FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mardare la schimb cu Andrey si Baciu (Prosport)

«12»
fcsteaua.ro24.07.2007 06:47

Stefan Mardare a semnat aseara un contract cu Steaua pe o perioada de cinci ani, iar Andrey si pe Baciu vor juca la FC Vaslui patru ani.

 

In vârsta de 19 ani, internationalul de tineret de la FC Vaslui va îmbraca tricoul rosu-albastru din sezonul viitor, el urmând sa încaseze un salariu anual în valoare de 80.000 de euro.

 

"Negocierile cu Steaua sunt mai de multa vreme. Steaua l-a vrut mult pe Mardare si-l va avea. Mâine (n. r. - astazi) voi merge la Bucuresti cu Madare si se vor parafa oficial actele si sunt sigur ca nimic nu mai poate interveni ca el sa nu fie jucatorul Stelei. In schimb, Vasluiul îl va lua pe Eugen Baciu si pe portarul brazilian Andrey. Chiar acum sunt la Vaslui cu impresarul lui Andrey si punem la punct toate detaliile trecerii lui la echipa pe care o patronez. Inca nu am stabilit sumele de transfer, dar asta nu mai reprezinta o mare problema. Cu Baciu e putin mai complicat, pentru ca din suma de transfer trebuie ca o parte sa se duca la Bacau, la Dumitru Sechelariu. Un lucru este cert însa: Mardare va juca la Steaua. Sper sa faca treaba buna în Liga Campionilor", a spus Adrian Porumboiu.

 

La rândul sau, Stefan Mardare era fericit ca va juca la Steaua.

 

"A fost un vis care mi s-a îndeplinit. Sunt fericit si voi face tot posibilul sa nu fac de râs tricoul Stelei. Este o mare onoare", a spus fundasul moldovean.

vanfootball24.07.2007 07:17

Ochirosii, Bicfalvi, Al.Iacob, Mardare - sunt foarte bucuros ca avem jucatori de 18-19 ani atat de valorosi, pe care sa-i crestem. Practic, avem deja centrul apararii Stelei si poate al Nationalei, de peste 5 ani (Iacob - Mardare).

Daca sunt entuziasmat de transferurile de "juniori", la seniori inca avem ceva probleme:

- mijlocas ofensiv (de Liga) nu avem;

- mijlocas defensiv nu avem;

- varf autentic nu avem.

Am scapat doar de problemele din aparare, prin retragerea lui Radoi si venirea lui Mardare, si poate ar fi acoperit si postul de portar, dupa aducerea lui Zapata "Rufay". Si nici timp nu prea mai e...

potra24.07.2007 08:06

eee...ce mai e de comentat....si noi speram sa nu faci de ras tricoul Stelei...in rest...BINE AI VENIT!

SSK24.07.2007 08:07

Da, viitorul pare sa sune bine... ce facem insa cu prezentul?

LeoKinG24.07.2007 08:12

Bun venit in Ghencea daca mai pleaca si Gigel Coman si vine un jucator mai bun am scapat de toate petardele din lot!

Joga Bonito24.07.2007 08:14

Excelent!

strezahuzum24.07.2007 08:29

Ce sa mai zic ... pic in nas de impresionat ce sunt. Eu zic sa ne strangem si sa organizam un mars spontan prin care sa ne exprimam bucuria si recunostinta pentru El Ciobandante Supremo, ala care dupa ce ne-a aburit cu transferuri galactice gen Belluschi, Dady, Armenteros a "reusit" o mare lovitura si anume sa transfere inca un om de la FC Vaslui. Si daca avem noroc, poate il aducem si pe super-vedeta Zaharia, care acum cativa ani freca .... menta prin divizia B.

AmuntBoy24.07.2007 08:46

Eu zic ca e bun schimbul

Baciu este slab si Andrey intrat in dizgratie

 

Mardare international tineret de 19 ani - cu evolutii apreciate

Sa vedem ....

 

Multa bafta !

audiopixel24.07.2007 09:05

Ma intreb de ce oare nu s-a facut schimbul asta mai devreme?Se obisnuia si Mardare cu Steaua,Baciu afla si el unde joaca in sezonul viitor iar Andrey nu mai era batjocorit pe la Steaua II timp de o luna...

Se pare ca haosul defineste in continuare starea Stelei.

ariell24.07.2007 09:14

Este un lucru bun ca se urmareste ca macar viitorul sa sune bine, ramane un mare semn de intrebare ce ne facem cu prezentul care nu e chiar ceea ce ne-am dori, spre deosebire de anii anteriori parca stam un pic mai bine totusi.

 

M-a surprins neplacut o declaratie a lui Adi Ilie referitoare la Golanski, in care afirma despre acesta ca este un jucator bun si va demonstra asta in doi-trei ani putand face saltul spre un campionat mai puternic precum cel din Spania....

Pai asta ne dorim noi oare ? Sa rodam si sa slefuim jucatori pentru spanioli sau italieni, in doi-trei ani e posibil ca nivelul campionatului nostru sa creasca si din prisma valorii si a banilor ce se vor investi ( transferuri, prime etc ), daca vom repeta povestea Ogararu nu o sa facem performanta prea curand,

 

Ar fi bine sa fim precum Sevilla care in ciuda transferurilor catre alte cluburi de jucatori valorosi pe sume mari a reusit sa isi pastreze un lot foarte redutabil, dar mi-e teama ca o sa facem exact pe dos si o sa ne chinuim cu jucatori precum Stancu, Saban samd, dupa ce vom scapa de jucatori buni care se vor afirma la noi, daca se vor afirma...

 

PS : mai este putin pana la ora 14 atunci cand expira termenul limita dat de Jiji lui camus si lui Ivic, deja imi imaginez explicatiile filozofice care vor urma.

LARI24.07.2007 09:30

Ma bucur si eu f mult pentru faptul ca Mardare a ajuns la noi, insa asta nu rezolva problemele din prezent...

 

Am citit si ca Mihai Gurita va fi imprumutat la Farul. Sper sa fie doar o diversiune; mie mi-a placut mult atitudinea lui in pregatiri si cred ca ar fi o miscare neinteleapta. Nu mai putin adevarat e ca la capitolul varfuri de atac, recolta a fost nitzel depasita, mai ales ca va veni si Zaharia.

 

Nu-mi pot aminti cum vorbea 2gi de "jucatori gen Maradona, Eto'o si Henry"... Va dati seama ce studiu de caz ar fi asta la Voila?

Mosuc24.07.2007 09:54
Bun venit in Ghencea daca mai pleaca si Gigel Coman si vine un jucator mai bun am scapat de toate petardele din lot!
asa ceva dar dupa mine rebuturi mai sunt si o.Petre si Lovin. in rest sunt baieti muncitori.
ariell24.07.2007 10:06

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=50487

 

Se pare ca nici Mardare nu e chiar ajuns in Ghencea, oare de ce ar trebui sa ma mir ? :unsure:

BoBster24.07.2007 10:06

Locuiesc in Vaslui si am avut ocazia sa-l vad pe Mardare atat la meciuri cat si la cantonamente in orasul meu. Merita toti banii, parerea mea. Cat despre Andrey si Baciu...de primul parca imi pare un pic rau (pun pariu ca va fi un super-portar la Vaslui), iar Baciu...Baciu nu poate mai mult, si asta este.

Gaby098924.07.2007 10:24

bine ca a mai venit un jucator....sper sa confirme....mie sincer imi pare raw de Andrey,eo cred ca este un portar bun,mai bun dekt vatca care a luat sezonul trecut peste 50 de goluri park....

 

FORZZA Steaua!!!!

White_R24.07.2007 11:09

Asta e o afacere chiar buna .Ba chiar ma bucura cel mai mult dintre toate transferurile pentru ca am scapat de Baciu .Pe jijel Coman nu-l vrea oare?

vanfootball24.07.2007 11:19
Asta e o afacere chiar buna .Ba chiar ma bucura cel mai mult dintre toate transferurile pentru ca am scapat de Baciu .Pe jijel Coman nu-l vrea oare?

 

 

Nu am scapat de Baciu, Porumboiu nu-i mai vrea pe el si pe Andrey. :(

zid@ne24.07.2007 11:26
asa ceva dar dupa mine rebuturi mai sunt si o.Petre si Lovin. in rest sunt baieti muncitori.

sa nu il uitam pe Lovin.sper sa scapam si de el

BlaUGranA24.07.2007 11:46

A cazut transferul.M-am obisnuit,nu e o noutate.

ecallex24.07.2007 11:46

Transferul lui ªtefan Mardare la Steaua a cãzut! (GSP)

 

offf off of, chiar ca a devenit jenant, Ilie se pare ca nu face fata noului sau job.

 

Adrian Porumboiu: "A picat transferul și cu asta basta. Dupã treaba asta eu nu am nimic de pierdut."

eddie the 'ead24.07.2007 12:18

Transferul lui ªtefan Mardare la Steaua a cãzut! (GSP)

 

offf off of, chiar ca a devenit jenant, Ilie se pare ca nu face fata noului sau job.

 

Adrian Porumboiu: "A picat transferul și cu asta basta. Dupã treaba asta eu nu am nimic de pierdut."

 

Da, e incredibil! Sper sa fie doar o anomalie gen GSP, dar daca a picat, intr-adevar, si transferul lui Mardare, cineva chiar nu-si face treaba cum trebuie... Si parca le face pe toate numai in sictir si in ciuda noastra. Mai duca-se...

 

Eram asa de aproape de a scapa de Baciu... :)) Ma bucuram si pentru Andrey, ca nu mai joaca unde nu merita, la noi venea un international de tineret. Totul parea prea frumos...

 

Astept sa vad ce zice Adi Ilie, dar incep sa cred ca boala ciobanului se ia...

florin_b_*24.07.2007 12:19
Transferul lui ªtefan Mardare la Steaua a cãzut! (GSP)

 

offf off of, chiar ca a devenit jenant, Ilie se pare ca nu face fata noului sau job.

 

Adrian Porumboiu: "A picat transferul și cu asta basta. Dupã treaba asta eu nu am nimic de pierdut."

 

 

Pai asa se intampla cand vb numai cu impresari si patroni. Tre sa mai intrebi si jucatorii care vrei sa ii dai la schimb daca vor,nu?

 

De ce ar pleca Baciu la Vaslui cand el e aproape titular in meciuri preliminare de Champions League???!!!!

 

Plus ca Andrey e brazilian..se stie cati impresari au astia!!

 

Becali e un idiot..habar nu are sa faca un transfer!!

 

..abia ce l-a luat pe Gurita..ca e posibil sa plece(dara daca Badea nu-si mai revine??..in plus a dat 2 goluri..si a scos un 11 m parca)

 

Pacat ca la o echipa asa mare sunt asa multi incompetenti!!!

 

PS: De ce nu da 1-1.5 mil de euro pe el?..daca e de viitor inseamna ca merita,nu?

strezahuzum24.07.2007 12:45

Un nou record de viteza la transferuri ratate, dimineata era sigur, la ora 2 a picat ! Si intrucat a trecut si termenul limita, pun pariu ca si transferurile lui Ivica si Camus au cazut . Francezul si asa nu vroia, iar despre Ivica o sa aflam fie ca vrea salariu prea mare si se strica vestiarul daca i-l plateste fie ca s-a uitat El Ciobandante pe niste casete, si hotaraste el, marele specialist, ca nu are valoare de Steaua !

 

Asa, sa se invete minte naivii, daca o mai fi ramas vreunul ...

JDERUL24.07.2007 13:03

Se pare ca au cazut si cele doua transferuri cu Camus si Ivica nu numai cel al lui Mardare

Tupac Amaru24.07.2007 13:05
Un nou record de viteza la transferuri ratate, dimineata era sigur, la ora 2 a picat ! Si intrucat a trecut si termenul limita, pun pariu ca si transferurile lui Ivica si Camus au cazut . Francezul si asa nu vroia, iar despre Ivica o sa aflam fie ca vrea salariu prea mare si se strica vestiarul daca i-l plateste fie ca s-a uitat El Ciobandante pe niste casete, si hotaraste el, marele specialist, ca nu are valoare de Steaua !

 

Asa, sa se invete minte naivii, daca o mai fi ramas vreunul ...

 

Bine, eu unul nu mai sper la straini!

Problema majora e ca nu mai reusim sa transferam nici fotbalisti anonimi din campionatul autohton!

Si, pana la urma, mai da-i naibii de straini!

E tupeisti, nu stie cine e shefu si mai cere si bani....

 

Ca o concluzie: se intrevad clipe grele pentru Steaua in sezonul ce urmeaza...

«12»