FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Thriller : Chelsea elimina Barcelona :(

Neaga8809.03.2005 07:19

Thriller: Chelsea elimina Barcelona

 

Ce meci s-a jucat marti seara intre Chelsea si Barcelona in returul optimilor Ligii Campionilor! Pe Stamford Bridge, 'albastrii' lui Jose Mourino au trecut de la extaz la agonie si apoi din nou la extaz pentru a se califica in fata Barcelonei si a prinde 'sferturile' Ligii Campionilor.

 

 

Chelsea a inceput meciul cu pedala calcata la podea si a marcat trei goluri in 19 minute. Dupa victoria cu 2-1 obtinuta in Spania, Barcelona s-a trezit in dezavantaj si, condusa cu scorul general de 4-2, a fost fortata sa iasa la joc.

 

 

Campioana Spaniei a redus diferenta prin Ronaldinho, care a marcat din penalty in minutul 27, pentru ca apoi brazilianul sa mai inscrie o data. Un sut de generic, trimis cu varful ghetei la o fenta din corp care a lasat fara replica atat apararea, cat si pe portarul lui Chelsea.

 

Cu 3-2 pentru Chelsea s-a incheiat si prima repriza, scor la care Barcelona era calificata.

 

Repriza a doua s-a jucat la baioneta, mult mai inchis decat prima. Chelsea a avut o bara, ambii portari au prins mingi pe linia portii. Fara gol... Nu avea cum sa ramana acest scor, ambele echipe erau in pozitii de forta.

 

A fost sa fie seara lui Chelsea. John Terry a marcat golul de 4-2 care a consfintit victoria dramatica a lui Chelsea, la capatul unui meci de poveste.

 

In celelalte meciuri ale serii, Lyon a invins cu 7-2 pe Werder Bremen si a obtinut calificarea in "sferturi", la fel ca si AC Milan care a batut cu 1-0 pe Manchester United.

 

www.onlinesport.ro

dbd09.03.2005 14:12

... eu cred ca si noi vom castiga tot dupa un meci ca in poveste in Ghencea....

Grinch09.03.2005 16:59

_|_ Chelsea . Nu ar trebui sa ne intereseze de altii FORZA Steaua !

reddog11.03.2005 12:13

Thriller e putin spus, pentru mine a fost Horror! La naiba cu Chelsea, m-am saturat de ea!