Sosit în România în seara zilei de luni, portarul brazilian Andrey Nazario a fost anuntat de presedintele ros-albastrilor, Valeriu Argaseala, ca nu va pleca în cantonamentul Stelei de la Kaprun.
Conducatorul din Ghencea i-a mai spus ca, începând de pe data de 29 iunie, trebuie sa se prezinte la antrenamentele formatiei Steaua II, iar în momentul întoarcerii lui Hagi la Bucuresti, va purta o discutie finala cu noul antrenor
