FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Clona ridicolului

fcsteaua.ro13.07.2007 08:23

Inasprirea cenzurii certifica dictatura. Masura interzicerii abonamentelor la peluze indica lipsa de creier a unuia ce vrea sa devina presedintele tarii. Pana una alta e pentru prima data cand d-l Becali este parolist dar si consecvent in mentinerea unui conflict ce-l va posta in topul persoanelor cele mai antipatizate din Ghencea.

 

Pohtele au inceput sa se inmulteasca, orgoliul sa umbreasca ratiunea, iar victime au fost Elton si suporterii. Implicit Argaseala si imaginea presupusei Conduceri Administrative. Fotbalistul a fost dorit de antrenor in lotul stelist dar regele a trebuit sa plece capul pentru prima data in fata poruncilor stapanului. Mai nou, trebuie sa importe atacanti cu stampila becaliana pe coletul de livrare. Daca se vor mai aduce jucatori in atac. Si ce bun ar fi fost piticul atunci cand Neaga si Dica vor fi accidentati sau furati de peisaje.

 

In cazul suporterilor treaba nu e deloc roza. Acestia trebuie sa plateasca pentru verticalitate. Pentru prima data ambele peluze s-au asociat impotriva dictaturii, unite doar de crezul ca Steaua nu este prosop pentru picioarele nimanui. Iubirea nu se negociaza, culorile ros albastre sunt sfinte, prostia si minciuna sunt taxate nemilos. Acum trebuie sa plateasca pentru asta. Stat la cozi, bani mai multi investiti plus lipsa certitudinii ca vor avea loc asigurat la fiecare meci. Aceasta incercare de dezbinare va avea un efect contrar. Scandarile nu se vor opri, conflictul va creste in intensitate. Cu cat va fi mai mare dragostea fata de echipa cu atat va fi mai mare ura fata de d-l Becali. Finantatorul isi doreste un public cuminte format din aplaudaci. Pentru domnia sa civilizatia inseamna depersonalizarea maselor, cretinism si adulatie fata de marele salvator al natiunii romane si gropar al spiritului stelist.

 

Unde este acel sacrificiu pentru Steaua? Cum ramane cu vorbele "mai bine sa se ia de mine decat de baieti...." Mai DEGRABA "*UE Becali" in toate meciurile decat jucatorii lui Hagi sa fie lipsiti de incurajarile cele mai puternice venite din Nord si Sud. Comparatiile cu d-l Copos nu-si au rostul. Fostul UTC-ist a trecut cu brio proba conflictului cu fanii pentru ca educatia sa l-a ajutat sa inteleaga faptul ca suporterii nu vor pierde niciodata....poate doar echipa.

 

JDERUL13.07.2007 09:19

Cu atat mai mult ca niciodata,acum ,trebuie sa fim unitzi.Atat cele doua galerii cat si suporterii de pretutindeni.Trebuie sa facem front comun impotriva acestui personaj creeat de imperfectziunile sistemului.Nu trebuie sub nicio farma sa ne intoarcem impotriva lui Hagi si a echipei daca rezultatele nu vor fi imediate si pe masura asteptarilor.Deja din ultimele declaratzii ale lui jjjjjj,eu desprind ideea ca ii cam pare rau ca l-a adus pe Hagi.

Sa ducem o campanie de desteptare a ,,neamului"si sa-i convingem si pe cei care mai cred in spiciurile sale de doi bani ca nu este altceva decat o ,,hahalera"(termen foarte drag lui) si ca nu merita votul lor.Sa-l ,,santajam"la randul nostru,pentru ca,pana si el stie ca fara Steaua nu valoreaza nici 0,00...%in sondaje.Si atunci ori isi reconsidera pozitzia fatza de echipa,ori pleaca.

 

 

 

 

STELISTI DE PRETUTINDENI UNITZI-VA !

potra13.07.2007 09:22

am vazut si eu declaratia lui Becali cum ca el este cel care decide ce atacanti vin in Ghencea pentru ca el este specialist in atacanti...reactia: mi-au dat lacrimile de ras, dar din pacate un ras isteric. cred ca toti suntem de acord ca ceea ce s-a intamplat in ultimul an la Steaua si ce se intampla in continuare este o mare bataie de joc, fiecare urmarindu-si scopul personal, negandindu-se nimeni la performanta si cu atat mai putin la onoare.

imi repet intrebarea: oare orgoliul personal merita distrugerea unei legende?

Azazello13.07.2007 09:28

Ok. Gestul lui Becali e condamnabil....Nu voi incerca sa-i gasesc justificari. Dar nu e o masura atat de radicala incat sa indeparteze suporterii. 200 Ron pentru un abonament la tribuna a doua este mai mult decta rezonabil.

 

 

In esenta, articolul surprinde excelent orgoliul exacerbat la finantatorului, dar poate aprinde, fiind gresit perceput de "mase", scanteia unui nou scandal. Iar dintr-un conflict suporteri-conducere, NIMENI - ABSOLUT NIMENI - nu are nimic de castigat. Din contra, doar de pierdut.

 

Ma astept ca o mare parte din postarile umatoare sa marseze pe nota, "jegul de Becali" , "huo ciobane: + toata gama de cuvinte cu m...si p.... Multi vad in ele o varianta "cool" de protest. Din pacate....

 

Si de aceea imi permit un singur sfat: Fratilor, daca vreti sa protestati, faceti-o la fel cum e scris acest articol.

ANTIgigi13.07.2007 09:29

Si totusi nu inteleg cu acest "finantator" isi permite sa jigneasca suporterii celei mai bune echipe din tara. Cum isi permite sa cenzureze drepturile lor ? Cum isi permite sa vorbeasca de Steaua? Ce a facut el de fapt pentru Steaua, pentru ca Steaua a facut pentru el? Cum isi permite sa vorbeasca un astfel de "om" despre o adevarata istorie a sportului roman si european? Cum isi permite tocmai el sa vorbeasca despre cultura, religie, si bun simt cand tocmai el a dat un exemplu negativ acum cativa ani prin acele cateva minute pe care le-a vorbit la telefon si in care a vorbit ca un adevarat huligan, a injurat si si-a bagat toiagul in toate rudele reporterului si ale lui Dan Voiculescu? El vorbeste de moralitate.... Din pacate aceste ne este patronul....

Timpul le va rezolva pe toate...

adi_steaua13.07.2007 11:21

Am mai spus-o aici, Steaua va avea un an extrem de greu anul acesta, anul in care campioana intra direct in gr. CL.

Cauza: acest Gigi Becali, care pentru. mine e o pers de tot dispretul.

Dar ce sa tot scriu...am scris destul, acest Becali ne umileste de fiecare data cand are ocazia...haideti sa fim mai uniti ca niciodata si sa-i aratam ca avem nevoie de alt conducator in Ghencea, de unul care sa ne respecte ...de unul care sa stie istoria echipei...de unul care iubeste Steaua.

Ascultam azi un sondaj, cea mai iubita echipa:

Steaua: 45%

Dinamo: 12%

Rapid: 9%

Craiova si Poli cu 4%

CFR: 2%

 

Avem o echipa si o istorie minunata...pacat ca o pateaza acest cioban

 

Becali, afara din Ghencea!!!

bobochyka1713.07.2007 17:26
Am mai spus-o aici, Steaua va avea un an extrem de greu anul acesta, anul in care campioana intra direct in gr. CL.

Cauza: acest Gigi Becali, care pentru. mine e o pers de tot dispretul.

Dar ce sa tot scriu...am scris destul, acest Becali ne umileste de fiecare data cand are ocazia...haideti sa fim mai uniti ca niciodata si sa-i aratam ca avem nevoie de alt conducator in Ghencea, de unul care sa ne respecte ...de unul care sa stie istoria echipei...de unul care iubeste Steaua.

Ascultam azi un sondaj, cea mai iubita echipa:

Steaua: 45%

Dinamo: 12%

Rapid: 9%

Craiova si Poli cu 4%

CFR: 2%

 

Avem o echipa si o istorie minunata...pacat ca o pateaza acest cioban

 

Becali, afara din Ghencea!!!

Ai dreptate, dar daca stam cu mainile in san el n-o sa plece de buna voie ca nu-i convine , nu e in avantajul lui.

Daca pleaca pierde tot ce are acum in ceea ce priveste Steaua: o pompa de notorietate, pe care o utilizeaza de cate ori intra intr-un con de umbra, un furnizor de procente electorale etc. asa ca de buna voie nu va pleca.

axl2313.07.2007 18:17

Becali, vinde-i Steaua lui Hagi!!!

The Flyer13.07.2007 18:29
Ok. Gestul lui Becali e condamnabil....Nu voi incerca sa-i gasesc justificari. Dar nu e o masura atat de radicala incat sa indeparteze suporterii. 200 Ron pentru un abonament la tribuna a doua este mai mult decta rezonabil.

In esenta, articolul surprinde excelent orgoliul exacerbat la finantatorului, dar poate aprinde, fiind gresit perceput de "mase", scanteia unui nou scandal. Iar dintr-un conflict suporteri-conducere, NIMENI - ABSOLUT NIMENI - nu are nimic de castigat. Din contra, doar de pierdut.

 

Ma astept ca o mare parte din postarile umatoare sa marseze pe nota, "jegul de Becali" , "huo ciobane: + toata gama de cuvinte cu m...si p.... Multi vad in ele o varianta "cool" de protest. Din pacate....

 

Si de aceea imi permit un singur sfat: Fratilor, daca vreti sa protestati, faceti-o la fel cum e scris acest articol.

 

acum,sincer!ce vrei sa facem,sa ne rugam de el sa plece?sa-l afurisim,crezind ca minia Domnului se va pogori asupra sfintei sale fiinte,coborita din neamul bizantinilor?bai,nene,cioril;e alea de la rapid au protestat la adresa coposului si ala s-a inverzit de nervi!noi am strigat ca timpitii timp de doua-trei meciuri si asta n-a inteles nimic!

200 de lei e un pret rezonabil?haida-de,baiatule,nu sunt nici sarac si nici 16 ani n-am,sa le cer parintilor!da' parerea mea este ca aceste preturi au fost puse in bataie de joc!

alexblaja13.07.2007 18:43
Becali, vinde-i Steaua lui Hagi!!!

 

O idee excelenta!

JDERUL13.07.2007 18:51

Cred ca cea mai eficace metoda de protest impotriva lui jjjjjjj ar fii aceea de a nu-l baga in seama.Nici o lozinca nici impotriva nici in favoarea sa?Nici o scandare,nimic.De va veni cumva sa salute galeria,in tacere totzi sa se intoarca cu spatele.Practic ar trebui sa ne comportam in asa fel ca si cand el nu ar exista!

Matteo14.07.2007 07:44

ba tu esti retardat? fecali sa salute galeria?

apparte14.07.2007 10:05

pentru toti cei care au citat acel sondaj al BCS:cred ca nu stiti un lucru: sondajul a fost comandat(cred) de PNG!!!!!Iata cele 10 intrebari ale sondajului:

1. Care este cel mai frumos politician roman in viata ?

2. Care este politicianul cel mai urat din Romania ?

3. La alegerile europarlamentare din toamna cu ce partid veti vota daca in fruntea listelor electorale vor fi urmatoarele personalitati ?

4. Daca luna viitoare ar avea loc alegeri prezidentiale cu ce candidat veti vota ?

5. Daca in turul II al alegerilor prezidentiale ar candida urmatorii , dvs. cu cine ati vota ?

6. In legatura cu Gigi Becali circula tot felul de pareri . Cu care dintre cele notate sunteti de acord si cu care sunteti impotriva ?

7. Modul in care s-a comportat Gigi Becali cu ocazia referendumului , sustinandu-l public pe Basescu , vi s-a parut ca a fost mai curand :

8. Credeti ca PNG ar trebui sau nu ar trebui :

9. Ce procent credeti ca va obtine PNG la alegerile europarlamentare in localitatea dvs. ?

10. Care este echipa de fotbal preferata de dvs. ?

Dupa cum observati,din cele 10 intrebari, 4 au legatura cu PNG-ul.Eu cred ca asa apare in clasament CFR-ul in detrimentul lui "U" Cluj si disparitia totala a oltenilor,care,in anii '80(deci in randul persoanelor care au acum intre 30 si 40 de ani) aveau un numar mare de suporteri din afara Craiovei!

axl2314.07.2007 11:20
cred ca nu stiti un lucru: sondajul a fost comandat(cred) de PNG!!!!!

Multumesc ca m-ai lamurit ce crezi tu. Ai dreptate: nu stiam.

alecone14.07.2007 19:37

Phii, sa te tii dracuieli si injuraturi ce o sa-i adresez de 300 de RON cat e abonamentu' la a I-a....De doua ori mai mult, ca anul trecut a fost doar 150 RON...Ce-o fi fost in capu' lui ?...Lana ....

vlad7514.07.2007 20:18

Ma bucur Catalin ,ca exista totusi cineva care ridica problema aceasta intr-un mod decent.De ceva timp unele canale de televiziune au inceput sa redea aceste proteste ale suporterilor stelisti.Principele nu da doi bani pe cei care iubesc Steaua.Pe domnul Becali nu mi-l imaginam niciodata sef peste Clubul Steaua.Ce bun era acum la Steaua din pozitia de furnizor de branzeturi pentru echipa lui Hagi.Nu am vazut nicaieri un presedinte de club mai ridicol ca al nostru.

PS Cum Dumnezeu conduce Steaua unul care manca cornetul de inghetata cu tot cu ambalaj???

fansteaua4614.07.2007 20:21

Ghid scris de Maria Andries

 

Pentru cititorii împãtimiți ai sondajelor, editura Punga Româneascã a lansat un nou titlu din colecția Raftul lui Gigi. Este vorba despre "Cum sã transferi un atacant", un ghid special conceput pentru finanțatorii care se pricep la fotbaliști, dar nu se pricep la fotbal. Are patru pagini, inclusiv coperțile, și este scris citeț, cu litere mari, suflate cu aur.

 

Iatã aici cîteva sfaturi spicuite din prefața sau cuprinsul prefeței, cum doriți:

 

>> Cei care-l atacã pe Becali nu sînt neapãrat atacanți.

 

>> Nu tot ce e brazilian joacã fotbal.

 

>> Pele s-a retras, iar Coelho e scriitor.

 

>> Liiceanu nu e liber de contract.

 

>> Hrebenciuc e de piciorul stîng și joacã mai mult retras în spatele vîrfurilor.

 

>> Atacanții dau ghiulele, nu tunuri.

 

>> Oricine are un preț. Dar Borcea e "cîine" pînã la moarte, iar Copos e "ostașul lui Hristos".

 

>> Atacanții nu se cumpãrã cu raftul.

 

>> Arbitrii nu dau goluri.

 

>> Orice ar spune Hagi, atacanții nu trebuie sã aparã pe toate posturile, la fel ca patronul lor.

 

>> În prezent, Hagi e antrenor. Dacã Gigi vrea un atacant de talia Regelui, poate organiza un mare bal la palat. Apoi sã-i punã pe invitați sã probeze gheata lui Hagi. Dacã gãsește un picior pe mãsurã, este vorba de piciorul Cenușãresei.

 

>> Ghidul "Cum sã transferi fotbaliști de basm" încã nu a fost lansat pe piațã. Dar circulã pe cale oralã, ca orice creație folcloricã.

 

>> Ghidul despre atacanți a fost ecranizat senzațional în direct în exclusivitate. Filmul se numește "Gigi rupe tãcerea" și are, dupã cum o aratã și titlul, mai multe pãrți.

Martin_Tudor1215.07.2007 10:54

Oierul isi face rau singur cu mana lui...deabia astept meciurile din Liga ca sa strig M**E Tarane!!! si tot asa... el alceva nu merita....NU MAI POT DE NERVI :angry:

 

P.S. marfa rau chestia aia cu personalizeaza-ti tricoul...foarte tare:P

ultras_seed15.07.2007 12:00

"Taranu" o sa fie injurat inca de la prezentarea lotului!! pe 20 iulie o sa auda furia peluzelor!!! sa vdm ce o sa mai zica....o sa inchida stadionul? o sa-si aduca rudele sa vada meciurile de acasa? hmmm....Un sfat ar tb sa ii dam "taranului" niciodata sa nu se puna cu suporterii...e un razboi pierdut de la bun inceput....Fara noi fotbalul nu are culoare!!!

RobYnho15.07.2007 13:45
PS Cum Dumnezeu conduce Steaua unul care manca cornetul de inghetata cu tot cu ambalaj???

 

 

E mai grav, deoarece el mananca inghetata cu briceagul. :biggrin:

guvid16.07.2007 11:29

Parerea mea este ca Becali nu e stelist, ci doar un om care se foloseste de Steaua pentru a-si atinge telurile murdare. El nu vrea sa faca transferuri, ci doar sa se laude si sa iasa in fata drept marele om de afaceri. Un om de doi bani, care este in stare sa inchida stadionul numai ca sa arate el "ca e prea puternic". Noi trebuie sa ne vedem de fotbal, sa incurajam echipa, sa facem spectacole frumoase si din cand in cand, cred ca ne este ingaduit si un mic: **ue Gigi, augh augh augh. Multumesc.