FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS la Sport Total FM, la ora 19!

fcsteaua.ro05.07.2007 07:58

 

 

În seara aceasta, începând cu ora 19, doi membri ai AISS vor participa la o emisiune de sport a postului de radio Sport Total FM. Tema emisiunii va fi controversatul proiect al Legii privind combaterea violentei in sport, inițiat de Dumitru Dragomir și aflat în procedurã de adoptare în Parlamentul României.

 

La emisiune va mai participa și purtãtorul de cuvânt al Jandarmeriei Române.

 

Puteți asculta Sport Total FM pe frecvența 105,8 FM sau accesând pagina www.sptfm.ro.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Discuția a vizat propunerea legislativã a președintelui LPF, Dumitru Dragomir, cu privire la combaterea violenței cu ocazia competițiilor sportive. Membrii AISS au încercat sã scoatã în evidențã unele puncte extrem de sensibile și totodatã absurde din aceastã lege, cum ar fi pedepsele cu închisoare de 1 la 4 ani pentru utilizarea unei simple torțe sau amenzile de pânã la 200 de lei pentru ocuparea unui alt loc decât cel de pe bilet!

 

Una din concluziile la care s-a ajuns a fost cã suporterii din toatã țara au mari nemulțumiri fațã de unele prevederi ale acestei legi, cã aceste nemulțumiri au fost provocate de lipsa unor consultãri anterioare cu suporterii cu privire la aceastã propunere legislativã și cã, cu eforturi mai mari și mai inteligent direcționate, încã s-ar mai putea schimba unele prevederi din aceastã lege (aflatã momentan la Camera Deputaților, dupã ce a fost aprobatã de Senat).

 

Puteți descãrca fișierul cu înregistrarea emisiunii de pe Sport Total FM mai jos.

 

AmuntBoy05.07.2007 11:32

daca se poate inregistra ;)

e la concurenta cu meciul Stelei

LeoKinG05.07.2007 20:13

Spuneti si voi pentru aia care nu au ascultat ce sa vorbit si ce decizii s-au luat la emisiunea asta!

Dragoshel05.07.2007 20:18

Uite aici ce s-a discutat AISS

Azzido05.07.2007 20:23
petrinho05.07.2007 20:47

so papagalii de la jandarmerie... rar analfabeti ca astia /:)

Tupac Amaru06.07.2007 13:21

Pai, fara sa ascult o iota, cam deduc ce s-a discutat.

1. La meciuri spectatorii se vor prezenta astfel: barbatii cu frac si joben si damele cu rochii extravagante asortate cu giuvaeruri din cele mai scumpe;

2. Inaintea meciului se asculta trei canturi religioase, in timp ce homosexualii se vor "babardi in boschetii de la stadion", asa cum a zis Becali;

3. Spectatorii nu vor putea scanda numele echipei favorite, ci cel mult vor putea recita strofe din imnul echipei pe care o "incurajeaza";

4. Fac exceptie de la pct. 3 odele inchinate lui Becali, Dragomir si Sandu, care vor fi incurajati si laudati pentru masurile extraordinare impotriva "nenorocitilor" care indraznesc sa traiasca altfel decat vor ei pentru echipa de suflet;

5. Posesorii de chibrituri si/sau brichete vor fi predati autoritatilor americane, vor fi judecati pentru terorism si inchisi la baza de la Guantanamo;

6. Fumatorii vor trebui sa suporte un proces de exorcizare la care, in mod obligatoriu, va participa si Becali;

7. Cei care beau o bere inainte de meci vor intra sub incidenta punctului 5;

8. In pauza, pentru reinstaurarea calmului in randul publicului, se vor proiecta pe ecran in mod obligatoriu secvente cu gale K1, accidente de masina cu cat mai multe victime, se vor asculta "Stirile de la ora 5 de la Pro TV" si se va realiza o masa rotunda in care ziaristii se si ne vor intreba de ce este atata violenta in societatea romaneasca si cine mama dracului o mediatizeaza;

9. La finalul meciului, toti spectatorii vor fi bagati in dube, amprentati, batuti cu bastoane de cauciuc si facuti sa recunoasca faptul ca au comis fapte abominabile sub incidenta art. 1-7.

 

Vi se pare departe de adevar acest scenariu?

 

 

PS Nici pe departe nu sunt ultras, nici macar nu mai merg pe stadion.

Numai ca stadionul e al lor, al suporterilor!

Forte MAI, vedeti ca pe strazi violenta e in crestere!

Acolo actionati, nu pe stadioane!

Jon_steaua06.07.2007 19:45

Mai fratilor stiti ceva de abonamente?

Dragoshel06.07.2007 19:46

Exista deja un topic unde se discuta asa ceva. Nu mai aberati in toate topicurile cu intrebari dastea. Credeti ca situl oficial nu o sa va informeze cand e?