FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Thereau - patru ani la Anderlecht ? (Sport.ro)

fcsteaua.ro26.06.2007 14:23

1110329978_0-49360-thereau1.jpgDesi patronul Stelei a declarat ca Thereau a fost vandut pentru 2,9 milioane de euro la FC Bruges, iar noul antrenor al Stelei a spus ca nu este de acord cu cedarea francezului, se pare ca atacantul va ajunge pana la urma tot in Belgia, dar la Anderlecht.

 

Conform Le Soir, doi reprezentanti ai belgienilor au negociat luni seara transferul lui Thereau. Desi Thereau este dorit si in Franta, de catre echipa lui Daniel Niculae, Auxerre, atacantul va semna un contract pe patru ani cu Anderlecht.

dr.adrian926.06.2007 14:46

Thereau nu pleaca nicaieri

in plus poate vin b.Stancu si mardare (70%)

Adrian Ilie se intereseaza de fundasul dreapta de la serbia u21

 

se mai intampla multe pana la inceperea sezonului

LeoKinG26.06.2007 14:54

Au inebunit astia din presa cu Tereau..ba pleca ba nu pleaca,ba a semnat acuma pleaca la Anderlecht...maine intra si Barcelona.. si pana la urma tot la Steaua ramane!

vanfootball26.06.2007 14:57

Plecarea lui Thereau e oficiala, informatia a aparut pe site-ul oficial al Stelei:

 

http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4405

 

 

Asadar, aproape toata lumea are de castigat:

- Charleroi a incasat pana la urma 1,7 mil pentru un jucator care a evoluat doar 4 meciuri la ei;

- Gigi s-a ales cu 2 milioane;

- Anderlecht a luat un superjucator pe care il va vinde mai departe cu bani multi;

- Cyril a plecat de la vicecampioana Romaniei la campioana Belgiei si va primi un salariu mai mare.

 

Cine are de pierdut de pe urma afacerii? Doar noi.

 

Notre respect, Cyril Thereau! Succes in continuare!

forever_STEAUA26.06.2007 15:00

Te inseli amarnic dr.adrian9.

 

Si site-ul oficial al echipei belgiene anunta transferul lui Thereau.

 

Mai multe detalii AICI

DONNATELO26.06.2007 18:40

asta e te poti pune cu ciobanu..... pacat ca pleca numai jucatori de mare valoare !!!!!!!

LARI27.06.2007 09:41

Am vazut cu surprindere la celalalt topic referitor la Cyril ca pe multi i-a sictirit plecarea lui Thereau.

Chiar nu va inteleg... pana acu' o saptamana ii plangeati pe umeri francezului ca "vita de Gigi l-a facut sa plece", acu' va dati la Cyril...

Si mie mi se par multe lucruri necurate in ceea ce priveste plecarea francezului, dar pot baga mana in foc de faptul ca nu e vina lui.

 

Monsieur Thereau,

Moi, je te remercie pour tout ce que tu as fait pour nous! Tu auras toujours une place speciale dans nos ames!

Bonne chance a Anderlecht!

forever_STEAUA27.06.2007 09:53

Pana la urma care a fost suma de transfer a francezului?

 

Ziarul belgian La Libre anunțã transferul lui Cyril Thereau, însã susține cã Anderlecht a plãtit Stelei 2 milioane de euro, din care 600.000 de euro vor ajunge la Charleroi, Steaua urmînd sã se aleagã cu 1.400.000 de euro din aceastã tranzacție.

SteauaToronto27.06.2007 15:17

Va rog frumos sa nu mai aveti incredere in ce zice ciobanul, minciuni peste minciuni asta zice.

bodanelu27.06.2007 16:38

se mai lauda si el (ciobanu) ca a primit mai multi bani. asta demonstreaza ca vanzarea lui Thereau a fost o ambitie prosteaca a lu Gigi. de la 3 mils la 2 e mult.. plus minciunile din presa...

cris28.06.2007 05:43

Plecarea lui Cyril o sa cantareasca mult in sezonul ce urmeaza . Iar Becali a mai dovedit inca o data ca este un mincinos si ca habar nu are de fotbal . A zis ca are nevoi de jucatori cu forta si viteza , nu ? Cyril nu avea forta si viteza? A zis ca il da doar pe 3 milioane nici un euro mai putin si uite ca il da pe 2 .