FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Alexandru Iacob - imprumutat la Gloria Buzau

Virgil14.07.2007 17:07

iacob_alexandru.jpg

 

- data si locul nasterii - 14.04.1989 / Hunedoara

- inaltime:

- greutate:

- post: mijlocas la inchidere (la echipa de club a fost folosit si fundas central)

- numar pe tricou: 2

 

- format la: Centrul de Copii si Juniori al FC Corvinul Hunedoara, primul antrenor Mircea Patrascu

- capitanul Nationalei Under 17(60 de meciuri/ 2goluri)

- debut: Corvinul 2005 Hunedoara (sezon 2005-2006, loc 6 in Divizia B3, 18 meciuri /1gol)

- 13.07.2007 - conform site-ului oficial, jucatorul Alexandru Iacob a fost transferat definitiv de la FC Corvinul Hunedoara la FC Steaua Bucuresti.

 

Iacob, care in vara anului trecut a efectuat un stagiu de pregatire la campioana Italiei, Internazionale Milano, a semnat un contract valabil pe cinci sezoane.

Pentru transferul lui, Steaua va plati 200.000 euro clubului Corvinul Hunedoara.

 

Bine ai venit, Alexandru Iacob!

Wally14.07.2007 20:08

Din nou un jucator de perspectiva... ma bucura initiativa clubului de a aduce jucatori promitatori... ziarele il prezinta drept "noul Belodedici"... acum sa fiu sincer as fi foarte multumit daca ar avea jumatate din valorea si performantele lui Belo...

Z3US15.07.2007 21:25

Sincer n-am auzit de el. Dar sper sa faca o treaba buna la Steaua!

 

Acum avem 2 Iacob! Sa vedem care e mai bun!

 

Bine ai venit, Alexandru Iacob!

se7en22.07.2007 16:09

Bun transfer, jucator foarte solid pentru varsta lui si sigur se va ridica la cerintele noastre si ale conducerii.

 

Apropo, cand aveti de gand sa-l treceti in lot pe site?

axl2322.07.2007 16:55

Bun venit la Steaua, sper sa faci fata.

ninelus25.07.2007 10:23

Baiatul pare promitator dar Hagi l-a folosit in locul lui Goian. E mai mic si nu are experienta de joc al lui Goian. Eu l-as fi incercat in locul lui Ghionea.

dbd26.07.2007 06:41

Un transfer interesant si se pare cu viitor. Sper sa se acomodeze, si bafta !

MoWeed26.07.2007 06:55

Mai bine ii dadea lui mai multe sanse decat sa il aduca pe Rada!

fedora27.07.2007 11:27

Se pare ca va juca si el la Buzau...

Eu nu mai inteleg nimic.

Il pastram pe Baciu?

Raul198827.07.2007 12:14

In cazul Gurita nu inteleg de ce l-au trimis la Buzau, dar decizia de a-l inprumuta pe Alexandru Iacob la Buzau este una buna fiindca el ii tanar si trebuie sa joace.

 

La Steaua nu primea el multe sanse sezonul asta findca ii avem pe postul de fundas central pe Rada, Radoi si pe Ghionea cand va fi apt de joc... si pe Baciu!