la world cup in '94, cine-si mai aduce aminte, meciul cu elvetia s-a disputat la detroit. acel stadion cu peste 50.000 de locuri (daca nu gresesc) era acoperit. ca in Romania astazi sa se construiasca cel putin un stadion nu cu 50.000 de locuri ci doar 25.000 he he...santem departe. bugetul statului nu are bani sa treaca strada cateodata, daramite si un stadion care ar scoate din buget pe 200 milioane de euro. eu zic sa ne punem pofta in cui. multi dintre noi vor fi oale si ulcele cand vom avea un stadion de o asemenea capacitate. si ca un ultim exemplu, uitati va in ce sala am jucat cupa davis cu belarus!!! concluzia, santem de parte de asa ceva.
solutia cu gazon incalzit nu cred ca ar fi tinut aseara. a fost pur si simplu o rupere de nori. a nins aproximativ trei ore de a rupt. nici o incalzire din lume nu facea fata. si daca era sa faca fata, inchipuitiva cat polo se juca. da, un polo de picior.
macar daca gg dupa aceste episoade ar face gazonul a la wimblendon.
stam prost rau de tot la infrastructura. si daca tot vorbim de baza sportiva sa incep cu intrarea in stadion.
1. parcare ... de pe vremea lui pazvante chioru. dupa o ninsoare ca cea de aseara sau ploi suparate, cine vine cu un turism numai iese din noroi.
2. accesul de la parcare si pana in stadion vai mama lui. cu o mizerie infernala la porti, cu beton spart si plin de gropi cu scari de acces ramase in aceeasi stare de la inaugurarea stadionului si pline de noroi.
aici numai este acuzat gg ci ping-pogul asta practicat in legislatia noastra. de a nu definiva odata pt tot deauna regimul stadioanelor. pacat pt ca echipa noastra se chinuie sa faca saltul in europa iar niste terchea berchea ii doare in cot daca vreti pana la urma de ceea ce inseamna civilizatie. hai ca m-am incins...