Steaua a castigat in aceasta seara pe patinoarul Mihai Flamaropol ... cel de-al 38-lea titlu de campioni natzionali din palmaresul clubului ! Steaua a deschis rapid scorul in minutul 1 prin capitanul nostru Ioan Timaru, dar ciucanii au egalat la fel de repede dupa numai 3 minute prin Elekes ! Pana la sfarsitul primei reprize a fost o lupta continua care s-a terminat in cele din urma egala 1-1 ! In minutul 25, Fedor isi duce echipa in avantaj, deci 2-1 pt Ciuc. Exact la jumatea primei reprize, capitanul nostru, Timaru, l-a executat din nou pe portarul ciucan cu un sut la vinclul coltzului scurt ducand scorul la 2-2, ca imediat dupa reluare partidei ... la o alta actziune a echipei noastre ... Catalin Geru, cu "nasul spart", sa reuseasca sa intoarca iar rezultatul dupa un sut senzatzional, tot la vinclul portzii, asadar ... 3-2 pt Steaua ! Urmeaza o perioada in care jocul e tensionat ... ciucanii fortzand egalarea, daaar, in minutul 51, Zabludovsky, scapa singur cu portarul advers si il executa fara drept de apel : Steaua 4 - 2 Miercurea Ciuc ! De aici lucrurile s-au cam clarificat ... Steaua s-a descatusat .. iar Sport Club s-a resemnat ... un ultim gol totushi pt ciucani in minutul 59 prin Filip ... dar prea tarziu ! CAMPIOOOOONI, CAMPIOOOOONI, CAMPIONI SUNTEM DIN NOU !
