FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Alin Litu-nr 35 la Steaua.

Virgil13.03.2005 08:01

Lotul Stelei a fost completat cu un talentat atacant în vârsta de 18 ani si 4 luni,provenit din pepiniera proprie.Alin Savu este numele lui.Anul trecut,cu cele 20 de goluri marcate,a fost golgeterul campionatului republican de juniori.A semnat un contract pe 5 ani cu Steaua si doreste sa marcheze cât mai multe goluri pentru echipa stelara.Va purta tricoul cu nr.35.

Alin Litu,bine ai venit

Grinch13.03.2005 08:30

sa speram ca in curand o sa fie golgeter si la echipa mare.

Neaga8813.03.2005 11:35

Lițu, primul puști din "generația Sevilla" la echipa mare

La numai 18 ani și 4 luni, Alin Lițu este primul jucãtor din fosta grupã '86 a Centrului de copii și juniori din Ghencea promovat în lotul echipei de seniori. Golgeter al ultimei ediții a campionatului de juniori republicani, cu 20 de reușite, tînãrul atacant a avut o scurtã discuție cu patronul Ciobanul la "Marriott". Apoi a semnat un contract pe cinci sezoane cu roș-albaștrii, urmînd sã poarte numãrul 35, și viseazã sã marcheze cît mai curînd în Divizia A. Dovadã și mesajul pe care îl are pe telefonul mobil: "Sînt robotul lui Alin Lițu. Acum el nu vã poate rãspunde, e plecat sã dea goluri"

 

www.gsp.ro

ADRIAN PACURAR13.03.2005 12:45

In sfarsit vad juniorii mult ceruti din ograda proprie , bafta si sa auzim numai de bine.

Virgil13.03.2005 18:25

E într-adevar foarte bine.Desi pâna va prinde "coaja",va mai curge destula apa pe Dâmbovita.

Sunt încurajate tinerele talente,ceea ce e demn de lauda.

sorin_77714.03.2005 10:37

este un lucru realmente de laudat si sutinut in continuare...

Poate il vedem si in teren cat mai repede...