FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Copa America

cristi_mold02.07.2007 08:59

Am deschis acest topic pentru a discuta putin despre ce se intampla in aceasta vreme la Copa America.

Dupa mine cea mai mare surpriza este Mexic, echipa ajunsa la aceasta competitie pe baza de invitatie si care este prima sfertfinalista, dupa doua victorii. Surpriza neplacuta ar fi Ecuadorul, care a fost zdrobita in prima etapa a fazei grupelor.

AmuntBoy02.07.2007 09:02

Argentina va castiga ;)

JDERUL02.07.2007 17:54

Mie mi-a placut Paraguay-ul.Mi s-a parut cea mai sudata echipa.

AmuntBoy02.07.2007 18:58

hmm

dar trebuie sa zici ca si Columbia a fost cea mai slaba echipa din toate ;)

 

Cea mai buna echipa intr-un meci tare a fost Mexic cand a batut 2-0 Brazilia , au jucat super atunci

cristi_mold03.07.2007 13:16

Prevad o finala Mexic - Argentina, mai ales dupa ce fotbal au jucat aseara "pumele". Totusi nici Brazilia sau Paraguyul nu sunt de lepadat chiar daca nu au aratat mare lucru pana acum

Dragoshel06.07.2007 10:02

Programul sferturilor de finala

 

Sambat, 7 iulie, la San Cristobal, Venezuela - Uruguay (22,00 GMT)

Sambata, 7 iulie, la Pto La Cruz , Chile - Brazilia (00,45 GMT)

 

Duminica, 8 iulie, la Maturin, Mexic - Paraguay (20,00 GMT)

Duminica, 8 iulie, la Barquisimeto, Argentina - Peru (22.45 GMT)

 

Semifinalele au loc marti, 10 iunie, si miercuri, 11 iunie, iar duminica, 15 iulie, este programata finala.

copaamericarb4.jpg

axl2306.07.2007 10:57

Now that's a weird looking cup!

cristi_mold07.07.2007 09:06

Rezultatele de aseara din Copa America :

Brazila 6-1 Chile

Venezuela 1-4 Uruguay

Dragoshel17.07.2007 20:16

urat, Brazilia acastigat... era mai frumos sa castige Argentina, a jucatm mai frumos pana in finala pe cand Brazilia...

cristi_mold18.07.2007 07:42
urat, Brazilia acastigat... era mai frumos sa castige Argentina, a jucatm mai frumos pana in finala pe cand Brazilia...

 

Da' trebuie sa recunosti ca le-au dat clasa brazilienii in finala. Asta este. Cred ca au un complex argentinienii in fata reprezentativei auri-verde

R4218.07.2007 09:21

Desi vorbesc dupa terminarea copei america vreau sa spun ca Brazilia a castigat gratie unei echipe unite si pracmatice.