FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Arde apararea (Prosport)!

fcsteaua.ro03.07.2007 00:10

1372453430_377-50445-untitled1.jpgIn criza de fundasi centrali, Hagi a blocat plecarea lui Eugen Baciu, pus pe lista de transferuri de Gigi Becali. In plus, "Regele" mai vrea un stoper.

 

Eugen Baciu este în acest moment singurul fundas central de meserie pe care noul antrenor al Stelei se poate baza. Confruntat cu problemele medicale ale lui Mirel Radoi, Sorin Ghionea si Dorin Goian, "Regele" a hotarât sa-i comunice lui Gigi Becali sa transfere de urgenta un fundas central si sa renunte la intentia de a-l vinde pe Eugen Baciu.

 

Desi medicul Radu Paligora i-a transmis lui Hagi, la începutul cantonamentului de la Kaprun, ca în cel mai scurt timp se poate baza si pe Sorin Ghionea, în cele din urma "Regele" a avut surpriza sa constate ca fundasul Stelei mai are nevoie de aproximativ doua luni de recuperare. Ghionea s-a reaccidentat la una din sedintele de pregatire din Austria, când genunchiul sau nu a rezistat la alergarile usoare. In aceste conditii, el a plecat la clinica de la Bologna, unde va urma o alta perioada de recuperare.

 

Site-ul oficial al clubului Steaua a comunicat ca fundasul nu va necesita o alta interventie chirurgicala, dar absenta lui de pe teren se va prelungi. De asemenea, în cantonamentul de la Kaprun, Gica Hagi nu a putut conta în singurul amical sustinut pâna în prezent de Steaua, scor 1-2 cu APOEL Nicosia, nici pe serviciile lui Dorin Goian si nici pe cele ale lui Mirel Radoi.

 

"Goe" a suferit o interventie chirurgicala la spate, iar Mirel Radoi se afla înca în perioada de recuperare dupa accidentarea de la genunchi din meciul cu CFR Cluj si, chiar daca se antreneaza cot la cot cu echipa, a fost menajat pâna acum. Ambii internationali sunt asteptati sa revina în meciurile urmatoare ale stagiului de la Kaprun sau, cel mai târziu, în cantonamentul urmator, cel de la Mierlo, din Olanda.

 

"Urgenta numarul unu e postul de fundas central, unde vom lua unul sau doi jucatori."

Gigi Becali, finantator Steaua

 

 

dr.adrian903.07.2007 01:45

jucatorii nostri nu stiu nici sa suteze la poarta.

ce nu ati bagat si celalate articole de pe prosport

 

aici link-urile

 

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=47426

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=47428

AndyQ03.07.2007 06:37

Se pare ca Hagi are ce nu aveau ceilalti antrenori ai Stelei din epoca Becali: un cuvant de spus cand vine vorba de echipa.

 

Asta e unu` dintre avantajele venirii lui Hagi, dupa mine cred ca cel mai important; faptul ca Becali il asculta si il lasa sa-si faca treaba. Cred ca altfel Hagi ar pleca in momentul in care Becali si-ar baga nasul la echipa mai mult decat ii perminte pozitia.

 

Asta e un lucru bun, nu? Sau cel putin speram sa fie...

AndyQ03.07.2007 06:41
jucatorii nostri nu stiu nici sa suteze la poarta.

ce nu ati bagat si celalate articole de pe prosport

 

aici link-urile

 

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=47426

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=47428

 

 

Doctore, matale esti o victima a mass-media, din cate vad eu. Cate goluri ai vazut date dn lovituri libere ale lui Dica, pana acuma?

 

Tin sa-ti reamintesc ca loviturile alea se executa fara zid, portarul avand timp suficient sa-ti ghiceasca traiectoria.

 

Daca tot citesti rahaturile prosport-ului, nu trebuie sa le si crezi cu incapatanare.

 

Sanatate.

Tupac Amaru03.07.2007 07:04

"Desi medicul Radu Paligora i-a transmis lui Hagi, la începutul cantonamentului de la Kaprun, ca în cel mai scurt timp se poate baza si pe Sorin Ghionea, în cele din urma "Regele" a avut surpriza sa constate ca fundasul Stelei mai are nevoie de aproximativ doua luni de recuperare."

 

Acest Paligora e medic? Nu ne face un pustiu de bine Oli sa il ia si pe el la arabi?

Dulah03.07.2007 07:56

Sper sa se faca ceva pana la urma si cu accidentarile astea ,nu e ghinion,avem o problema clara cu stafful medical.

Ar fi bine sa se mai opreasca Gigi din vandut jucatori ca asa nu o sa avem lot puternic niciodata ; probabil vrea sa iasa pe plus dupa campania de transferuri...

 

Forza Steaua!

daniel_mititelu03.07.2007 09:41
Sper sa se faca ceva pana la urma si cu accidentarile astea ,nu e ghinion,avem o problema clara cu stafful medical.

Ar fi bine sa se mai opreasca Gigi din vandut jucatori ca asa nu o sa avem lot puternic niciodata ; probabil vrea sa iasa pe plus dupa campania de transferuri...

 

Forza Steaua!

Nu se opreasca din vindut dar sa porneasca de cumparat jucatori niste fundasi si portar!!!!!!!!!

cris03.07.2007 09:51

Baciu face ce face si tot ramane la echipa , are noroc oricum sper ca Becali sa mai cumpere ceva jucatori ca in compartimentul asta suntem varza . Sunt curios ce jucatori o sa aduca din faimoasa lista pe care a primit-o de la Hagi . Sunt convins ca avem ceva pb cu staff-ul medical , avem multe accidentari si nu usoare, cazuri sunt destule Radoi , Ghionea ......

Cat despre articolul in care se vorbeste ca nu stim suta ce mai putem sa spunem , numai un imbecil putea sa scrie asa ceva .

JDERUL03.07.2007 09:52

Aceste accidentari in lantz precum si desele recidive ale acestora se datoreaza faptului ca noi nu avem o echipa tehnica de preparare si recuperare in componentza careia sa fie inclusi un nutritzionist,un fizioterapeut,un preparator fizic si nu in ultimul rand un psihiatru.

Daca preparator fizic exista,demonstreaza ca nu este bun in meserie si trebuie inlocuit.

onyx03.07.2007 11:31
"Desi medicul Radu Paligora i-a transmis lui Hagi, la începutul cantonamentului de la Kaprun, ca în cel mai scurt timp se poate baza si pe Sorin Ghionea, în cele din urma "Regele" a avut surpriza sa constate ca fundasul Stelei mai are nevoie de aproximativ doua luni de recuperare."

 

Acest Paligora e medic? Nu ne face un pustiu de bine Oli sa il ia si pe el la arabi?

Accidentarea lui Ghionea a fost provocata de un adversar. S-a operat la Bologna si a urmat programul de recuperare facut de italieni. Ce vina are doctorul in acest caz? Problema principala a fotbalistilor romani a expus-o Radoi. El spunea ca pina sa vina la Steaua facea 5 antrenamente pe saptamina, dintre care patru erau pe bitum si zgura. Asa se intimpla cu majoritatea fotbalistilor din tara, inainte sa vina la o echipa din Bucuresti. Conditiile jalnice de pregatire, coroborate cu trecerea la un nivel superior de pregatire fizica si cu disputarea a cite 50 de jocuri intr-un sezon, cu vacante care insumeaza doar 30 zile intr-un an, duc la aceste accidentari. Intr-un fel raspund la efort articulatiile si musculatura unui jucator crescut intr-o infrastructura sanatoasa, si in alt fel ale unui jucator care se intilneste cu conditiile minime de pregatire la 20-23 ani.

Martin_Tudor1203.07.2007 18:48

nu au noroc rivali ca in campionat Steaua sa nu aibe 11-le de baza...nu si anul asta fular-campionii

tzepelea04.07.2007 04:35

sa speram..dar si fara 11-le de baza,Steaua tot va castiga campionatul.

Forza Steaua!!!

Spre 24...