
Versurile care le-am scris mai sus le canta orice pustan din orice sat care nu are etnici maghiari. Pe bune. O fi la caterinca sau nu....
katau....intamplator ala de a lasat atatea msj pe yputube chiar o fi gay ?![]()
nuj ,ai vazut ca l`am intrebat da s-a dat la fund ![]()