FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Doamne Ocroteste`i Pe Romani.

Katau24.07.2007 22:05
IL_Diablo24.07.2007 23:44

Bravo! Chiar e o chestie misto! Mi-a placut montajul. Spune-mi si mie te rog cine canta melodia.

 

steagro steaua_ro steagro

Katau25.07.2007 17:25
Bravo! Chiar e o chestie misto! Mi-a placut montajul. Spune-mi si mie te rog cine canta melodia.

 

steagro steaua_ro steagro

 

 

sincer nuj,am gasit`o pe odc cu numele "cenaclu-doamne ocroteste`i pe romani" steaua_ro

IL_Diablo25.07.2007 17:36

Ok, mercic! Si inca o data bravo pentru material.

_yang26.07.2007 19:51
Bravo! Chiar e o chestie misto! Mi-a placut montajul. Spune-mi si mie te rog cine canta melodia.

 

steagro steaua_ro steagro

 

Melodia originala e cantata de Veta Biris si e o melodie populara. Aceasta e doar o preluare a refrenului "Doamne ocrotestei pe romani" si e cantata de fiul lui Adrian Paunescu in cadrul Cenaclului Flacara...

Oradeanu26.07.2007 20:46

Si acum sa fiu Sovin

 

"Vai saracii dusmani

cum si-or pierdut cioarecii

Doamne ocroteste-i pe romani

La podu' Sat'Marului

de doru' Ardealului

Doamne ocroteste-i pe romani

 

Vine-un tren de la Galati

Plin cu unguri spanzurati

Doamne ocroteste-i pe romani

Spanzurati cu funie noua

Ca ne-o rupt Ardealu-n doua

Doamne ocroteste-i pe romani

 

Se sui pisto pe deal

sa se uite in Ardeal

Doamne ocroteste-i pe romani

Da-te-n **** matii jos

ca Ardealu' nu-i a vost

Doamne ocroteste-i pe romani

 

Unde-si pune unguru' casa

romanu' ii da cu coasa

Doamne ocroteste-i pe romani

Unde-si pune unguru sura

ROMANU' ISI BAGA ****

Doamne ocroteste-i pe romani"

 

Si mai sunt cateva strofe dar nu pot sa le postez ca sunt pline cu jigniri.

 

Mandru ca sunt ardelean, DAR MAI MANDRU CA SUNT ROMAN!!!!!!!!!!!!

_yang27.07.2007 12:25
Katau28.07.2007 20:15

dar oricum melodiile nu au treaba una cu alta,asta cu ungurii e la caterinca ;))

Recoba28.07.2007 21:00

katau....intamplator ala de a lasat atatea msj pe yputube chiar o fi gay ?:))

Oradeanu29.07.2007 07:19
Aici e melodia cu versurile postate de Oradeanu

 

 

Aproape.

 

Versurile care le-am scris mai sus le canta orice pustan din orice sat care nu are etnici maghiari. Pe bune. O fi la caterinca sau nu....

Katau29.07.2007 11:20
katau....intamplator ala de a lasat atatea msj pe yputube chiar o fi gay ?:))

 

:)) nuj ,ai vazut ca l`am intrebat da s-a dat la fund :))