E nascut dintr-un incest petrecut intre mama bolsevica si fiul acesteia. Fiu care era 25% rus, 25% evreu, 25% tigan si 25% bulgar. Pana la varsta de 10 anisori a reusit cum-necum, sa-si improspateze sangele intr-un procent de vreo 20% roman. In aceasta "frumoasa" perioada a vietii, copilaria, deh!, desena seceri si ciocane pe zidurile stadioanelor unde-si facea damblaua mostenita de la maica-sa. La varsta de 10 anisori a dat in clocot! Cele 80 de procente de sange otravit, strain de Tara si de Neam, au incercat sa destabilizeze Romania si au pus-o de o revolutie bolsevica "ca la ma-sa acasa". Invins, a trebuit sa stea capra si sa accepte conditiile invingatorului: extirparea prin forta a elementelor rus si bulgar, astfel ca in sangele "eroului" nostru se aflau la egalitate perfecta sange tiganesc (care nu s-a lasat inlaturat), evreiesc si romanesc. Aceasta idila a durat mai bine de 10 ani, Generalul Roman ce-i devenise sef necontestat i-a facut si stadion (e drept ca nu din banii lui ci din al celor care-l plateau), i-a cumparat si jucatori, pe care i-a platit mai bine ca la oricare alta echipa, cu exceptia uneia, doar, doar, s-o lasa de pictat seceri si ciocane pe pereti sau de a se imbraca in steaguri rosii pe te miri unde. Da el nu si nu! Ba cand maica-sa s-a intors de-acasa, de unde plecase cand implinise copilasul ei 10 ani, nu s-a multumit cu desenele pe pereti ci a inceput sa umble prin tara cu ele pe piepturi pentru a-i face pe bietii romani sa-l urmeze. Si daca nu a reusit n-a fost bai, ca ma-sa venise cu mii de tancuri cu stelute rosii pe turele si cu alti copilasi, care mai de care mai rusi, evrei, romani tiganiti sau chiar romani de-ai nostri. Asa ca flacaul nostru, maturizat acum, a ajuns sa conduca biata Romanie.
Cine-i?
:!: anul nasterii eroului nostru: 1923
_________
Morala:
"Astora trebuie sa le facem felul de mici".
