Este un articol cu putin adevar si plin de ura fata de noi.Recunosc sa sunt ungur si fan al hocheiului din jud.Harghita.
"slaba prestatie a unicului contracanditat, Eduard Pana – fostul secretar general al federatiei – pe seama caruia e pusa, pe buna dreptate, caderea hocheiului romanesc din ultimii zece ani."
Daca nu au fost multumiti cu prestatia lui Pana de ce nu au pus un contrcandidat impotriva lui Kurko.Va spun de ce! Pentruca au crezut ca Pana va castiga alegerile.El era omul Stelei ,de aceea acum stelistii in frunte cu Gliga sunt speriati ca nu vor primi ajutorul material si moral din partea federatiei tipic hocheiului romanesc in ultimii ani.
"Cu atat mai mult cu cat cele 41 de titluri nationale din istorie le stau ca un nod in gat maghiarilor, care uita ca cele mai multe dintre ele au fost castigate intr-o lunga perioada in care Miercurea-Ciucul era un mare 0 in hocheiul romanesc, iar marile derbyuri se jucau la Bucuresti cu patinoarul arhiplin intre Steaua si Dinamo. "
41 titluri reusite cu ajutorul arbitrilor si jucatorilor din Ciuc adusi cu forta la Bucuresti.
"Vom gasi si sponsori, stati linistiti."
Abia astept ce fel de sponzori vor ajuta
pe Steaua(hochei) care nu are fani adevarati.Echipa lor joaca in pationar fara spectatori.